Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tradycyjny model rodziny

Polecane posty

Gość Gosc

Wedlug definicji , ktora sie tu pojawila to faktycznie mam odpowiedniego meza. Docenia i sam z siebie tez pomoze. Jednak moj maz jest tylko czlowiekiem. Nie pozwole mu pracowac ponad sily, po to mi te pol etatu, bo w razie czego moze zmienic prace na mniej wymagajaca, slabiej platna, a ja moge pracowac wiecej i wiecej zarabiac, lub zmienic na lepiej platna (mam fajny zawod). Emerytura? Nie wierze, ze za ciezka prace dostaniemy na starosc normalne pieniadze, wiec wolimy sobie odkladac. Moja kasa to ekstra kasa do domowego budzetu. Jak ktos juz wspomnial, ubezpieczenie ubezpieczeniem, ale na ile starczy? A co w razie drogiego leczenia czy rehabilitacji? Choc świetnie sie czuje jako pani domu, to czuje tez odpowiedzialnosc za finansowy byt rodziny. Czuje sie odpowiedzialna za meza. Jesli cos mu sie stanie, chce miec pewnosc ze dam rade. Co do matek wychowujace kilkoro dzieci- jestem za tym, by dostawaly emeryture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Czytaj uważniej wątek. Może Ty wierzysz w emeryturę, czy minimalną, czy 3500 netto, Twoja sprawa i Twoje sny 😄

Czytaj uważnie wątek. Gdzie napisałem, że wierzę w emeryturę 3500 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Rescator555 napisał:

Ile miała kapitału początkowego a ile kapitału że składek? Wiesz coś na ten temat? A potrafisz liczyć, jakie składki trzeba płacić powiedzmy przez 30 lat pracy, aby mieć taką emeryturę. Bo kapitału początkowego nie będziesz miała.To sobie policz. 

A skąd wiesz ile kapitału początkowego i ile składek placiła osoba twierdząca, że będzie miała 3.5 tys emerytury, że piszesz jej, że chyba w jej snach. Uważasz, ze lepiej wiesz kto ile będzie miał emerytury niż on sam? Przecież nawet nie wiesz ile ta osoba ma lat. Może 60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Ile miała kapitału początkowego a ile kapitału że składek? Wiesz coś na ten temat? A potrafisz liczyć, jakie składki trzeba płacić powiedzmy przez 30 lat pracy, aby mieć taką emeryturę. To sobie policz. "

Zal ci dupsko ściska,ze kobieta miała wysokie zarobki  i teraz w przeciwieństwie do twojej żona ma normalną emeryturę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Rescator555 napisał:

Czytaj uważnie wątek. Gdzie napisałem, że wierzę w emeryturę 3500 netto?

Wierzysz w emeryturę minimalną :-D Proponujesz aby samemu sobie płacić składki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Ile miała kapitału początkowego a ile kapitału że składek? Wiesz coś na ten temat? A potrafisz liczyć, jakie składki trzeba płacić powiedzmy przez 30 lat pracy, aby mieć taką emeryturę. To sobie policz. "

Mama 28 lat pracowała w banku . Zarobki na dobrym poziomie . Przeszla na emeryturę w wieku 60 lat . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Rescator555 napisał:

Czytaj uważnie wątek. Gdzie napisałem, że wierzę w emeryturę 3500 netto?

W tym samym miejscu, w którym wierzysz w jakąkolwiek 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Wierzysz w emeryturę minimalną 😄 Proponujesz aby samemu sobie płacić składki 😄

o to to to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4

A co mają powiedzieć matki dzieci niepełnosprawnych? Ktoś z zewnątrz kto nie widzi, że z dzieckiem coś jest nie tak też stwierdzi, że "jedno dziecko i w domu siedzi z nim, co za leniwa baba". Życie pisze różne scenariusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, Gość gość napisał:

W tym samym miejscu, w którym wierzysz w jakąkolwiek 😄 

W jakąkolwiek jednak wierzę 😀.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

A co mają powiedzieć matki dzieci niepełnosprawnych? Ktoś z zewnątrz kto nie widzi, że z dzieckiem coś jest nie tak też stwierdzi, że "jedno dziecko i w domu siedzi z nim, co za leniwa baba". Życie pisze różne scenariusze.

