Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patrycja

Czy dywany beżowy albo brązowy to dobre rozwiązanie?

Polecane posty

Gość Patrycja

Witajcie,
zastanawiam się nad zakupem dywanu. Wydaje mi się, że beżowy lub brązowy będzie idealny. Tylko pytanie czy w ogóle taki dywan,  w takich kolorach sprawdzi się w mieszkaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja

A czemu wydaje Ci się, że się nie sprawdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dosw

Jesli bezowy, to nie za bardzo jasny, na jasnym widac kazda plamke.

Jesli brazowy, to nie za bardzo ciemny, na ciemnym widac kazdy paproszek.

Z moich dosw wynika, ze najlepiej sprawdzaja sie dywany w kolorystyce szarej melanzowej. Melanz (melange) snacznie poprawia tez jakosc uzytkowania dywanow w innych kolorach, poniewaz ewentualne tymczasowe paproszki czy plamki nie sa widoczne. Oczywiscie to nie jest podpowiedz dla flejtuchow, oczywista oczywistosc: dywan w niewazne jakim kolorze nalezy utrzymywac w czystosci, nie dopuszczac do “wgryzania” sie zabrudzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niagara

To wszystko zależy od wnętrza, wielkości pomieszczeń, koloru sciań, itd. - generalnie chodzi mi o styl Twojego mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Mialam w obydwu kolorach. Ciemny braz to porazka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wnętrza, ale najbardziej neutralne są szare i pasują niemal do wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Moje wnętrze jest w bardziej nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Raczej jasny pokój, na podłodze jasne panele, tak jak już wspominałam preferuję minimalistyczny styl.

W sumie nad szarym się nie zastanawiałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niagara

Jestem zdania, że brązowy lub beżowy - który nie wybierzesz - wkomponuje się idealnie. Oczywiście musisz zastanowić się też nad wielkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Bardziej myślę o takim tradycyjnym rozmiarze – nie za duży i nie za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka

A ile ten Twój pokój ma metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Pokój ma 32m2 z aneksem i małą wyspą (uprzedzę pytanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka

No to nie wiem czy warto iść w wielkość. Wbrew pozorom to nie jest aż taka wielka przestrzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dywany Witek

Jeżeli chodzi o kolor dywanu, to warto dobrać go do kolorystyki pozostałych elementów wyposażenia danego wnętrza (np. koloru ścian, mebli, zasłon itd.). Kolor beżowy lub brązowy jest dość popularny i uniwersalny dlatego zazwyczaj pasuje do wielu pomieszczeń. Dobrze współgra z kolorem podłogi, bo najczęściej parkiet i panele mają podobny odcień. Nasi doradcy klienta pomogą dobrać odpowiednią kolorystykę, rozmiar i styl dywanu.

Pozdrawiamy,
Dywany A.Witek - https://sklep24.dywanywitek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbórka

Wiele zależy od kolorystyki wnętrza, aranżacji i po prostu tego, co komu się podoba. U mnie dywanów prawie w ogóle nie ma, bo nie przepadam za pokrywaniem większej części podłogi dywanami. Mam w całym mieszkaniu panele z arbiton.com, które są ciepłe i dywan jest generalnie zbędny. Mam tylko w sypialni długi wąski dywanik, to się chyba nazywa chodnik. Panele mam w kolorze bielonego dębu a dywanik jest wielokolorowy, taka mozaika. Ja za beżowymi i brązowymi dywanami osobiście nie przepadam, bo wydają mi się zbyt mdłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro dywan ma wkomponować się w pomieszczenie, w którym króluje minimalizm to nie warto iść w wielkość. Dywan ma być swoistą ozdobą, powodować, że pomieszczenie będzie wydawało się przytulniejsze. Co do koloru to już dużo zależy od kolorystyki mebli. Skoro są jasne to najpewniej oba kolory będą pasowały. Natomiast jeżeli są wręcz białe to warto zastanowić się, czy przy nich ten dywan w kolorze beżowym nie będzie wyglądał jakby był brudny. Dodatkowo ciemniejszy brąz może tworzyć fajny kontrast i trochę ożywić pomieszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanWyjezdzacz81
17 minut temu, Do-m napisał:

Skoro dywan ma wkomponować się w pomieszczenie, w którym króluje minimalizm to nie warto iść w wielkość. Dywan ma być swoistą ozdobą, powodować, że pomieszczenie będzie wydawało się przytulniejsze. Co do koloru to już dużo zależy od kolorystyki mebli. Skoro są jasne to najpewniej oba kolory będą pasowały. Natomiast jeżeli są wręcz białe to warto zastanowić się, czy przy nich ten dywan w kolorze beżowym nie będzie wyglądał jakby był brudny. Dodatkowo ciemniejszy brąz może tworzyć fajny kontrast i trochę ożywić pomieszczenie.

Oczywiscie ze nie DOM.To ze tu jeszcze siedze przez chwile nie oznacza ze tu zostane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×