Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aretta-Jakobek

Jaki zlewozmywak do kuchni?

Polecane posty

Gość Aretta-Jakobek

Dzień dobry wszystkim, 

wybieramy z mężem nowe elementy kuchni. I zastanawiam sie nad najbardziej funkcjonalnym zlewozmywakiem. Zależy mi, żeby fajnie się czyścił, ale także super pasował do wnętrza, nie chcę nudnego zlewozmywaka. Chciałabym najlepiej coś nowoczesnego, ale też dobrego w utrzymaniu. Czy macie może jakieś pomysły, przykłady z Waszych domów? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna_wiosna35

Ja ci odradzam czarny zlewozmywak.... wszystkie zacieki widać... Teraz też robimy remont i biorę na pewno jasny...  Nigdy więcej czarnego...
Widziałam u znajomych taki fajny zlewozmywak razem z blatem na wymiar od kamieniarza, super to wygląda. I od razu też jest ociekacz też obok. Myślałam, ze to kamień, ale to tańsza opcja, a mianowicie konglomerat kwarcytowy. Poczytaj o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mogul

Ja też mam konglomerat od jakiegoś roku, może 1,5 roku. Jak narazie nie mamy żadnych zastrzeżeń, a fajnie wygląda bo nasz zlewozmywak jest tego samego koloru co ściany i blat kuchenny więc wszystko fajnie do siebie pasuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamil_Kamieniarz

Jako ekspert dodam, że tylko z konglomeratu, zwanego przez niektórych kwarcytem, mozemy uzyskać jednolitą powierzchnię blat + zlewozmywak. Wszystko się świetnie komponuje i jest łatwe w utrzymaniu, bo mamy tu mozliwość bezspoinowego łączenia elementów i np. wykonania wyżłobień na ociekacz w konglomeracie. My pracujemy z materiałem Technistone i polecamy to naszym Klientom. Sam producent udziela 10 letniej gwaracji na materiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zlew 1 i 1/2 komory (półtorej komory) bardzo przydatne np. Przy opkukiwaniu warzyw.... Zmywarka 60cm... U nas przy 4 osobach sprawdza się idealnie. Myje naczynia co drugi dzień przy pełnym załadowaniu... Trzrva oszczędzać wodę. Wcześniej miałam okazję używać zmywarkę 45 cm i też dawało radę 😉

No i najbardizej praktyczny jest zlewozmywak granitowy:

https://kuchinox.pl/blog/zlewozmywaki-granitowe-wady-i-zalety-oraz-sposoby-doboru/

Na stronie opisane sa jego własciwości. Wystarczy po prostu raz na jakiś czas olejować i nie widać na nim żadnych kropli. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zauważyliście jak ważne w urządzaniu kuchni jest oświetlenie trzeba odpowiednio dobrać zarówno lampę górną jak i oświetlenie blatów roboczych, dlatego długo z żoną szukaliśmy odpowiednich lamp, w końcu udało się na Azzardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak rozwiązaliście problem z segregacją odpadów? W naszej małej kuchni świetnie sprawdziły się rozwiązania z Bass Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×