To taka kobieta żyje wśród ludzi i jednocześnie sama na świecie? Zawsze ktoś wie o tym, że dziecko jest chore, sąsiedzi też po dłuższym mieszkaniu orientują się, że pod 7 mieszka samotna staruszka z 5 psami, a pod 4 rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem. No chyba, że masz na myśli ludzi z drugiej połowy miasta, którzy nie znają imienia tej kobiety, ale, że nie pracuje, to już się orientują? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

W jakąkolwiek jednak wierzę 😀.

W takim razie albo jesteś optymistą, albo masz max 10 lat do emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Rescator555 napisał:

Dupsko to może ty sciskasz, żeby nie dać mezowi.

Ale prymityw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Gość gosc napisał:

A skąd wiesz ile kapitału początkowego i ile składek placiła osoba twierdząca, że będzie miała 3.5 tys emerytury, że piszesz jej, że chyba w jej snach. Uważasz, ze lepiej wiesz kto ile będzie miał emerytury niż on sam? Przecież nawet nie wiesz ile ta osoba ma lat. Może 60?

Obstawiam, że nie więcej niż 40. Więc będzie miała emeryturę obliczona na podstawie składek, które płaciła. Aby mieć 3500zl netto, musi mieć zgromadzony kapitał około 900tys. Będzie go miała płacąc przez 30lat składki emerytalne 2500 zł miesięcznie. Jakie to oznacza średnie zarobki w tym czasie, to policz sobie sama. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

W takim razie albo jesteś optymistą, albo masz max 10 lat do emerytury.

Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Rescator555 napisał:

Obstawiam, że nie więcej niż 40. Więc będzie miała emeryturę obliczona na podstawie składek, które płaciła. Aby mieć 3500zl netto, musi mieć zgromadzony kapitał około 900tys. Będzie go miała płacąc przez 30lat składki emerytalne 2500 zł miesięcznie. Jakie to oznacza średnie zarobki w tym czasie, to policz sobie sama.

 

Czyli wróżysz z fusów. Dalej nie czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Czyli wróżysz z fusów. Dalej nie czytam.

Nie czytaj i nie odpowiadaj.

Reforma emerytalna weszła w życie w1998 roku. Kapitał początkowy może mieć ktoś, kto pracował przedtem. Więc osoby młodsze niż 40 raczej go nie mają, a jeżeli to grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

 

4 minuty temu, Rescator555 napisał:

Zgadza się.

I wierzysz w to, że ktoś kto ma dziś załóżmy 25 lat będzie miał minimalną emeryturę stosując proponowaną przez ciebie strategię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

Nie czytaj i nie odpowiadaj.

Reforma emerytalna weszła w życie w1998 roku. Kapitał początkowy może mieć ktoś, kto pracował przedtem. Więc osoby młodsze niż 40 raczej go nie mają, a jeżeli to grosze.

Naprawdę daruj sobie te tłumaczenia.

Wyciągnąłeś sobie wiek osoby, z której drwiłeś, że nie będzie miała 3.5tys emerytury z tyłka. O to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rescator555 nie każda kobieta jest taka sierotą  jak twoja zona ktora cale zycie siedzi na utrzymaniu męża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

 

I wierzysz w to, że ktoś kto ma dziś załóżmy 25 lat będzie miał minimalną emeryturę stosując proponowaną przez ciebie strategię?

Jeśli nie wybuchnie III wojna światowa,  ludzkość nie wyginie na skutek ocieplenia czy epidemii eboli to jakieś tam emerytury będą wypłacane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Rescator555 napisał:

Jeśli nie wybuchnie III wojna światowa,  ludzkość nie wyginie na skutek ocieplenia czy epidemii eboli to jakieś tam emerytury będą wypłacane.

