Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patrycja

500 + wydajecie czy odkładacie na konta dla dzieci?

Polecane posty

Gość Patrycja

Jak to jest u Was albo jak będzie u Was? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

A co za różnica czy odłożę 500 z 500+ czy wydam 500+ na dziecko a odłożę kasę z mojej pensji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli odkładacie zasiłki, bo wystarcza wam z pensji to znaczy że zasilki są wam niepotrzebne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Wydaje, coś odkładam.. kurcze przecież i wypłatę i 500+ mam na to samo konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja wydaje wyłącznie na siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

Boszszszsze co za kraj!

Naprawdę chore dzieci nie mają na leki a bogaci sobie zasiłki "odkładają" - kraj absurdów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja wydaję wyłącznie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Nie ruszam tych pieniedzy. Ida na konto dla dzieci. Obowiazkiem rodzica jest je utrzymac i my robimy wszystko by sie z tego obowiazku wywiazac. Obysmy nigdy nie znalezli sie w sytuacji, ze musimy z tych pieniedzy finansowac potrzeby dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deszczowa ☔
17 minut temu, Gość Bimba napisał:

A co za różnica czy odłożę 500 z 500+ czy wydam 500+ na dziecko a odłożę kasę z mojej pensji?

Właśnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość👦
6 minut temu, Gość Ags napisał:

Nie ruszam tych pieniedzy. Ida na konto dla dzieci. Obowiazkiem rodzica jest je utrzymac i my robimy wszystko by sie z tego obowiazku wywiazac. Obysmy nigdy nie znalezli sie w sytuacji, ze musimy z tych pieniedzy finansowac potrzeby dzieci.

Ojej co za dramat byłby co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bell
6 minut temu, Gość Ags napisał:

Nie ruszam tych pieniedzy. Ida na konto dla dzieci. Obowiazkiem rodzica jest je utrzymac i my robimy wszystko by sie z tego obowiazku wywiazac. Obysmy nigdy nie znalezli sie w sytuacji, ze musimy z tych pieniedzy finansowac potrzeby dzieci.

To nie jest program "Dziecko plus" lecz "Rodzina plus" .Te pieniądze mają iść na rodzinę a nie tylko na dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Te pieniadze maja isc na potrzeby dzieci. Nie tipsy dla mamusi ani piwo dla tatusia, takze nie na nowy wiekszy telewizor- akurat telewizji dzieci powinny ogladac malo, tylko na dzieci wlasnie. 

I tak dla mnie porazka byloby gdybym byla takim nieudacznikiem, ze to panstwo utrzymuje moje dzieci a nie ja, z prostej przyczyny, to moj obowiazek bo dzieci na swiat sprowadzalam swiadomie. Zle bym sie z tym czula. Kazdy jest jednak inny. Niektorymnie przeszkadza zycie na socjalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Splacamy leasing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata

Wydaję na spłatę kredytu hipotecznego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Splacamy leasing

A my mieszkanie dla dziecka 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona

A my będziemy odkładać. Córka ma teraz 5 miesięcy, jak będzie starsza to z tych pieniążków będziemy opłacać naukę języków, jej pasje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Teraz odkładam mój macierzyński w całości, a jak dostaniemy 500 plus, to też będziemy odkładać. Mąż kupuje jej złote sztabki 100 gramowe, żeby kiedyś sprzedała. Musi mieć dobry start. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stokrotka

Po co takie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buew

Chciałabym odkładać ale nie ma z czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 500
1 godzinę temu, Gość Sama prawda napisał:

Boszszszsze co za kraj!

Naprawdę chore dzieci nie mają na leki a bogaci sobie zasiłki "odkładają" - kraj absurdów!!!

Niestety 😑 dopóki pis będzie przy władzy tak właśnie będzie.... Chore 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 500
1 godzinę temu, Gość Bell napisał:

To nie jest program "Dziecko plus" lecz "Rodzina plus" .Te pieniądze mają iść na rodzinę a nie tylko na dziecko .

