Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patrycja

500 + wydajecie czy odkładacie na konta dla dzieci?

Polecane posty

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

jestem w drugim progu podatkowym, 2% od obrotu nieruchomościami, 19% od dywidend i z tytułu obrotu akcjami, dywidendy od spółek i własna jdg, starczy? :)

Podejrzewam, że zdążyłam zafundować wygodne życie wielu bezpłodniaczek.

Co ty napisałaś ? Wiesz co to znaczy być bezpłodnym? Obyś nigdy nie musiała doznać tego.Nasmiewasz się z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kika
47 minut temu, Gość Udał napisał:

ale w niektórych krajach zachodnich istnieje coś takiego jak bykowe ,single płacą większy podatek na przykład w Niemczech.Ja uważam że to byłby dobry pomysł bo wtedy ludzie nie siedzieliby na kocią łapę tylko by się pobierali.

Tylko, że w tych krajach poziom życia jest dużo wyższy niż w Polsce. Nie słyszałam o Niemcach masowo emigrujących za granicę. A w Polsce dokładnie tak będzie, tutaj ceny są dużo wyższe w stosunku do zarobków, więc nawet dobrze zarabiającym ludziom nie będzie się uśmiechało płacić kolejnego podatku i się po prostu wyprowadzą. Jak nie mają dzieci, to co ich tu trzyma, single to są z reguły dobrze wykształceni i znający języki ludzie i bez trudu znajdą pracę za granicą.

 

A "przymuszanie" do małżeństwa czy rodzenia dzieci za pomocą dodatkowych podatków i obciążeń to powrót do XIX wieku, kiedy to zwłaszcza kobiety nie mogły funkcjonować samodzielnie, bez męża. Chcesz do tego wrócić? Bardzo dobrze, że nie ma już społecznego przymusu brania ślubu w młodym wieku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to ze ktoś wam mówi ze nie ma dzieci bo nie chce ich mieć to tylko dlatego żebyście ich jeszcze nie dobijali bardziej. Wiecie kto jest głównym klientem klinik in-vitro? Dziewczyny koło 30 roku życia. Teraz bezpłodność to jest bardzo duże zjawisko. Ale niestety pary z tym muszą sobie radzić same. Komentują temat bezpłodności tylko ci którzy nie mają z tym problemu. Zamknijcie się w końcu i dajcie żyć innym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Marta11111 napisał:

to ze ktoś wam mówi ze nie ma dzieci bo nie chce ich mieć to tylko dlatego żebyście ich jeszcze nie dobijali bardziej.

 

3 minuty temu, Marta11111 napisał:

Komentują temat bezpłodności tylko ci którzy nie mają z tym problemu

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Kika napisał:

Nie wejdzie, bo rząd nie jest aż tak głupi i doskonale wie, że jak tylko wprowadzi bykowe, to dobrze zarabiający single i bezdzietne pary wyniosą się za granicę. Prędzej wprowadzą podatek katastralny, bo nieruchomości nie znikną i wtedy to ty będziesz rzewnie płakać, jak przyjdzie ci zabulić kilka tysięcy rocznie dodatkowego podatku albo ci czynsz za wynajem wzrośnie o wartość 500+. 🙂

o ciem w ciul hahaha, przecież kredyciary zejdą na zawał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Two
40 minut temu, Gość Kika napisał:

Bardzo dobrze, że nie ma już społecznego przymusu brania ślubu w młodym wieku. 

Dla kogo bardzo dobrze?Na pewno nie dla kobiety.Wiadomo,że kobieta chce wyjść za mąż ale skoro facet nie chce to co ma zrobić?Ślub to dla kobiety jeden z najpiękniejszych dni w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika
10 minut temu, Gość Two napisał:

Dla kogo bardzo dobrze?Na pewno nie dla kobiety.Wiadomo,że kobieta chce wyjść za mąż ale skoro facet nie chce to co ma zrobić?Ślub to dla kobiety jeden z najpiękniejszych dni w życiu.