I uważasz, że emerytura osoby, która przyjmie twoją strategię nie będzie niższa niż emerytura osoby, która będzie miała np. 30 lat płacenia składek od dobrej pensji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

I uważasz, że emerytura osoby, która przyjmie twoją strategię nie będzie niższa niż emerytura osoby, która będzie miała np. 30 lat płacenia składek od dobrej pensji?

To powiedz, co jest dobra pensją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Gość gosc napisał:

Naprawdę daruj sobie te tłumaczenia.

Wyciągnąłeś sobie wiek osoby, z której drwiłeś, że nie będzie miała 3.5tys emerytury z tyłka. O to chodzi.

A ja wcale się nie tłumacze i nie mam takiego zamiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rescator555  serio nie znasz nikogo kto ma ponad 3000 zł emerytury ? Moja mama ma 62 l i większość jej koleżanek  czy znajomych ma takie emerytury . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Rescator555 napisał:

Jeśli nie wybuchnie III wojna światowa,  ludzkość nie wyginie na skutek ocieplenia czy epidemii eboli to jakieś tam emerytury będą wypłacane.

ZUS już jest żywym trupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Rescator555 napisał:

A ja wcale się nie tłumacze i nie mam takiego zamiaru.

Tłumaczysz zagadnienia reformy emerytalnej. Więc sobie daruj.

mi chodzilo jedynie o to, że przystosunkowałeś się do osoby twierdzącej, że będzie miała 3.5 tys emerytury nie wiedząc zupełnie nic choćby o wieku tej osoby, uznając się za eksperta tak od emerytur jak i od wieku "gości" piszących na kafe. Może ta osoba ma dużo więcej niż te 40 lat i dokładnie wie jaką emeryturę będzie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 minut temu, Gość gość napisał:

Rescator555  serio nie znasz nikogo kto ma ponad 3000 zł emerytury ? Moja mama ma 62 l i większość jej koleżanek  czy znajomych ma takie emerytury . 

Jedyne czego chce Rescator555 to wywołanie kolejnej przepychanki słownej. To jest przypieprzanie się tylko po to aby się przypieprzyć i sprowokować innych do kłótni. On to po prostu uwielbia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Rescator555  serio nie znasz nikogo kto ma ponad 3000 zł emerytury ? Moja mama ma 62 l i większość jej koleżanek  czy znajomych ma takie emerytury . 

Znam i to nie jedną osobę. Ale to są ludzie, którzy pracowali przed reformą emerytalna. Ale nie rozumiem po co pytasz, przecież to można obliczyć nawet w pamięci. Mając zarobki 5tys miesięcznie, nasze składki emerytalne wynoszące 18%, dają to rocznie ok. 11tys a po trzydziestu latach 330tys. Co podzielone przez średni czas trwania życia, da około 1500zl. Brutto. Emerytura minimalna to 1100brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Gość gosc napisał:

Tłumaczysz zagadnienia reformy emerytalnej. Więc sobie daruj.

mi chodzilo jedynie o to, że przystosunkowałeś się do osoby twierdzącej, że będzie miała 3.5 tys emerytury nie wiedząc zupełnie nic choćby o wieku tej osoby, uznając się za eksperta tak od emerytur jak i od wieku "gości" piszących na kafe. Może ta osoba ma dużo więcej niż te 40 lat i dokładnie wie jaką emeryturę będzie miała.

To może ty przeczytaj że zrozumieniem. Bo nie odpowiadałem żadnej konkretnej osobie, która twierdziła, że będzie miała taką emeryturę, tylko na pytanie, czy widzę różnicę między emerytura 1000 a 3500. I spokojnie mogę twierdzić, że taką emeryturę zdecydowana większość kobiet, to zobaczy co najwyżej w snach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×