Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tradycyjny model rodziny

Polecane posty

Gość ksiegowa

Zalozmy ze pensja meza wystarcza na dobre zycie. Duza czesc tej pensji to jednak stale oplaty - czynsz albo kredyt mieszkaniowy, media, samochod, ubezpieczenia itp. Te pozycje przechodza po prostu przez konto automatycznie i na nim nie zostaja. Zakupy spozywcze, niezbedna odziez to tez raczej stala pozycja, nawet jezeli rozni sie z miesiaca na miesiac. Zalozmy optymistycznie, ze po oplaceniu tego wszystkiego pozostaje do dyspozycji jeszcze 50% przychodow. Tutaj dopiero sa mozliwosci decyzji, pewnego luksusu na codzien, lepszych (i drozszych) wakacji, itp. Jezeli kobieta zarobi nawet polowe sumy zarabianej przez meza, to wolne srodki do dyspozycji rodziny sa dwa razy wieksze - i to dopiero jest komfort zycia. Nie mowie tu o super zarobkach - politycy, albo inny przestepcy, czy tez baaardzo dobrze funkcjonujacy bizness przynoszacy olbrzymie dochody, ale o normalnych, dobrych zarobkach. Oczywiscie nikt nie wymaga od kobiety pojscia do pracy tuz po porodzie albo z niemowlakiem w domu (jezeli rodzina moze sobie na to pozwolic nie zyjac na koszt innych) - ale gdy dziecko ma juz 4 lata czy wiecej, to czas wyjsc ze strefy komfortu i dac rodzinie z siebie cos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Znam i to nie jedną osobę. Ale to są ludzie, którzy pracowali przed reformą emerytalna."

No to przecież napisałam , ze moja mama ma ponad 60 lat a ty dalej swoje i cały czas mnie obrażasz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa1111

Absolutnie nie dla mnie.

Zdarzylo mi sie w zyciu pracowac z domu, nie na cly etat, ale tylko i wylacznie z domu - po 3 miesiacach zaczelam tesknic do ludzi. bo kontakt z klientami byl telefoniczny i mailowy, na zywo to moze 3 godziny w miesiacu.

poza tym, mysle ze jak ktos lubi swoja prace (swoj  zespol, oraz to co robi0 to chetnie pracuje. pewnie, nieraz padam na twarz. ale lubie moja prace, i choc moj maz zarabia  prawie 2x tyle co ja, to co z tego, ja moja prace lubie i w sumei w mojej pracy robie cos dobrego,  cos dla tzw szarych ludzi, a on robi rzeczy dla wielkich przedsiebiorstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

"Znam i to nie jedną osobę. Ale to są ludzie, którzy pracowali przed reformą emerytalna."

No to przecież napisałam , ze moja mama ma ponad 60 lat a ty dalej swoje i cały czas mnie obrażasz. 

 

No to pracowała przed reformą emerytalną. Moze przestań się obrażać, a zacznij myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Rescator555 napisał:

To może ty przeczytaj że zrozumieniem. Bo nie odpowiadałem żadnej konkretnej osobie, która twierdziła, że będzie miała taką emeryturę, tylko na pytanie, czy widzę różnicę między emerytura 1000 a 3500. I spokojnie mogę twierdzić, że taką emeryturę zdecydowana większość kobiet, to zobaczy co najwyżej w snach.

No nie wiem. Moja mam będzie miała 3.7 tys emerytury a twoja zona 1.1 tys.

A poza tym sam nie ogarniasz co piszesz:

gość: Ja Ci już napisałam, jaką emeryturę będę mieć, jak jesteś naiwny, to bądź

Res: Chyba we śnie będziesz mieć .

I ja odniosłam się do tego twojego wpisu, co zaznaczyłam w swoim poście. a ty wyskakujesz z tłumaczeniami na czym polegała reforma emerytalna i ze wyssałeś z brudnego palucha wiek autorki tego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość gość napisał:

"Znam i to nie jedną osobę. Ale to są ludzie, którzy pracowali przed reformą emerytalna."

No to przecież napisałam , ze moja mama ma ponad 60 lat a ty dalej swoje i cały czas mnie obrażasz. 

 

On tu po to jest żeby obrażac i żeby się kłócić. To jego "misja" :-D Zresztą on nie jest trzeźwy. Jego główne zajęcie to picie piwa i siedzenie na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Gość gosc napisał:

No nie wiem. Moja mam będzie miała 3.7 tys emerytury a twoja zona 1.1 tys.

A poza tym sam nie ogarniasz co piszesz:

gość: Ja Ci już napisałam, jaką emeryturę będę mieć, jak jesteś naiwny, to bądź

Res: Chyba we śnie będziesz mieć .

I ja odniosłam się do tego twojego wpisu, co zaznaczyłam w swoim poście. a ty wyskakujesz z tłumaczeniami na czym polegała reforma emerytalna i ze wyssałeś z brudnego palucha wiek autorki tego postu.

