Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Linux Pan

Coraz więcej sieci sklepów wybiera Linuksa zamiast Windowsa

Polecane posty

Gość Linux Pan

Jedną z największych sieci hipermarketów budowlano-dekoracyjnych w Europie jest francuski LeroyMerlin z ponad 70 sklepami w Polsce i ponad 500 w całej Europie. Okazuje się, że wszystkie terminale sprzedażowe (zarówno w kasach jak i punktach obsługi klienta) działają pod kontrolą jednej z dystrybucji Linuxa (wg innych źródeł Unixa) ze środowiskiem KDE. Nazwa tej dystrybucji to LinuxWare (UnixWare).

Bardziej rodzimym interesem, który swoje komputery "powierzył we władanie" Linuxa jest ogólnopolska sieć sklepów wielobranżowych Żabka. Do połowy 2008 roku komputery tej sieci pracowały głównie na Windowsie XP i starszych. Okazało się wówczas, że używany system sprzedaży nie "daje rady" i postanowiono napisać taki system od nowa. A że koszty zakupu nowych systemów z rodziny Windows to spory wydatek (sieć Żabka miała wówczas około 2000 sklepów i korzystała z około 4000 komputerów) zdecydowano się na Linuxa, którego koszty wdrożenia okazały się znikome. Sam koszt nowej aplikacji sprzedażowej również był niższy w przypadku Linuxa niż Windowsa. Ostatecznie zdecydowano się się na lekko zmodyfikowaną wersję SUSE Linux Enterprise Server firmy Novell. W ciągu niecałego roku wszystkie komputery otrzymały ten system.

Mniej znaną w Polsce siecią sklepów budowlanych jest sieć Bricoman, zajmującą się sprzedażą (bezpośrednią i on-line) materiałów budowlanych, wykończeniowych i dekoracyjnych. W przypadku tej firmy również większość komputerów (zarówno terminali jak i serwerów) pracuje pod kontrolą Linuxa. W przypadku tej sieci zdecydowano się na zmodyfikowaną wersję znanej i sprawdzonej dystrybucji RedHat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×