No właśnie, "dni". A po tym jednym dniu czeka ją reszta życia z facetem, który ożenił się z nią, bo nie chciał płacić bykowego. To jest przepis na beznadziejne małżeństwo i spieprzone życie. Chciałabyś takiego losu dla swojej córki? Bo ja wolę, żeby ludzie brali ślub wtedy, kiedy naprawdę tego chcą, a nie przymuszeni przez względy ekonomiczne lub presję społeczną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika
32 minuty temu, Gość gość napisał:

o ciem w ciul hahaha, przecież kredyciary zejdą na zawał 😄

No zejdą, ale taka jest smętna prawda, że ludzie nie znają podstaw ekonomii. Każda podwyżka podatków odbywa się kosztem najbiedniejszych, zawsze tak było i zawsze będzie. Wzrosną ceny towarów i usług i zaraz kafeterianki będą płaciły więcej za jedzenie, paznokcie, fryzjera, paliwo, angielski dziecka, zajęcia sportowe, alkohol, papierosy, prąd, itd. Wszystko. Polecam zrobić sobie teraz prostą kalkulację, tzw. "koszyk dóbr". Czyli zapisujemy w excelu ile wydajemy obecnie, w lipcu 2019, na potrzebne nam produkty i usługi i co roku otwierać ten plik i sprawdzać, jak wzrosły ceny. Aha i oczywiście jak inflacja rośnie, to firmy nie tylko podnoszą ceny, ale też tną koszty, czyli np. redukują zatrudnienie lub przestają wypłacać premie. 

 

Najbardziej dziwią mnie ludzie, którzy odkładają 500+ na konto dla dziecka na "dobry start". Za te 15-20 lat jak dziecko będzie dorosłe, to to te 500zł będzie pewnie warte tyle, co dzisiejsze 50zł. Czyli całe życie odkładania po to, by dzieciak na start kupił sobie używanego rzęcha. 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
28 minut temu, Gość kika napisał:

zaraz kafeterianki będą płaciły więcej za alkohol, papierosy, prąd

To potwarz! Kafeterianki nie potrzebują alkoholu, papierosów i prądu, bo ich genialne bombelki nie oglądają tivi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eruwq

Bykowe w Polsce nie przejdzie, bo ludzie po prostu zaczęliby brać lewe śluby i guzik by rząd zarobił. Nie takie podatki się w Polsce omija, żeby tak prostej sprawy nie ominąć. 🙂 Już teraz można znaleźc chętnego 20-latka z zerowym pitem który założy nam firmę jako słup (a ustawa jeszcze nie przeszła). Więc męża znajdziecie jeszcze prędzej nim to bykowe wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Marta11111 napisał:

Co ty napisałaś ? Wiesz co to znaczy być bezpłodnym? Obyś nigdy nie musiała doznać tego.Nasmiewasz się z tego?

nie naśmiewam, ale frustracja jak u tej oszołomki jest efektem bezpłodności, także tylko ją rozszyfrowałam.

ps. nie miałabym nic przeciwko gdyby okazało się, że nie mogę mieć już dzieci, trójka wystarczy, sporo zaoszczędziłabym na antykoncepcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

To potwarz! Kafeterianki nie potrzebują alkoholu, papierosów i prądu, bo ich genialne bombelki nie oglądają tivi!

a dzieci punkt 20 idą spać, wówczas życie rodzinne zamiera i stary też jest wysyłany spać żeby niepotrzebnie rachunków nie nabijał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Bimba napisał:

Jakim cudem "fundujesz wygodne życie" bezpłodnym skoro oni nie dostają żadnych zasiłków i dodatków???

Oczywiście, bo fundowanie życia na państwowy koszt to tylko i wyłącznie dopłaty bezpośrednio :)

Jak wspominałam jestem w drugim progu podatkowym i z moich podatków sfinansowałam im już niejedną wizytę na NFZ, możliwość edukacji, tańsze bilety na komunikacje miesjką - no chyba, że uważasz, że singiel żyjący za 3 tys netto pokrywa to wszystko ze swojej wypłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gość napisał:

Oczywiście, bo fundowanie życia na państwowy koszt to tylko i wyłącznie dopłaty bezpośrednio 🙂

Jak wspominałam jestem w drugim progu podatkowym i z moich podatków sfinansowałam im już niejedną wizytę na NFZ, możliwość edukacji, tańsze bilety na komunikacje miesjką - no chyba, że uważasz, że singiel żyjący za 3 tys netto pokrywa to wszystko ze swojej wypłaty?

A w którym miejscu wizyty na NFZ i jazda zbiorkomem to "wygodne życie", które rzekomo sponsorujesz? Ludzie, którzy żyją wygodnie zarabiają pewnie więcej od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

jeszcze nie dostałam 500+, bo mam tylko jedno dziecko, ale będę odkładać na oddzielne konto, gdzie teraz odkładam alimenty. Niestety, inflacja jest taka, że dużo zjada. Boje sie inwestować agresywnie, a obligacje i inne bezpieczne sposoby inwestowania dają śmieszne dochody. Ale nie mam niemowlaka, syn już chodzi do liceum, więc pieniądze nie będą leżały naście lat na koncie no i 500+ będę dostawać tylko półtora roku,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

