Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katikaa

Chyba stracę tę ciążę

Polecane posty

Gość Katikaa

Cześć. Ostatnia miesiączka 21.06. (Cykle 28 -30 dniowe) . Dziś 34 dzień cyklu. Przedwczoraj robilam testy, nic nie było. Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, wyszła blada druga kreska, ale jest. Dziś też zrobiłam beta hcg. Wynik 24.32. Czy to nie jest mało jak na 34 dzień cyklu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katikaa

Czy mógłby ktoś pomóc? Może ktoś miał taka sytuację? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

A skąd my mamy wiedziec kiedy w ciążę zaszłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Panikujesz. U nie bladzioch wyszedł dopiero 7 dni po spodziewanej miesiączce. Kilka dni później robiłam betę i nie była jakaś porażająca, chyba niecałe 300 tak więc też mało jak na tamten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Panikujesz. U nie bladzioch wyszedł dopiero 7 dni po spodziewanej miesiączce. Kilka dni później robiłam betę i nie była jakaś porażająca, chyba niecałe 300 tak więc też mało jak na tamten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Poza tym skoro już coś się pojawiło na teście, a ty nie krwawisz to raczej jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji (choć może potrwać nawet 12 dni), to już 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie hCG (wyższe niż 1 mIU/ml). Wówczas otwiera się możliwość przeprowadzenia testu ciążowego.

Ze względu na możliwość wystąpienia mikroporonienia (mimo zapłodnienia nie dochodzi do zagnieżdżenia w macicy i zapłodniona komórka jest wydalana na zewnątrz organizmu), dopiero hCG powyżej 5 mIU/ml oznacza ciążę. Można więc przyjąć, że każdy wynik poniżej 5 mIU/ml (5 IU/L) to wynik negatywny. Tymczasem rezultat powyżej 25 mIU/ml (25 IU/L) jednoznacznie oznacza ciążę. Przy niejednoznacznym wyniku, należy powtórzyć badanie po kilku dniach, przy czym wzrost stężenia hCG sugeruje ciążę.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wynika z terminu miesiaczki ze to 5 tydzień .Norma dla  4-5 tydz ciąży 2560-8230. Powtorz tę betę a jak ktoś wyżej napisał nie krwawisz a to juz jest dobry znak powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katikaa

Kiedy najlepiej iść zbadać drugi raz betę? W piątek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli nie dostaniesz okresu to w  piatek najlepiej powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katikaa

Dobra. Napiszcie mi tak szczerze. Przygotować się raczej na stratę? To moja druga ciąża. Nie byłam nigdy w takiej sytuacji. Chcę  być gotowa. Choć troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No ale to chyba  nie do nas pytanie poczekaj do piątku i jak bedzie slaby przyrost to do lekarza zapytać tak naprawdę niewiele możesz zrobic tylko czekać a co ci da zadręczanie się znam przypadki że byla ciąza i nie bylo z taka beta na poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulata
3 minuty temu, Gość Katikaa napisał:

Dobra. Napiszcie mi tak szczerze. Przygotować się raczej na stratę? To moja druga ciąża. Nie byłam nigdy w takiej sytuacji. Chcę  być gotowa. Choć troszkę.

Może zdarzyć się wszystko, ale czemu od razu myślisz o najgorszym? Ja mam w swoim dorobku stratę ciąży przy HCG 1600 i donoszoną, gdzie pierwszy wynik był 31, potem 69, potem 87 (co 48h). Niby było już po wszystkim, ale udało się. Brałam dodatkowo luteinę, bo miałam plamienia - jak się pó_niej okazało ich przyczyną był nie niski poziom progesteronu, ale krwawiąca nadżerka szyjki macicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katikaa

Ja w ogóle na piątek mam już umówionego ginekologa Także i tak bym poszła. Tylko teraz jeszcze w piątek na tę betę muszę. Cykle mam bardzo regularne. W ogóle byłam się zbadać dwa miesiące temu u ginekologa. Wszystko było w porządku. Mówił, że organizm jest super przygotowany na ciążę. Mam 25 lat, także wiek też chyba ok... nigdy nie miałam problemów z kobiecymi dolegliwościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katikaa

Ulata,  a w którym dniu cyklu robiłaś betę, kiedy wyszło 31mlU/ml?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katikaa

Niestety, zaczynam plamić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulata
23 godziny temu, Gość Katikaa napisał:

Ulata,  a w którym dniu cyklu robiłaś betę, kiedy wyszło 31mlU/ml?

Katikaa, to był 31 dc. 

Jak u Ciebie? Czy plamienie się nasila? 

Trzymaj się mocno. Siły życzę. I tak nic nie możesz zrobić, ale co dalej, dowiesz się jutro na wizycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki

Do szpitala pojedź tam sprawdza co i jak ,leki dadzą w razie co , jak masz luteinę to zacznij brać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×