Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ile pieniędzy jako chrzestna?

Polecane posty

Gość Kasia

Kupiłam łóżeczko, materacyk, kolderke, poduszeczkę, pościel, do tego złote kolczyki. Wyszło jakieś 1500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Wiecie co? Jak to czytam to niedobrze mi się robi. Niedługo będę chrzcila swóje dziecko, jest to ważne dla mnie ale nie chce robić takiego problemu rodzinie. Od chrzestnych oczekuję tylko tego by pojawili się na chrzcie, sama ubiore dziecko, ogarnę, opłacę fotografa, mimo że u nas też są jakieś zwyczaje z du p y. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja dziś będę chrzestna właśnie. Daje 1000 zł plus srebrny obrazek z aniolkiem z wygrawerowanymi życzeniami na pamiątkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ubić
8 godzin temu, Gość Kasia napisał:

Kupiłam łóżeczko, materacyk, kolderke, poduszeczkę, pościel, do tego złote kolczyki. Wyszło jakieś 1500 zł

Kupiłaś to na chrzest?To dziecko od momentu narodzin nie miało łóżeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość co
8 godzin temu, Gość Gabi napisał:

Wiecie co? Jak to czytam to niedobrze mi się robi. Niedługo będę chrzcila swóje dziecko, jest to ważne dla mnie ale nie chce robić takiego problemu rodzinie. Od chrzestnych oczekuję tylko tego by pojawili się na chrzcie, sama ubiore dziecko, ogarnę, opłacę fotografa, mimo że u nas też są jakieś zwyczaje z du p y. 

Masz 100% racji, my również sami za wszystko zapłaciliśmy, bo to NASZE dziecko, a nie chrzestnych. Oni kupili tort, bo się na to uparli.Sama  też mam 3 chrzesniakow w różnym wieku i poza prezentem, nie płaciłam  za żadne fanaberie rodziców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość larysa
11 godzin temu, Gość Liz napisał:

Teraz wstyd dać mniej niż 500 jak mają jedno dziecko, uważam że powinno się dać wiecej niż łaczna suma 500+ na dzieci w rodzinie

To prawda, moja siostra ostatnio krzszciła swojego Adrianka i ja jako krzszestna dałam 2500 zł (jako że teraz ma 4 dzieci i na każde dostaje 500 plus). A krzszestny (ze strony rodziny ojca dziecka, pochodzą z wielkopolski) dał tylko 300 zł, dziad jeden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość larysa napisał:

To prawda, moja siostra ostatnio krzszciła swojego Adrianka i ja jako krzszestna dałam 2500 zł (jako że teraz ma 4 dzieci i na każde dostaje 500 plus). A krzszestny (ze strony rodziny ojca dziecka, pochodzą z wielkopolski) dał tylko 300 zł, dziad jeden!

Co to znaczy KRZCIĆ? I kto to KRZESTYNY? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość larysa
53 minuty temu, Gość Gość napisał:

Co to znaczy KRZCIĆ? I kto to KRZESTYNY? 

Jak to co to jest? Chora jakaś jesteś? 

"w „Słowniku języka polskiego” [...] hasła krzest i krzestny figurują jako równorzędne warianty brzmień chrzest, chrzestny"

Źródło: https://gazetawroclawska.pl/prof-jan-miodek-kciuk-i-chrzest/ar/968367

Tu masz w skrócie. Tak trudno poszukać? A na kafe to pierwsza z mordą do komentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość larysa
58 minut temu, Gość Gość napisał:

Co to znaczy KRZCIĆ? I kto to KRZESTYNY? 

Jak to co to jest? Chora jakaś jesteś? 

"w „Słowniku języka polskiego” [...] hasła krzest i krzestny figurują jako równorzędne warianty brzmień chrzest, chrzestny"

Tu masz w skrócie, cytuję za prof. Janem Miodkiem. Tak trudno poszukać? A na kafe to pierwsza z mordą do komentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uczył
7 godzin temu, Gość larysa napisał:

To prawda, moja siostra ostatnio krzszciła swojego Adrianka i ja jako krzszestna dałam 2500 zł (jako że teraz ma 4 dzieci i na każde dostaje 500 plus). A krzszestny (ze strony rodziny ojca dziecka, pochodzą z wielkopolski) dał tylko 300 zł, dziad jeden!

Przecież to kłamstwo.😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×