Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Użytkowniczka

Czy warto? Jak to ugryźć?

Polecane posty

Witam. Tak więc za 3 tygodnie jest mój termin porodu. Będzie to córeczka. Z partnerem bardzo się cieszymy chociaż ja będę bardzo młodą mamą. 

Obgadaliśmy już że na pewno będziemy chcieli drugie dziecko. Najlepiej mniej więcej po 2-3 latach aby różnica nie była za duża. 

Jak na razie żyjemy z jednej wypłaty. Starcza nam na wszystko i nawet jeszcze zostanie. 

I tu pojawia się mój problem. Nie mam jakiegoś wykształcenia. Chciałabym się douczyć/doszkolić. 

Czy lepiej przeciedziec te 5-6 lat w domu (nie mam z kim zostawic dzieci a więc tak do 3? roku życia zostanę w domu) i później zacząć moją dalszą edukację czy jednak po pierwszym dziecku zrobić sobie przerwę. Wyedukować się/dokształcić i dopiero później pomyśleć o drugim dziecku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mloda mama, tzn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

I chcesz zmarnować najlepsze lata swojego życia na babranie się w pieluchach? Rób jak uważasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

I chcesz zmarnować najlepsze lata swojego życia na babranie się w pieluchach? Rób jak uważasz. 

Dziecko to nie kotwica. Poza tym tak i tak będę miała już jedno. Więc tak czy siak będę "babrała się" w pieluchach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ???

A dlaczego nie zaczniesz edukacji juz po urodzeniu pierwszego dziecka ? 

Czego ci brakuje? Jezeli matury, to liceum zrobisz eksternistycznie.

Jezeli masz maturę to zacznij studia zaoczne, przy drugiej ciazy wezmiesz urlop dziekanski albo nawet zdążysz z licencjatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jan
17 minut temu, Użytkowniczka napisał:

Chciałabym się douczyć/doszkolić. 

Czy lepiej przeciedziec te 5-6 lat w domu 

Lepiej mieć co roku, ale 6tkę, to jest 3000 dodatku, meryturę matczyną, paczki z karritasu, wtedy można studiować zaocznie bo jest ku temu budżet, a pójdziesz do mopów to przy 6tce czasami finansują połowę czesnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A może najpierw urodź, a dopiero potem planuj. Poza tym, zaocznie nie możesz się dokształcać w tym jukej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Współczuje ciąży w tak młodym wieku, wpadka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość gość napisał:

A może najpierw urodź, a dopiero potem planuj. Poza tym, zaocznie nie możesz się dokształcać w tym jukej?

Lubię mieć coś zaplanowane chociaż jak widać, nie zawsze wychodzi 😅 

Mam plan aby w czasie tych 3 lat z pierwszym dzieckiem w domu zrobić kurs na jaką tam wybiorę sobie pracę. Nie jestem jeszcze pewna. Uczyć się online w domu a na egzamin pojechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Jan napisał:

Lepiej mieć co roku, ale 6tkę, to jest 3000 dodatku, meryturę matczyną, paczki z karritasu, wtedy można studiować zaocznie bo jest ku temu budżet, a pójdziesz do mopów to przy 6tce czasami finansują połowę czesnego.

Nie mieszkam w Polsce więc nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Współczuje ciąży w tak młodym wieku, wpadka? 

Nie uznaje wpadki. Robiąc to co robiłam wiedziałam że jest szansa na zajście w ciążę 😀🙄

Ja nie czuje się z tym źle. Dziecko nie jest problemem. Można dalej się uczyć. Wyjść do znajomych. Nie jestem typem imprezowiczki więc nie mam czego żałować. Wakacje dalej są aktualne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość ??? napisał:

A dlaczego nie zaczniesz edukacji juz po urodzeniu pierwszego dziecka ? 

Czego ci brakuje? Jezeli matury, to liceum zrobisz eksternistycznie.

Jezeli masz maturę to zacznij studia zaoczne, przy drugiej ciazy wezmiesz urlop dziekanski albo nawet zdążysz z licencjatem.

Edukacje skończyłam dość szybko. Nie mam matury. Uczyłam się w Austrii i później wylądowałam w Anglii. Były plany abym zrobiła GCSE i myślałam o studiach ale później po roku wyjechaliśmy na Maltę. Po 3 miesiącach zaszłam w ciążę i w lutym 2019 wróciliśmy do Anglii. 

