Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Mleko modyfikowane - dziecko nie chce pić

Polecane posty

Gość Gość

Witam, mój 17 miesięczny synek nie chce pić mleka modyfikowanego, a woli pić wodę - dodam że nadal karmię piersią lecz pokarmu już jest mało. Czy taki malec może nie pić mleka modyfikowanego, a chciałbym Go już przestać karmić piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dziecko po roku nie musi już pic mleka wogole, widocznie synek już tego nie potrzebuje, ma dietę rozszerzoną wiec wartości odżywcze pobiera ze stałych pokarmów, moja roczna córka jest na neocate dla alergikow ale tez powoli przechodzimy na mleko roślinne bo żadnego mm nie może spożywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bardzo dziękuję za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie w jaki sposób przestać karmić piersią skoro syn nie chce pić mleka modyfikowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie w jaki sposób przestać karmić piersią skoro syn nie chce pić mleka modyfikowanego?

Hej. Zgadzam się z odp  wyżej synek już nie musi pić mleka ale jeśli chciałabyś jednak podawać modyfikowane mogłabyś spróbować sposób który mi pomógł gdy chcialam przejsc na mm.Wszytsko zależy od tego czy odciągasz mleko do butelki bo jeśli tak to do osiągniętego mleka Twojego dolewaj mm, na początek trochę i zwiększaj ilość. U nas takie cuda trwały miesiąc stopniowo coraz więcej było mm a coraz mniej mojego aż w końcu cała butla to było już tylko mm. Nie każde dziecko da się tak zbajerować moja akurat dała się oszukać. Drugą sprawa to może po prostu nie smakuje dziecku dane mleko może spróbuj innego lub po prostu odpuść i podawaj stale posiłki. Na początku może być ciężko bo dziecko może domagać się mleka ale to minie, spróbuj stopniowo zmniejszać ilość aż w końcu pewnego dnia wcale nie dostanie mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronikkkk

Cześć , mój syn też nie chciał nigdy, naprawdę nigdy pić mleka modyfikowanego. piersią karmiłam na żądanie tylko i wyłącznie 5 miesięcy, potem rozszerzanie diety, zakonczyla karmić piersią  jak mial 10 mies.

Modyfikowanym mlekiem pluł i się wydzierał jak obdzierany ze skóry.

dostawał zatem kaszki na mleku modyfikowanym, tak do 2. urodzin.

ma 8 lat, zdrowy jest.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Gosc 13 godzin temu, moj synek tez jest na Neocate. Jak rozszerzalas mu diete? Moj nie chce nic jesc. Odrzuca wszystkie pokarmy, byl czas, ze zaczal jesc inne rzeczy ale alergia tak mu sie nasilila- bl wtedy na Bebilonie, ze wcale przestal jesc a nawet odmawial mleka. Terazmam niejadka chociaz od czasu przejscia na Neocate jest i tak lepiej. Pani alergolog mowila, ze u dzieci alergicznych rozszerzanie diety niekiedy udaje sie dopiero po ukonczeniu przez dziecko roku. 

Jesli masz jakies rady chetnie przyjme kazda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ewa

Możesz odstawić karmienie piersią nawet dzisiaj. Nie chcę mleka modyfikowanego to nie wciskaj. Pierwsze dziecko karmiłam 10 miesięcy, drugie 1.5 roku. Nigdy nie mieli okazji spróbować mleka modyfikowanego. Jedzą jogurty, ser żółty, śniadania na mleku zwykłym. Dostają codziennie witaminy, szczególnie witaminę D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×