A w którym miejscu wizyty na NFZ i jazda zbiorkomem to "wygodne życie", które rzekomo sponsorujesz? Ludzie, którzy żyją wygodnie zarabiają pewnie więcej od ciebie.

w USA nie ma takich udogodnień tak dla przykładu

na pewno nie samotne bezpłodniaczki w tym temacie, gdyż już się zdążyły zbulwersować, że one rzekomo dopłacają do tego, że ja sobie inwestuje na giełdzie na moje zasiłki to je wypunktowałam, że to ja dopłacam do ich nędznego żywota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 godzin temu, Gość Ags napisał:

Te pieniadze maja isc na potrzeby dzieci. Nie tipsy dla mamusi ani piwo dla tatusia, takze nie na nowy wiekszy telewizor- akurat telewizji dzieci powinny ogladac malo, tylko na dzieci wlasnie. 

I tak dla mnie porazka byloby gdybym byla takim nieudacznikiem, ze to panstwo utrzymuje moje dzieci a nie ja, z prostej przyczyny, to moj obowiazek bo dzieci na swiat sprowadzalam swiadomie. Zle bym sie z tym czula. Kazdy jest jednak inny. Niektorymnie przeszkadza zycie na socjalu. 

A jak buty dziecku kupię z 500+, a tipsy zrobię ze swojej wypłaty, a wcześniej tipsów nie mogłam zrobić, bo musiałam ze swojej wypłaty kupić buty, to co mi zrobisz? Poszło na dziecko? Poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Każda podwyżka podatków odbywa się kosztem najbiedniejszych, zawsze tak było i zawsze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 godzin temu, Gość kika napisał:

Każda podwyżka podatków odbywa się kosztem najbiedniejszych, zawsze tak było i zawsze będzie.

Nie kosztem najbiedniejszych, tylko kosztem osób, które nie łapią się na zasiłki z mops. Ciągnie człowiek ledwo od pierwszego do pierwszego, ale nic mu się nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Gosc 10 minut temu, nic Ci nie zrobie. Co mnie obchodzi, ze okradzasz wlasne dziecko? Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Ags napisał:

Gosc 10 minut temu, nic Ci nie zrobie. Co mnie obchodzi, ze okradzasz wlasne dziecko? Twoja sprawa.

A możesz mi powiedzieć w którym miejscu okradam własne dziecko? Dostaję 500+ na dziecko, wiec wydaję na dziecko, a ze swojej wypłaty też mi się coś należy, choćby głupi fryzjer, kiecka, czy paznokcie. Do twojej wiadomości, tego 500+ miałam przez rok, a teraz znowu będę miała przez rok, więc po 17 lat życia każdego z moich dzieci utrzymywałam je bez pomocy państwa, plus jeszcze kilka lat nauki. Momentami piszesz mądrze, a momentami jesteś tak głupia, że ręce opadają. Jak się zastanowić, to przy 500+ nawet patola nie okrada swoich dzieci, tylko jak już to podatników, bo 500+ musi wydać na dzieci, a chleje za otrzymane inne zasiłki.

Za chwilę mi napiszesz, że jestem nieudacznikiem, bo mało zarabiam. Tak, zarabiam poniżej średniej krajowej, tak jak większość naszych rodaków. Takie są realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udał

Darmowe leki, lepsze posiłki w szpitalach i brak opłat za czuwanie przy chorym dziecku - to najważniejsze zmiany dla kobiet w ciąży. PiS chce swój nowy program przeforsować jeszcze przed wyborami.

Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toż

Polacy to są jednak matoły ,w każdym kraju zachodnim jest socjal i funkcjonuje tam od ponad 40 lat i nikt z tego powodu nie robi złośliwości ani przytyku,a u nas musi minąć kilkanaście lat zanim ludzie się do tego przyzwyczają i nie mówcie że 500 plus kiedyś nie będzie,bo żaden rząd tego nie zabierze bo wiadomo że przegrałby wybory,będą się prześcigać kto da więcej na dziecko ten wygra, takie są realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Gosc 20 minut temu, nie uwazam nikogo kto pracuje za nieudacznika. Nieudacznicy to ludzie ktorzy zyja z zasilkow i jest im z tym dobrze. 

Ja to widze tak: dostajesz 500+ na dziecko, uwazasz, ze teraz cos Ci sie nalezy bo w koncu z tych 500 kupilas dziecku buty, przepuszczasz wiec pieniadze na tipsy, kosmetyczki, fryzjerow. Tymczasem moglabys to co przepuszczasz odlozyc i Twoje dziecko mogloby latem jechac na super wakacje o jakich marzy. To trudne i niesprawiedliwe dla matki ale nie o matke tu chodzi. Wciaz czytam zale rodzicow, ze ich dziecko nie pojedzie na wakacje, na oboz ich nie stac a wystarczyloby patrzec pare miesiecy do przodu a nie tylko tu i teraz. 