Prawda po pierwszym dziecku mogę zacząć od nowa. I pewnie tak zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusa
5 minut temu, Użytkowniczka napisał:

Nie mieszkam 

U herbatkowych to nawet więcej się dostaje, a też jest red cross, child benefit, czy dopłaty rodzinne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Anusa napisał:

U herbatkowych to nawet więcej się dostaje, a też jest red cross, child benefit, czy dopłaty rodzinne. 

 

Może i tak ale ja nie będę pobierała żadnych benefitow. Nawet jakbym chciała to już nie mogę bo za późno ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podziwiam że masz 19 lat, jesteś w ciąży, nie masz pracy a juz planujesz drugie dziecko...Urodz jedno. Nie planuj więcej dzieci niż cie na to stać, bo dzieci to pochłaniacz pieniedzy. Rób jakis praktyczny kurs juz teraz, nie musisz odczekać ciąży i macierzyńskiego by zajac sie edukacja i nauka zawodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusa
2 minuty temu, Użytkowniczka napisał:

Może i tak ale ja nie będę pobierała żadnych benefitow. Nawet jakbym chciała to już nie mogę bo za późno ...

Pisz pełnym zdaniem, bo zamkną Ci temat że postty nabijasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Skoro z jednej pensji wam praktycznie na styk starcza to jak wyobrażasz sobie posiadanie jednego lub więcej dzieci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Skoro z jednej pensji wam praktycznie na styk starcza to jak wyobrażasz sobie posiadanie jednego lub więcej dzieci? 

Bo dziecko musi mieć rodzeństwo za wszelką cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Podziwiam że masz 19 lat, jesteś w ciąży, nie masz pracy a juz planujesz drugie dziecko...Urodz jedno. Nie planuj więcej dzieci niż cie na to stać, bo dzieci to pochłaniacz pieniedzy. Rób jakis praktyczny kurs juz teraz, nie musisz odczekać ciąży i macierzyńskiego by zajac sie edukacja i nauka zawodu. 

Tak! To znaczy ja nie będę czekała. Teraz myślę co bym chciała robić, gdzie i jak. Po narodzinach zabieram się za to. Jednak zastanawiam się czy zrobić sobie przerwę po tym dziecku nawet jak już pójdzie do szkoly i może pracować i się uczyć w tym samym czasie czy po tym dziecku następne dziecko i kolejne kursy w tym samym kierunku..

I nie ma co podziwiać. Ciąża to nie jakiś wielki talent 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Skoro z jednej pensji wam praktycznie na styk starcza to jak wyobrażasz sobie posiadanie jednego lub więcej dzieci? 

Bez dziecka starcza nam na o wiele więcej. Już po spłaceniu wszystkiego mamy dalej £700-£800 na cokolwiek chcemy.  Mój partner zmienia teraz department w pracy więc będzie zarabiał jeszcze więcej. On też chce douczyć się w swojej karierze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Bo dziecko musi mieć rodzeństwo za wszelką cenę. 

Nie musi mieć. Po prostu ja zawsze chciałam mieć więcej niż tylko jedno dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Svenowa

Jak nie zdecydujesz się od razu na drugie dziecko,to zapomnij.Nie będzie ci się już chciało.Uczyć się można w każdym wieku i pracować też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Użytkowniczka napisał:

Edukacje skończyłam dość szybko. Nie mam matury. Uczyłam się w Austrii i później wylądowałam w Anglii. Były plany abym zrobiła GCSE i myślałam o studiach ale później po roku wyjechaliśmy na Maltę. Po 3 miesiącach zaszłam w ciążę i w lutym 2019 wróciliśmy do Anglii. 

Prawda po pierwszym dziecku mogę zacząć od nowa. I pewnie tak zrobię.

A.... ty już tu pisałaś, pod innym nickiem. Zmieniłaś, jak ci pokazano, żeś hipokrytka - wielkie słowa o planowanym, chcianym dziecku, a w jednym poście chlapnęłaś jęzorem, wyszło, że wpadka i to jeszcze z gościem, który cię nie szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Użytkowniczka napisał:

Tak! To znaczy ja nie będę czekała. Teraz myślę co bym chciała robić, gdzie i jak. Po narodzinach zabieram się za to. Jednak zastanawiam się czy zrobić sobie przerwę po tym dziecku nawet jak już pójdzie do szkoly i może pracować i się uczyć w tym samym czasie czy po tym dziecku następne dziecko i kolejne kursy w tym samym kierunku..

