Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cozrobic

Jelito wrazliwe - pomocy

Polecane posty

Gość Cozrobic

Przez ostatnie 2lata bardzo przybralam na wadze, chociaż jestem dosyć aktywna i wcale nie jem więcej niż wcześniej. Słodyczy i fastfoodow unikam jak ognia. Czasami zdarza mi się wypić piwo. Ostatnio na wizycie u lekarza okazało się że mam jelito wrazliwe i to przybranie na wadze raczej temu przypisuje no bo co innego? Mam jakieś 20kg nadwagi. Ktoś z was ma jelito wrazliwe? Czy konieczna jest jakaś dieta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gość Cozrobic napisał:

Czy konieczna jest jakaś dieta? 

Tak. Najlepiej skonsultuj się z dietetykiem, który opracuje indywidualną zbilansowaną dla Ciebie. Warto też przyjrzeć się temu, co jadasz obecnie, by ewentualnie wyeliminować produkty, które Tobie szkodzą. Poza tym ważne jest ustalenie przyczyn problemów z jelitami, którym może szkodzić nie tylko dieta, ale i np. suplementy, czy leki. Objawy mogą mieć również charakter psychosomatyczny i w tym przypadku niezbędne jest usunięcie źródła ich występowania (np. zmiana środowiska domowego, w pracy, czynników wywołujących stres itd) oraz terapia. Leczenie farmakologiczne stosuje się doraźnie, bądź trwale w cięższych przypadkach, ale jeśli można, to warto go uniknąć, ponieważ dezorganizuje naturalną pracę jelit i na dłuższą metę może zaszkodzić.

20 minut temu, Gość Cozrobic napisał:

Ostatnio na wizycie u lekarza okazało się że mam jelito wrazliwe i to przybranie na wadze raczej temu przypisuje no bo co innego?

Na przykład nieprawidłowa praca tarczycy, zburzenia hormonalne, problemy z wątrobą i trzustką, niestabilny poziom cukru, zła gospodarka wodna organizmu - te przyczyny także warto zweryfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cozrobic

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Przyjmuje od 3tygodni tylko zestaw witamin dla kobiet, które zaleciła mi doktorka raczej unikam leków i biorę je tylko kiedy naprawdę są niezbędne. Rok temu się przeprowadziłam z miejsca gdzie życie było bardzo ciężkie teraz już jest ok. ale stres jakiś niestety jest zawsze. Tarczycę sprawdzałam jest w porządku,

hormony - u jakiego lekarza to zbadać? 

Wątroba - czasami się odzywa kiedy zjem coś tłustego albo np. cebulę. Wiem że tego nie powinnam, ale zdarza się że zjem.

Trzustka - miałam kiedyś ostre zapalenie trzustki, mam w woreczku kamien ok.1cm do usunięcia, ale trzeba usunąć z całym woreczkiem i bardzo się tego boję.

Cukier - poziom może być niestabilny bo nie jem regularnie.

woda - lekarze od bardzo dawna mi mówią że powinnam więcej pić wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×