Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jak sprowadzić sab simplex z Niemiec?

Polecane posty

Gość Gość

Jak mogę sprowadzić sab simplex? Gdzie na Internecie mogę dostać z pewnych źródeł? P9lozna mówiła że na Internecie lepiej nie zamawiać ale za granicą nie mam zbytnio nikogo kto mógłby mi przywieźć. Ktos zna jakieś pewne źródła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A po co? Przecież masz na rynku kilka preparatów z dokładnie tym samym składnikiem (espumisan, infacol, bobotic...) tylko dawkować trzeba inaczej. Tu sobie poczytaj:

pantabletka.pl/sab-simplex-czy-dziala/

tatowymokiem.blogspot.com/2014/08/sab-simplex-kontra-espumisan-bobotic.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniecha

Przysłać ci? Mieszkam w Niemczech. W necie kosztuje 7,50€

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kch

Ja normalnie wpisałam wgoogle sab simplex i pojawiło się kilka stron. Dostałam oryginalne, zamknięte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vjggh

Sab Simplex się różni tylko od espumisanu tylko ilością substancji aktywnej simetikonu. 

Więc wystarczy espumisanu dać więcej, albo kupić Esputicon, który ma podobna dawkę co sab simplex 

Przestańcie się dawać robić w jajo, to są te same składy, a wy wierzycie naiwnie że jak niemieckie to lepsze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola
14 godzin temu, Gość vjggh napisał:

Sab Simplex się różni tylko od espumisanu tylko ilością substancji aktywnej simetikonu. 

Więc wystarczy espumisanu dać więcej, albo kupić Esputicon, który ma podobna dawkę co sab simplex 

Przestańcie się dawać robić w jajo, to są te same składy, a wy wierzycie naiwnie że jak niemieckie to lepsze... 

Niby tak, ale jak mój syn miał kolki to Espumisan mu nie pomagał a sprowadzany z Niemiec Lefax tak. 

 

Sab simplex możesz sprowadzić z Apo discounter. Dochodzi w tydzień, nigdy mnie nie zawiedli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Wiesz, nie chce Cie rozczarowac ale ten przeslawny Sab Simplex to to samo co nasz Bobotic czy Espumisan. Roznica polega jedynie na dawkowaniu. Wszystkie te srodki maja ta sama substancje czynna, roznia sie tylko jedna pomocnicza. 

Moj syn przerabial kolki i dowiedzialam sie tego od znajomej farmaceutki, ktorej dzieci tez kolki przerobily. 

Oczywiscie kup, a noz pomoze. Mozesz tez zwiekszyc dawkowanie srodka dopuszczonego u nas w kraju. 

Mojemu synkowi nie pomagalo nic. Nawet odpowietrzanie. Na szczescie kolki przeszly gdy maly mial 3.5 miesiaca. Myslalam, ze zwariuje. Zycze powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Jola napisał:

Niby tak, ale jak mój syn miał kolki to Espumisan mu nie pomagał a sprowadzany z Niemiec Lefax tak. 

 

Sab simplex możesz sprowadzić z Apo discounter. Dochodzi w tydzień, nigdy mnie nie zawiedli. 

Espumisan jest słabszy, nam też się nie sprawdził. Za to Bobotic bardzo na tak. Też myślałam żeby zamawiać to z Niemiec ale cieszę się, że najpierw sprawdzałam inną opcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Espumisan jest słabszy, nam też się nie sprawdził. Za to Bobotic bardzo na tak. Też myślałam żeby zamawiać to z Niemiec ale cieszę się, że najpierw sprawdzałam inną opcję. 

A czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem. Owszem espumisan jest słabszy niż wasz cudownyclek z Niemiec dlatego trzeba ZWIĘKSZYĆ dawkę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gość napisał:

A czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem. Owszem espumisan jest słabszy niż wasz cudownyclek z Niemiec dlatego trzeba ZWIĘKSZYĆ dawkę... 

To sobie zwiekszaj. I nie stosowałam leku z Niemiec. Czytaj dokładnie a nie od razu spazmow dostajesz. Wiem o co Ci chodzi ale dla mnie wygodniejsze było dodawanie trzech kropli boboticu do posiłku niż kilkadziesiąt espumisanu. Nie wspominając o tym, że finansowo też lepiej się na tym wychodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 godzin temu, Gość vjggh napisał:

Sab Simplex się różni tylko od espumisanu tylko ilością substancji aktywnej simetikonu. 

Więc wystarczy espumisanu dać więcej, albo kupić Esputicon, który ma podobna dawkę co sab simplex 

Przestańcie się dawać robić w jajo, to są te same składy, a wy wierzycie naiwnie że jak niemieckie to lepsze... 

Dokładnie tak!

Tutaj jest też to ciekawie opisane:

taniezycie.blogspot.com/2019/01/sub-simplex-vs-espumisan-porownanie.html

 

"Ciekawostka! - Espumisan kupiony w niemieckiej aptece ma ten sam skład jednak zupełnie inne dawkowanie - 25 kropli czyli 1 ml czyli 40mg Symetykonu do każdego posiłku! Co daje nam dobowo 320 mg substancji czynnej !.

Kupując Espumisan w Polsce i stosując go ściśle wg załączonej ulotki nasze dziecko przyjmuje maksymalnie 80mg Symetykonu na dobę!

Jadąc z naszym dzieckiem za granice i podając mu espumisan kupiony tam zgodnie z zagraniczną ulotką nasze dziecko przyjmie 40 mg Symetyconu do każdego posiłku (320mg dziennie!!!) czyli tyle ile przyjęłoby Symetyconu przy zastosowaniu sab simplexu.

 

To nie sab simplex jest cudownym lekiem ale dawkowanie leków zawierających tą samą substancje czynną dostępnych w polskich aptekach jest dużo niższe . 

Najlepszym przykładem jest Espumisan dostępny w polskich i niemieckich aptekach i mający taką samą ilość substancji czynnej w 1ml i identyczny skład. Jednak jego dawkowanie jest w Polsce zdecydowanie mniejsze.

Podsumowując:

Sab Simplex - 332mg substancji czynnej na dobę.

Espumisan (według polskiej ulotki) - 80mg substancji czynnej  ma dobę. 

Espumisan (według niemieckiej ulotki) - 320mg substancji czynnej na dobę.

Dodam jeszcze, że espumisan jest o wiele tańszy niż sub simplex."

 

Wystarczy po prostu podać dziecku więcej Espumisanu czy odpowiednika, i będzie dokładnie ten sam efekt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof

Witam. Mam na sprzedaż dwa opakowania Sab Simplex - krople 30 ml paragon zakupu. Nowe, nie otwierane, kupione w niemieckiej aptece. Okazały się zbędne po zakupie polskiego odpowiednika. Mam 2 opakowania. Termin ważności 02.2022. Cena 50 zł z wysyłką. kontakt krzysztofkt@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja polecam infacol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Sama leć, kup i wróć. Czasem można złapać bilet za kilka euro. Dosłownie. Moje najtańsze weekendowe okazje po 6.99€ z last minut. Nie obieram kierunku na weekendowe wycieczki tylko właśnie patrzę gdzie tanio. Lubię drogie hotele ale kolejki w ryanair już mi nie przeszkadzają 😂😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×