A ja się odniosłem do jej wpisu, że jestem naiwny. Niby w jakiej sprawie? Więc moim zdaniem ona jest naiwna licząc na 3.5tys emerytury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 minuty temu, Rescator555 napisał:

To może ty przeczytaj że zrozumieniem. Bo nie odpowiadałem żadnej konkretnej osobie, która twierdziła, że będzie miała taką emeryturę, tylko na pytanie, czy widzę różnicę między emerytura 1000 a 3500. I spokojnie mogę twierdzić, że taką emeryturę zdecydowana większość kobiet, to zobaczy co najwyżej w snach.

Nie, to masa ludzi, niezależnie od płci zobaczy państwowa forsę na starość w snach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Gość gosc napisał:

On tu po to jest żeby obrażac i żeby się kłócić. To jego "misja" 😄 Zresztą on nie jest trzeźwy. Jego główne zajęcie to picie piwa i siedzenie na kafe.

To ty jesteś tu po to, by mnie obrażać i kłócić się że mna. To twoja obsesja. O swoich zmysleniach i fantazjach, także tych o mojej trzeźwości pogadaj z psiapsiolkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jasne, że przeciw. Nawet samice zwierząt same chodza na polowania, a nie żerują na samcu.

Myślę, że mało kobiet byłoby szczęśliwych w takim modelu związku. Jedynie te niezaradne życiowo, z fobią społeczną lub mocno zależne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"On tu po to jest żeby obrażac i żeby się kłócić. To jego "misja"  Zresztą on nie jest trzeźwy. Jego główne zajęcie to picie piwa i siedzenie na kafe."

Raczej zazdrości . 

On zawsze atakuje  kobiety które pracują . Jak napiszesz ze zarabiasz 5000 zł to zaraz napisze ...śnisz , kłamiesz, zmyślasz  itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Gość gość napisał:

"On tu po to jest żeby obrażac i żeby się kłócić. To jego "misja"  Zresztą on nie jest trzeźwy. Jego główne zajęcie to picie piwa i siedzenie na kafe."

Raczej zazdrości . 

On zawsze atakuje  kobiety które pracują . Jak napiszesz ze zarabiasz 5000 zł to zaraz napisze ...śnisz , kłamiesz, zmyślasz  itd .

Tez mam czego zazdrościc 😛 Te 5tys zł. to da emeryturę 1.5 tys. Brutto. O ile taka będzie średnia w ciągu 30 lat,  w co mocno wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 minut temu, Rescator555 napisał:

A ja się odniosłem do jej wpisu, że jestem naiwny. Niby w jakiej sprawie? Więc moim zdaniem ona jest naiwna licząc na 3.5tys emerytury.

Smieszny jesteś. Przeciez ci napisała, że wie jaką będzie mieć emeryturę :-D :-D No ale ty wiesz lepiej ile będzie mieć :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 minut temu, Rescator555 napisał:

To ty jesteś tu po to, by mnie obrażać i kłócić się że mna. To twoja obsesja. O swoich zmysleniach i fantazjach, także tych o mojej trzeźwości pogadaj z psiapsiolkami.

Tak. Czyli to zimne piwko, z picia którego jesteś tak dumny, jest bezalkoholowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Rescator555 napisał:

Tez mam czego zazdrościc 😛 Te 5tys zł. to da emeryturę 1.5 tys. Brutto. O ile taka będzie średnia w ciągu 30 lat,  w co mocno wątpię.

Hehehehehe, znowu ssiesz brudnego palucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Tez mam czego zazdrościc  Te 5tys zł. to da emeryturę 1.5 tys. Brutto. O ile taka będzie średnia w ciągu 30 lat,  w co mocno wątpię."

tak czy siak mam więcej niz twoja zona która cale życie siedzi w domu a jej dochód wynosi 0 zł . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
15 minut temu, Gość gość napisał:

"On tu po to jest żeby obrażac i żeby się kłócić. To jego "misja"  Zresztą on nie jest trzeźwy. Jego główne zajęcie to picie piwa i siedzenie na kafe."

Raczej zazdrości . 

On zawsze atakuje  kobiety które pracują . Jak napiszesz ze zarabiasz 5000 zł to zaraz napisze ...śnisz , kłamiesz, zmyślasz  itd .

On atakuje wszystkie kobiety. To jest jego misja ;-D

Myslę, że trzeba zostawić już tego psychola i nie wchodzić z nim w dyskusje. Jak nikt mu się będzie nic pisał to znowu założy jakiś durny temat w stylu: "głupia baba napisała to i tamto, a ja, Res ją wbiłem w asfalt." "Jeżeli seks bez zgody żony to gwałt, to zakupy bez zgody męża to rabunek" itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MeA

 Ja ze względu na okoliczności życiowe (niepełnosprawność dziecka) od kilku lat mam taki dość tradycyjny model rodziny:) Pracowalam przez parę lat po studiach, niestety to mnie wyłączył z rynku. Jakoś się przyzwyczaiłam, chociaż lekko nie było. No ale mam przynajmniej świadczenie pielęgnacyjne, od niego póki co odprowadzane są składki na emeryturę. Jak sytuacja pozwoli, to kiedyś wrócę na etat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24 minuty temu, Rescator555 napisał:

Tez mam czego zazdrościc 😛 Te 5tys zł. to da emeryturę 1.5 tys. Brutto. O ile taka będzie średnia w ciągu 30 lat,  w co mocno wątpię.