Gdyby tak było to bezdzietni też by dostawali. Dostajesz kasę na dzieci nie dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Odkładamy i trochę agresywniej inwestujemy dzięki czemu mamy już wielokrotność 500 plus :)

Ale u nas nigdy nie było tak, że nie starczyło do przysłowiowego pierwszego a raczej kwestią było nie czy w ogóle odłożymy a ile odłożymy w tym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 minut temu, Gość Ags napisał:

Te pieniadze maja isc na potrzeby dzieci. Nie tipsy dla mamusi ani piwo dla tatusia, takze nie na nowy wiekszy telewizor- akurat telewizji dzieci powinny ogladac malo, tylko na dzieci wlasnie. 

I tak dla mnie porazka byloby gdybym byla takim nieudacznikiem, ze to panstwo utrzymuje moje dzieci a nie ja, z prostej przyczyny, to moj obowiazek bo dzieci na swiat sprowadzalam swiadomie. Zle bym sie z tym czula. Kazdy jest jednak inny. Niektorymnie przeszkadza zycie na socjalu. 

piętno samowystarczalności się leczy, inaczej łatwo takie zosie-samosie jak Ty w krytycznej sytuacji wpędzić w kompleksy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Odkładamy i trochę agresywniej inwestujemy dzięki czemu mamy już wielokrotność 500 plus 🙂

Ale u nas nigdy nie było tak, że nie starczyło do przysłowiowego pierwszego a raczej kwestią było nie czy w ogóle odłożymy a ile odłożymy w tym miesiącu.

I takim ludziom bezdzietni fundują zasiłki - ręce opadają!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomato
7 minut temu, Gość 500 napisał:

Gdyby tak było to bezdzietni też by dostawali. Dostajesz kasę na dzieci nie dla siebie.

Niestety mylisz się, bo bezdzietni nie stanowią rodziny, przeczytaj sobie, w świetle prawa mąż i żona nie są rodziną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Pójdzie na konto dla dziecka na przyszłość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomato

poza tym pamiętam jak przedstawiciele PiSu mówili w telewizji że dzięki tym pieniądzom spadnie ubóstwo bo rodzice wreszcie będą mogli spłacić zaciągnięte kredyty czy zaległe rachunki ,więc te pieniądze nie są tylko na dziecko. To jest dodatek wychowawczy wspomagający  wychowanie dzieci. A na to składają się również rachunki i inne zobowiązania a nie samo wyżywienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kouyta
4 minuty temu, Gość Tomato napisał:

poza tym pamiętam jak przedstawiciele PiSu mówili w telewizji że dzięki tym pieniądzom spadnie ubóstwo bo rodzice wreszcie będą mogli spłacić zaciągnięte kredyty czy zaległe rachunki ,więc te pieniądze nie są tylko na dziecko. To jest dodatek wychowawczy wspomagający  wychowanie dzieci. A na to składają się również rachunki i inne zobowiązania a nie samo wyżywienie.

zgadzam się, przecież rodzice zaciągają kredyty na mieszkanie czy dom po to żeby dzieci miały własny pokój ,swoją przestrzeń- robią to dla dzieci, bo przecież samym rodzicom starczyłby 1 pokój ewentualnie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja
1 godzinę temu, Gość Mama napisał:

Wydaje, coś odkładam.. kurcze przecież i wypłatę i 500+ mam na to samo konto.

No i co z tego?! Czy wy wogole myślicie pisząc, że na jedno konto, albo co to za różnica 500 plus czy z wypłaty odkładać . Ja nie mogę jakie "mózgi"! Czy ja was pytałam o nr konta?! Pytam czy wydajecie na bieżąco czy odkładacie, a tylko kilka osób zatrybilo jaki był sens pytania. Kolejni obruszaja się, że ktoś odkłada, bo widac ma za dużo!!! Do tej pory nie było na 1 dziecko i jakoś te dzieci żyły i  z głodu żadne nie umarło. Dlatego pytam czy wydajecie (na bieżące wydatki/większy kredyt /zachcianki dzieci/pasję dzieci) czy odkładacie im na konto skoro do tej pory kasy na życie wam starczyło. Takie trudne pytanie, serio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Ja odkładam na lokatę, ale dopiero od roku. Wcześniej wydawało się poprostu na codzienne życie. Biedy nie było ale oszczędności też żadnych nie mieliśmy. Teraz wszystkie dziury polatane i na życie wystarcza z naszych pensji. 500+ odkładam dla małolatów, może na kurs prawa jazdy, może na studia a może na wyprawkę dla wnucząt - życie potrafi zaskoczyć 😉 jeśli mogę to chociaż finansowo się na to przygotuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×