Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosciowa

Zaburzenia lękowe depresyjne leczenie

Polecane posty

Gość Gosciowa

Witam. 

Czy jest tu ktoś, kto się leczy? Potrzebuje rady. Mam wstępnie postawioną diagnozę - zespół lęku uogólnionego z epizodami depresji. Dostałam escitalopram i spamiliam, oraz zaczęłam psychoterapię. Na pierwszej sesji masakra, dostałam ataku paniki. 

Jak u was wyglądały początki? Czy też mieliście problemy z terapią? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roksi
3 minuty temu, Gość Gosciowa napisał:

Witam. 

Czy jest tu ktoś, kto się leczy? Potrzebuje rady. Mam wstępnie postawioną diagnozę - zespół lęku uogólnionego z epizodami depresji. Dostałam escitalopram i spamiliam, oraz zaczęłam psychoterapię. Na pierwszej sesji masakra, dostałam ataku paniki. 

Jak u was wyglądały początki? Czy też mieliście problemy z terapią? 

Hej kochana!

Też mam to samo co Ty.Ja sie tego nabawiłam dwa lata temu.Matka zmuszała mnie chodzić do kościoła i któregoś dnia dostałam na nią takich nerwów że  aż wezwała pogotowie.Lekarz powiedział,że miałam napad paniki i że to jest z silnego stresu (przez mamusie).Dał mi relanium i kazał iść do psychiatry i psychologa.Lecze sie dwa latka a efekty są mierne.Moja lekarka psychiatra powiedziała mi,że ona też miała epizody napadów paniki bo mama jej umarła i wtedy miała mega stres.Lekarka powiedziała,że jak taki napad pojawi sie raz to już to zostanie do śmierci tylko człowiek musi nauczyć sie z tym żyć i jak jest stres to trzeba samemu nauczyć sie odwracać  uwage tak aby sie bardziej nie nakręcać tylko żeby eliminować ten stres i lęk.Ja mam teraz rzadko napady paniki i one są krótkie i lekkie bo nauczyłam sie inaczej reagować.Jak czuje stres i czuje że zbliża sie napad to wstaje zaczynam zmywać naczynia lub ide na spacer do ludzi żeby poczuć sie bezpiecznie i samo mi przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona

chodziłam na psychoterapie też no ale te gadki mi g***wno dały.jedynie tabletki paroksetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×