A widzisz różnicę pomiędzy 5 tys zł a 0 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
43 minuty temu, Rescator555 napisał:

Tez mam czego zazdrościc 😛 Te 5tys zł. to da emeryturę 1.5 tys. Brutto. O ile taka będzie średnia w ciągu 30 lat,  w co mocno wątpię.

No i widać, że deb.il znowu nie ma pojęcia o czym blable. Znajome mojej mamy - salowe- mają 1600 emerytury.  Tak, na pewno, 5 tys to 1,5 tys emerytury 😄  😄😄  Kur.wa, co za .... Ale chyba tu już nikt powaznie nie trakuje jego farmazonienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
2 godziny temu, Gość hmmmmmmmmmmmm napisał:

Rescator555 moja mama ma na reke 3500 zł wiec co w tym dziwnego ? Ojciec będzie mial jeszcze więcej . Znam wiele osób które  maja ponad 3000 zł emerytury . 

No mój ojciec ma 10 tys. Serio, więc można. Przynajmniej on mógł bo zarabiał sporo jeszcze w czasach socjalizmu. Im mniej zarabiasz, tym mniejsza emerytura. Proste jak drut. Wystarczy zrobić symulacje ile dostanie się emerytury zarabiajac np.tylko 2500 netto na reke pfzec całe życie. Marny 1 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Rescator555 napisał:

A ja się odniosłem do jej wpisu, że jestem naiwny. Niby w jakiej sprawie? Więc moim zdaniem ona jest naiwna licząc na 3.5tys emerytury.

Jakbyś nie zauważył, to odpisały Ci 2 osoby, jedna po drugiej. Z czego tylko jedna z nich pisała o sobie, a byłam to ja. Przyczepiles się do poprzedniczki, ale pisząc o mnie, więc Ci odpisywałam, że jesteś naiwny, a z jakiego powodu, też wyjaśniłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

On atakuje wszystkie kobiety. To jest jego misja ;-D

Myslę, że trzeba zostawić już tego psychola i nie wchodzić z nim w dyskusje. Jak nikt mu się będzie nic pisał to znowu założy jakiś durny temat w stylu: "głupia baba napisała to i tamto, a ja, Res ją wbiłem w asfalt." "Jeżeli seks bez zgody żony to gwałt, to zakupy bez zgody męża to rabunek" itd. itp.

Znowu założy temat i znowu mu go skasują. Tak jak ten dzisiejszy co to niby kogoś wbił w asfalt :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. W sensie jeśli ktoś tak nie chce to nie ale nie mam problemu jeśli ktoś tak chce. Nie interesuje mnie życie innych i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

To nie jest tradycyjny model rodziny. Modelem rodziny jest małżeństwo z dwójką dzieci, a ich poczynania zawodowe nie mają tu nic do rzeczy.

Ale czy podoba mi się, że kobieta nie pracuje całe życie? Jak ma piątkę dzieci i poświęciła się ich wychowaniu to nie widzę w tym nic złego. Jak ma jedno i mimo to nie chce jej się pracować, to według mnie jest leniwa i tyle.

Zgadzam się ☺

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Jakbyś nie zauważył, to odpisały Ci 2 osoby, jedna po drugiej. Z czego tylko jedna z nich pisała o sobie, a byłam to ja. Przyczepiles się do poprzedniczki, ale pisząc o mnie, więc Ci odpisywałam, że jesteś naiwny, a z jakiego powodu, też wyjaśniłam. 

Jeśli tobie nie chce się podpisać, to niby dlaczego mi miało by się chcieć zauważać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

"Tez mam czego zazdrościc  Te 5tys zł. to da emeryturę 1.5 tys. Brutto. O ile taka będzie średnia w ciągu 30 lat,  w co mocno wątpię."

tak czy siak mam więcej niz twoja zona która cale życie siedzi w domu a jej dochód wynosi 0 zł . 

Ale jej emerytura wyniesie 1.1tys. więc niewiele mniej niż twoja. A dochodu mieć nie musi, wystarczy to co ja zarobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werty

To jest tradycyjny model ale na 19 wiek i pierwsza połowe 20... Obecnie tradycyjny model rodziny to kobieta plus facet, oraz dzieci. Nietradycyjny np. dwie kobiety i dziecko, chi chi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Rescator555 napisał:

Jeśli tobie nie chce się podpisać, to niby dlaczego mi miało by się chcieć zauważać?

Tam nie trzeba podpisu, aby się połapać... Ja pisałam za siebie, a ta, którą cytujesz wypowiedziała się za mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

No i widać, że deb.il znowu nie ma pojęcia o czym blable. Znajome mojej mamy - salowe- mają 1600 emerytury.  Tak, na pewno, 5 tys to 1,5 tys emerytury 😄  😄😄  Kur.wa, co za .... Ale chyba tu już nikt powaznie nie trakuje jego farmazonienia.

Nie chce mi się komentować bredni wypisywanych przez kogoś, kto nie ma pojęcia o temacie. Przeczytaj sobie co piszę na ten temat Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×