Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

po co czytać książki?

Polecane posty

Gość gość

co wam to daje? co najczęściej czytacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

nie czytamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saudade

Czytanie rozwija. Pozwala oglądać świat z innej perspektywy. Wzbogaca wyobraźnię. Pogłębia wiedzę, poprawia pamięć. Pozwala wysławiać się w ładny sposób, bo znacznie wzbogaca słownictwo. I oczywiście jest świetną rozrywką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książka pomaga oderwać się od rzeczywistości, która czasami jest bardzo trudna, wymagająca, szara i smutna. Na pewno wzbogaca też nasze słownictwo, pobudza wyobraźnie, pomaga szerzej patrzeć na świat.

Uwielbiam czytać kryminały, sensacyjne, thrillery i komiksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saudade

Beletrystykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszystko prawda.Ja dodam,ze cwiczy pamięć,zwiększa wrażliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
33 minuty temu, Gość Saudade napisał:

Czytanie rozwija. Pozwala oglądać świat z innej perspektywy. Wzbogaca wyobraźnię. Pogłębia wiedzę, poprawia pamięć. Pozwala wysławiać się w ładny sposób, bo znacznie wzbogaca słownictwo. I oczywiście jest świetną rozrywką. 

Czytanie powiesci ze ten pojechal do Londynu a tamtwn wrocil z. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość gość napisał:

Wszystko prawda.Ja dodam,ze cwiczy pamięć,zwiększa wrażliwość.

hehe ze czytajacy ksiazki nie chce nieczytajacego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tez nie wiem po co czytac ze ktos z kims sie poznal a tamtej pojechal. Przeciez w mydlanych operach jest to samo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten on...

Czytanie powieści to nie dla mnie, bo zazwyczaj gdy trafiają do czytelnika są już życiowo nieaktualne - świat zaiwania do przodu zbyt szybko.

Lubie czytać książki wnoszące wkład w życie duchowe, te są ponadczasowe. Czemu? No bo to chyba najważniejsza tajemnica życia, czym jestem i dokąd to wszystko zmierza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Czytam powiesci rzeby sie pochwalic intwligencjomm wzbogacaja umysl i slownictwo i czlowiek jest delikatny ale czasem porzuca tych co nie czytaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gość Ten on... napisał:

Czytanie powieści to nie dla mnie, bo zazwyczaj gdy trafiają do czytelnika są już życiowo nieaktualne - świat zaiwania do przodu zbyt szybko.

A to ja nie lubię romansideł. Jako nastolatka przeczytałam kilka z ciekawości, ale nie wciągnęły mnie. Miałam wrażenie, że wszystkie były na jeden moduł pisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten on...
Przed chwilą, Aga In napisał:

A to ja nie lubię romansideł. Jako nastolatka przeczytałam kilka z ciekawości, ale nie wciągnęły mnie. Miałam wrażenie, że wszystkie były na jeden moduł pisane.

ja też w sumie nie lubie romansideł, ale w jednym uczestniczyłem na kafe hehe i fajne to było. Gdybym miał czytać taką książkę, pewnie szybko bym przestał, bo te zawsze mają żeńskie spojrzenie.. oczami kobiety, rozgryzanie faceta w którym sie kocha itp itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość Ten on... napisał:

ja też w sumie nie lubie romansideł, ale w jednym uczestniczyłem na kafe hehe i fajne to było. Gdybym miał czytać taką książkę, pewnie szybko bym przestał, bo te zawsze mają żeńskie spojrzenie.. oczami kobiety, rozgryzanie faceta w którym sie kocha itp itd. 

Tak bo najczęściej autorkami są kobiety. Można powiedzieć, że napisałeś swój scenariusz, albo swoją powieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tez myślę, że każdy ma swoją cenę... chciałbym żeby taka jedna.. mnie kochała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saudade
20 minut temu, Aga In napisał:

Tak bo najczęściej autorkami są kobiety. Można powiedzieć, że napisałeś swój scenariusz, albo swoją powieść.

"Romeo i Julia",  "Doktor Żywago", "Z dala od zgiełku" to wszystko klasyka romansu. Autorami tych książek są mężczyźni. To tylko kilka przykładów, jest tego dużo więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saudade
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Czytanie powiesci ze ten pojechal do Londynu a tamtwn wrocil z. 

Właśnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Saudade napisał:

"Romeo i Julia",  "Doktor Żywago", "Z dala od zgiełku" to wszystko klasyka romansu. Autorami tych książek są mężczyźni. To tylko kilka przykładów, jest tego dużo więcej. 

Nie miałam na myśli literatury górnych lotów. Trudno by w wieku 14 lat czytać takie pozycje. Owszem, później przeczytałam 2 pierwsze w/w, ale nie zachęciły mnie do pójścia w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 godziny temu, Arystoteles napisał:

Tak, ja tez myślę, że każdy ma swoją cenę... chciałbym żeby taka jedna.. mnie kochała

facet tu napisal ze musisz czytac duzo ksionszrzkow bo inaczej by nie kochal jakbys czytal malo krzionżkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jakbys czyral malo krzonżkow tzn ze bys myslal o kielbie na telerzu. Tak twierdzil. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Widać obrzydzenie ludzi do czytania czegokolwiek po programach rozrywkowych i żenującej wiedzy w większości. Nie wiem czym się chwalisz glabie. Chyba własną głupotą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Widać obrzydzenie ludzi do czytania czegokolwiek po programach rozrywkowych i żenującej wiedzy w większości. Nie wiem czym się chwalisz glabie. Chyba własną głupotą. 

Nie bendem czytac ksionszrzkow o tym ze Biorolingopeolimonia wyjechala z Paryza i spodkala Leonconuiodelileja. Ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dla mnie to ty możesz być analfabeta. Kogo ty interesujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×