Wiem co to ogladanie kazdej zlotowki, wiem jak to jest jak stac czlowieka tylko na lumpeks i zyje sie z olowkiem w reku obliczajac kazdy wydatek i czy bilans bedzie sie zgadzal. Dlatego jestem wrogiem myslenia jak jest to fest. To kopanie pod soba dolka. Przepraszam jesli Cie urazilam. Nie miam prawa a moj komentarz byl nie na miejscu. Jeszcze raz bardzo przepraszam. Postaram sie bardziej wazyc slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tła
14 godzin temu, Gość kika napisał:

No właśnie, "dni". A po tym jednym dniu czeka ją reszta życia z facetem, który ożenił się z nią, bo nie chciał płacić bykowego. To jest przepis na beznadziejne małżeństwo i spieprzone życie. Chciałabyś takiego losu dla swojej córki?

Przecież w razie czego lepiej być rozwódką niż starą panną czy panną z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tła
21 minut temu, Gość Ags napisał:

Gosc 20 minut temu, nie uwazam nikogo kto pracuje za nieudacznika. Nieudacznicy to ludzie ktorzy zyja z zasilkow i jest im z tym dobrze. 

Ja to widze tak: dostajesz 500+ na dziecko, uwazasz, ze teraz cos Ci sie nalezy bo w koncu z tych 500 kupilas dziecku buty, przepuszczasz wiec pieniadze na tipsy, kosmetyczki, fryzjerow. Tymczasem moglabys to co przepuszczasz odlozyc i Twoje dziecko mogloby latem jechac na super wakacje o jakich marzy. To trudne i niesprawiedliwe dla matki ale nie o matke tu chodzi. Wciaz czytam zale rodzicow, ze ich dziecko nie pojedzie na wakacje, na oboz ich nie stac a wystarczyloby patrzec pare miesiecy do przodu a nie tylko tu i teraz. 

Wiem co to ogladanie kazdej zlotowki, wiem jak to jest jak stac czlowieka tylko na lumpeks i zyje sie z olowkiem w reku obliczajac kazdy wydatek i czy bilans bedzie sie zgadzal. Dlatego jestem wrogiem myslenia jak jest to fest. To kopanie pod soba dolka. Przepraszam jesli Cie urazilam. Nie miam prawa a moj komentarz byl nie na miejscu. Jeszcze raz bardzo przepraszam. Postaram sie bardziej wazyc slowa.

też nie do końca masz rację ,czyli wszystkie pieniądze trzeba inwestować w dziecko a w siebie nic i chodzić zaniedbaną jak dziad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Toż napisał:

Polacy to są jednak matoły ,w każdym kraju zachodnim jest socjal i funkcjonuje tam od ponad 40 lat i nikt z tego powodu nie robi złośliwości ani przytyku,a u nas musi minąć kilkanaście lat zanim ludzie się do tego przyzwyczają i nie mówcie że 500 plus kiedyś nie będzie,bo żaden rząd tego nie zabierze bo wiadomo że przegrałby wybory,będą się prześcigać kto da więcej na dziecko ten wygra, takie są realia.

oooo nie Brytole w ogólnie nie protestują przeciwko roszczeniowym Polkom na socjalu, ciekawe skąd ten Brexit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Toż napisał:

Polacy to są jednak matoły ,w każdym kraju zachodnim jest socjal i funkcjonuje tam od ponad 40 lat i nikt z tego powodu nie robi złośliwości ani przytyku,a u nas musi minąć kilkanaście lat zanim ludzie się do tego przyzwyczają i nie mówcie że 500 plus kiedyś nie będzie,bo żaden rząd tego nie zabierze bo wiadomo że przegrałby wybory,będą się prześcigać kto da więcej na dziecko ten wygra, takie są realia.

Wystarczy, że Konfederacja dojdzie do władzy i macie pozamiatane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

mój mąż wziął wypłacił i przepuścił wczoraj na automatach po piwkowaniu w robocie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

 

21 minut temu, Gość gość napisał:

Polacy to są jednak matoły ,w każdym kraju zachodnim jest socjal i funkcjonuje tam od ponad 40 lat i nikt z tego powodu nie robi złośliwości ani przytyku

Sama jestes matol ... 😞 "na zachodzie" ta pomoc jest proporcjonalna do dochodow i do mozliwosci panstwa. W Polsce socjal est bardziej oplacalny niz praca a dodatkowo oplacany przez zaciaganie dlugow przez panstwo i wlasnie dlatego ludzie sie buntuja... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×