Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Goś

Jak się leczyć (alergia)

Polecane posty

Gość Goś

Witam, trzy lata temu dostałam na koniec czerwca silnego kataru, który pojawił się nagle i trwał bardzo długo, dlatego poszłam do lekarza rodzinnego. On powiedział, że jest to przeziębienie i zapisał mi ibuprofen. Po tygodniu stosowania nic mi to nie dalo. Wybrałam się ponownie do lekarza i ja zasugerowałam mi, że może to alergia, więc przepisał mi wtedy zyx (bez żadnych badań itd.) jednak po nim strasznie mi było niedobrze, ból brzucha, senność, ale kataru trochę było mniej. Po miesiącu stosowania lekarz przepisał mi claritine oraz krople rhinazin. Uważam że ten lek pomógł mi bardziej, jednak alergia była nadal. Spytałam się lekarza do kiedy mam stosować te leki, a on powiedział, że do końca sezonu. Więc tak brałam do końca października.

Kolejny rok znowu to samo i w tym tez. Jednak w tym roku jak się u niego pojawiłam to przepisał mi tylko ibuprofen, bo uważa że to przeziebienie. I po tygodniu jak to nic nie dało znowu przepisał claritine. Pomyślałam wtedy dlaczego on mnie leczy sam jak on nie jest pewien czy to jest w ogóle alergia.

Czy lekarz nie powinien mi przypadkiem dać skierowania do specjalisty jak nie jest pewnien co mi jest, a leki mi nie pomagają. Jak mam alergię to powinnam chyba wiedzic na co, aby unikać kontaktu z alergenem. Co sądzicie, co mam robić, jak on nie chce mi dać skierowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goś

A może ktoś był już u alergologa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goś

Jak wyglądała u niego wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goś

Przepisał inne leki niż lekarz rodzinny, czy te same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goś

Czy mogę udać się do alergologia bez skierowania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goś

Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Musisz mieć skierowanie do alergologa.Będziesz mieć testy skórne na co jesteś uczulona.Na ręce kładą ci kropelke alergenu z traw,brzozy itd.I po 15 minutach chyba patrzą czy jest reakcja skorna.Potem kierują ale nie zawsze na testy z krwi-pobieranie krwi normalne i po 3 tygodniach odbierasz wyniki.Jeśli jest glowny jeden alergen ,który cie uczula to możesz się odczulac jeśli jest kilka alergenów to chyba odczulania nie ma i po prostu w sezonie bierzesz leki przeciwalergiczne.U nas najlepiej sprawdza się Hitaxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goja

poszukaj dobrego prywatnego specjalisty bo tylko tak można sobie poradzić z problemem. Trzeba cierpliwości i zaufania a mozna znaleźć skuteczną pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabrina

to prawda, teraz tylko prywatne leczenie ma jakiś sens, szkoda czasu i nerwów na nfz i czekanie wieki na wizytę. działaj prywatnie, a bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marya

a korzytsta ktoś z jakiegoś pakietu medycznego? zastanawiam się nad tym bo to chyba spora oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka

@Marya ja mam w medipakiet.pl i to była najlepsza dycyzja po pierwsze jeśli chodzi o oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika

a jaki pakiet masz konkretnie? ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×