I nie ma co podziwiać. Ciąża to nie jakiś wielki talent 😆

Ciaza nie,a spróbuj coś zrobić przy dziecku.  Najważniejsza jest kasa, a do tego potrzebne jest zawód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Odczekaj, zajmij się dzieckiem i macierzyństwem a na wszystko inne przyjdzie czas. Mając dziecko tak ok 2 lat możesz zacząć się doksztalcać np w domu, poprzez internet. Dziecko pójdzie do przedszkola a Ty wejdziesz na rynek pracy (wiele moich koleżanek tak robiło i spokojnie odchowaly dzieci i nie miały problemu by zacząć pracę). Dorobić możesz zawsze, gdziekolwiek mając małe dzieci - gdyby zabrakło pieniędzy np. prace chalupnicze w domu. Daj dzieciom dzieciństwo i bliskość matki w ich pierwszych latach życia. Pamiętaj, że to kształtuje później ich dalsze życie. Dzieci odchowywane w żłobkach, gdzie mama ma do dyspozycji dla niego 2 godziny dziennie częściej są zestresowane. Bądź konsekwentna. Jak już zdecydowałas się na dziecko to bądź mu matka. Jesteś bardzo młoda, to Twój plus, nie musisz się tak spieszyć z kariera. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość gość napisał:

A.... ty już tu pisałaś, pod innym nickiem. Zmieniłaś, jak ci pokazano, żeś hipokrytka - wielkie słowa o planowanym, chcianym dziecku, a w jednym poście chlapnęłaś jęzorem, wyszło, że wpadka i to jeszcze z gościem, który cię nie szanuje.

Prawda. Pisałam pod innym nickiem. Nikt mi nikt nie pokazał ponieważ nikt mnie nie zna i przez internet każdy sobie może. Zmieniłam ponieważ nie ważne co skomentowałam była pewna pani która każdy mój komentarz krytykowała i nie mogłam normalnie funkcjonować na tym forum.

Dziecko zawsze chciałam i nie uznaje wpadki. Partner jako partner. Głupota z mojej strony że o takich rzeczach pisałam w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 😂😂😂
1 minutę temu, Użytkowniczka napisał:

Prawda. Pisałam pod innym nickiem. Nikt mi nikt nie pokazał ponieważ nikt mnie nie zna i przez internet każdy sobie może. Zmieniłam ponieważ nie ważne co skomentowałam była pewna pani która każdy mój komentarz krytykowała i nie mogłam normalnie funkcjonować na tym forum.

Dziecko zawsze chciałam i nie uznaje wpadki. Partner jako partner. Głupota z mojej strony że o takich rzeczach pisałam w internecie.

AA to ty jesteś tą laska co dziecko zaczęła planować w wieku 18 lat? "patola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Znalazłam, dawna Jusia8428:

f.kafeteria.pl/temat-7555642-19-lat-i-ciaza/?do=findComment&comment=52118688

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Ciaza nie,a spróbuj coś zrobić przy dziecku.  Najważniejsza jest kasa, a do tego potrzebne jest zawód. 

Prawda. 

 

2 minuty temu, Gość Kasia napisał:

Odczekaj, zajmij się dzieckiem i macierzyństwem a na wszystko inne przyjdzie czas. Mając dziecko tak ok 2 lat możesz zacząć się doksztalcać np w domu, poprzez internet. Dziecko pójdzie do przedszkola a Ty wejdziesz na rynek pracy (wiele moich koleżanek tak robiło i spokojnie odchowaly dzieci i nie miały problemu by zacząć pracę). Dorobić możesz zawsze, gdziekolwiek mając małe dzieci - gdyby zabrakło pieniędzy np. prace chalupnicze w domu. Daj dzieciom dzieciństwo i bliskość matki w ich pierwszych latach życia. Pamiętaj, że to kształtuje później ich dalsze życie. Dzieci odchowywane w żłobkach, gdzie mama ma do dyspozycji dla niego 2 godziny dziennie częściej są zestresowane. Bądź konsekwentna. Jak już zdecydowałas się na dziecko to bądź mu matka. Jesteś bardzo młoda, to Twój plus, nie musisz się tak spieszyć z kariera. Pozdrawiam. 

Mam zamiar zostać z dzieckiem do 3-4 roku życia. Mieszkam w Anglii i tu dzieci idą od razu do szkoły gdzieś około tego wieku. Poza tym też uważam że lepiej jak jest z mamą niż w żłobku. 

Prawda jest też taka że jestem młoda i tak samo jak miałam czas na dzieci będę miała na karierę. Mojego partnera wujek zrobił szkole w wieku 32 lat i teraz zarabia £35k na rok. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×