Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamacesarza

Cesarka po cesarce 2019

Polecane posty

Gość Mamacesarza

Witam. Moje pytanie dotyczyć będzie cięcia cesarskiego po przebytym cięciu. Podobno przed 2019 rokiem mozliwy był ,,wybór" pomiędzy porodem naturalnym a ponowntm cięciem. Czesto przebyta cesarka była sama w sobie wskazaniem do ponownej. Mój pierwszy poród skończył się operacyjnie,ponieważ brak bylo postępu porodu,zatrzymała sie akcja na 4 cm,tzn bol był nieziemski,tylko nieefektywny. Dodatkowo miałam wysokie ciśnienie i zaczęlo spadać tętno płodu. Minęło 6 lat,jestem na począteczku drugiej ciąży,wĺasnie czekam na 1 wizytę u ginekologa i bardzo boje się,ze uslyszę,że muszę próbować urodzić naturalnie. Mój poprzedni ginekolog we wrzesniu 2018powiedział mi,ze od 2019 wchodzą nowe rozporządzenia odnosnie CC,ze ma ich być mniej itp i raczej bedzie problem... Jest tu moze mama po pierwszej cesarce,ktora powie mi jak wyglądała sytuacja w jej przypadku przy drugiej ciąży i porodzie? Co mówią lekarze? 

P.S tak,wiem,że druga ciaża i porod mogą być inne,mnie to nie przekonuje,boję się strasznie rodzić po mojej pierwszej probie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Na bank będziesz musiała próbować naturalnie ale co będzie potem nikt z nas tego nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

Jeszcze nie spotkałam nikogo kto po cc rodziłby sn. Podobno po cc jest duże prawdopodobieństwo że w trakcie porodu naturalnego może peknąć macica. Żaden lekarz nie podejmie takiego ryzyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamacesarza

No wlasnie lekarz we wrzesniu powiedział mi,ze po tylu latach juz moglabym rodzic,ze blizna ok itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

CC w 2013, bo spadało tętno, kolejna CC w lutym tego roku. Gin dała mi wybór, w szpitalu wpisali brak zgody na sn. Dużo żalezy od lekarza i szpitala. Ale generalnie po CC powinna być tylko próba sn i w razie jakichkolwiek problemów, od razu CC. Przynajmniej tak w teorii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamacesarza

No właśnie ten wybór,jak to jest? U lekarza prowadzącego? Czy na izbie przyjeć? Załóż.y,że lekarka,u ktorej bede prowadzić ciążę powie mi,ze moge miec cc,wystawi papietek to nikt tego w szpitalu nie podważy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz prowadzący nic nie mówił na temat porodu sn czy CC, to zależy od lekarza dyżurującego w szpitalu a nie od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Idź do psychiatry, powiedz ze masz tokofobie - lek przed porodem SN. Pokaz lekarzowi prowadzącemu. Żaden lekarz nje może podważyć opinii innego- tym bardziej psychiatry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Mój lekarz prowadzący pracuje w szpitalu, dał mi wybór i wpisał na planowana CC. Wszystko zależy od lekarza i szpitala. Czasami wystarczy na izbie napisać odmowę sn i wystarcza, a czasami upierają się na sn. Dlatego masz teraz czas, żeby popytac i wybrać właściwego lekarza i szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Psychiatra- to też jest opcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zynia

Stan po cięciu i nie mają prawa kazac Ci rodzic naturalnie. Po pierwszej cesarke zwykle jest druga chyba że kobieta woli inaczej. Masz prawo nie zgodic się rodzic naturalnie poniewaz jedno cięcie już miałaś . nie ważne z jakich powodów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Jak sobie ministerstwo chce zmniejszyć liczbę cc to niech się wezmą za lekarzy i położne, którzy nie powinni asystować nawet przy porodzie krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przede wszystkim musisz popytać w szpitalu, w którym chcesz rodzić. Ale znam osobę, która miała dwie cesarki i nawet jej nie proponowali sn. Tylko to chyba było spowodowane zbyt krótkim odstępem czasu między ciążami. Wiem, że dostała za to nawet ochrzan od swojego gina i lekarki w szpitalu.

Jak coś to zawsze zostaje wybór cc w prywatnym szpitalu. Chociaż to trochę kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali
10 godzin temu, Gość Gość napisał:

 

12 godzin temu, Gość 123 napisał:

Jeszcze nie spotkałam nikogo kto po cc rodziłby sn. Podobno po cc jest duże prawdopodobieństwo że w trakcie porodu naturalnego może peknąć macica. Żaden lekarz nie podejmie takiego ryzyka. 

Ja urodziłam sn po cc.  Cc miałam na zimno  z powodu podejrzenia zamartwicy. Po trzech latach urodzilam sn córkę.  Poród bez wspomagania oksytocyna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bbcbxcn

Po 6 katach możesz spokojnie urodzić SN. To tak jakby tej cesarki nie było w ogóle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×