Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Co zrobić jeśli dziecku się ciężko odbija?

Polecane posty

Gość Gosc

Moj synek ma problemy z odbijaniem. O 19 go karmiłam dopiero teraz spokojnie zasnał po 3 solidnych beknieciach. Nie mam juz sil i przypuszczam ze moje dziecko rowniez. Bo gdy faktycznie juz z niego wszystko ujdzie momentalnie odlatuje wykonczony. Gdy po karmieniu odbije mu sie klade go do lozeczka ale steka macha lapkami i nozkami i juz wiem ze musi mu sie jeszcze odbic. Dzis ten proces trwal 3 h dopiero po tym czasie dziecko spokojnie usnelo. Zazwyczaj jest tak codziennie. W nocy to koszmar 1h trwa karmienie bo po wypiciu 20-40 ml zasypia i zapomina o butelce po czym probuje go wybudzic i tak w kolko. Potem noszenie trwa 1h a i to nie zawsze mu sie odbije. Co zrobic bysmy oboje sie mniej meczyli? Juz nie dajemy rady. Dziecko ma 3 tygodnie i dzis w dzien nie przrspalo nawet 15 min bo tez mu cos nie gralo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Daj probiotyk i espumisan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Daj probiotyk i espumisan.

Dicoflor stosowalismy. U mojego dziecka to powoduje zaparcia a espumisan tez stosowalismy ale nie zauwazylam zmian. 🤔 Stosowalam to na zaparcia i ostatecznie robote zrobila herbatka z koperku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Ja bym w nocy nie wzbudzała jak zaśnie przy jedzeniu. Po co się męczysz dodatkowo. 

Może dziurka w smoczki za duża i łyka przy ssaniu za dużo powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Gość Iubire napisał:

Ja bym w nocy nie wzbudzała jak zaśnie przy jedzeniu. Po co się męczysz dodatkowo. 

Może dziurka w smoczki za duża i łyka przy ssaniu za dużo powietrza?

Wtedy budzi sie po 40 minutach a ja chodze jak zombie. Butelki avent antykolkowe. 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nic się u mnie nie sprawdzało, pediatra powiedziała, że nie każde dziecko odbija i już. Młoda zaczęła bekac normalnie dopiero  jak skończyła 6 miesięcy. Ja się bałam się że ona się udławi jak nie beka, ale przetrwałam, musiałam bo nic nie pomagało, butelki też avent i espumisan i noszenie w różnych pozycjach. Współczuję bo moja córka też się przebudzała, jęczała i wyginała się, koszmar, nic raczej z tym nie zrobisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Nic się u mnie nie sprawdzało, pediatra powiedziała, że nie każde dziecko odbija i już. Młoda zaczęła bekac normalnie dopiero  jak skończyła 6 miesięcy. Ja się bałam się że ona się udławi jak nie beka, ale przetrwałam, musiałam bo nic nie pomagało, butelki też avent i espumisan i noszenie w różnych pozycjach. Współczuję bo moja córka też się przebudzała, jęczała i wyginała się, koszmar, nic raczej z tym nie zrobisz. 

Kiedy jeszcze nie wiedzialam ze to od braku odbicia nie przesypialam nawet jednej godziny w ciagu nocy i odsypialam w dzien pomiedzy pampersem a karmieniem. Myslalam wtedy ze odbije sie raz i starczy a tu nie. U mojego konczy sie zazwyczaj po 3 odbiciu. Tez zaczynam myslec ze nic nie pomoze. Podczas dnia nosze go ile sie da by zmniejszyc ryzyko takich sytuacji w nocy i chyba tylko to mi pozostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koala

Może spróbuj nosidlo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość Koala napisał:

Może spróbuj nosidlo

 

Mam mozna zaczac uzywac od 3 mż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabella

Herbatka z koperku, może wolniejsze podawanie pokarmu/mleka, probiotyk w płynie lepiej (a nie liofilizowany czyli suszony bo czasem takie maja za duza koncentracja bakterii i powoduje zatwardzenia/zaparcia) - dla takich maluszków jedno lub kilku szczepowy a od 3 lat moze juz byc wieloszczepowy koncentrat probiotyczny). Ale generalnie chyba tu pomoże wolniejsze picie pokarmu i może z jedna krotka przerwa na oddech :). Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×