Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Skąd te ciąże mnogie?

Polecane posty

Gość Gość

We wtorek urodziły się 5raczki na Śląsku, jakiś czas temu 6raczki. Bliźniaki to już nie żaden ewenement. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Z leczenia niepłodności,in vitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najprawdopodobniej z in vitro. Lekarz mógł po prostu dołożyć kilka dodatkowych zarodków. Druga opcja to leki typu Clomid, które powodują wzmożoną produkcję komórek jajowych. Sorry, ale nigdy nie uwierzę, że te sześcioraczki czy pięcio są naturalnie poczęte. Zauważ, że to zawsze są ciąże wielojajowe, a nie te rzadkie, w których dzieci są identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość Lol napisał:

Z leczenia niepłodności,in vitro

gdybys czytała uważnie ...ko to wiedziałabys, ze obydwa wspomniane przypadki to naturalne poczęcia 

odpowiadając na twoje pytanie autorko było bardziej na biologii uważać wiedziałbyś skąd się biorą ciąże mnogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kiedyś, gdy bardzo chciałam mieć bliźniaki, znalazłam anglojęzyczne fora, na których kobiety radzą sobie jak zdobyć i przedawkować pewne leki by mieć wieloraczki. Nie miały problemów z płodnością, więc leki musiały odkupywać od tych z problemami lub szukały na jakichś stronach dla sportowców. I podobno to działa, a na zdrowych kobietach już w ogóle, można mieć więcej niż dwa jak się weźmie odpowiednią dawkę. Problem jest taki, że te leki wyniszczają organizm podobno. Kobieta w bardzo szybkim tempie traci wtedy większą ilość tych komórek jajowych, a więc czas w którym będzie płodna drastycznie się zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Położna Gość

Skłonność do ciąż mnogich jest dziedziczna. Matka przekazuje córce. 

Spory odsetek ciąż bliźniaczych to na początku ciąże 3-4 zarodków. Potem te silniejsze potrafią nawet wchłonąć słabsze. 

Część kobiet ma też skłonność do dwóch owulacji w ciągu jednego cyklu w odstępstwie kilkunastu-kilkudziesięciu godzin. Najpierw z jednego jajnika, potem z drugiego - to tzw. ciąże dwujajowe. 

Takie kobiety najczęściej zaliczają wpadki z antykoncepcją hormonalną. Ciężko dobrać im dobre tabletki że względu na 2 rzuty hormonów owulacyjnych co 3-4 cykl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam bliźniaki, choć żadnych problemów z płodnością nie miałam, nigdy się nie leczyłam, nigdy też nie przyjmowałam antykoncepcji hormonalnej. Nie słyszałam też, by ktoś w rodzinie miał bliźnięta, ale dwa lata po mnie zdarzyła się ciąża bliźniacza u dalekiej krewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja mam bliźniaki, choć żadnych problemów z płodnością nie miałam, nigdy się nie leczyłam, nigdy też nie przyjmowałam antykoncepcji hormonalnej. Nie słyszałam też, by ktoś w rodzinie miał bliźnięta, ale dwa lata po mnie zdarzyła się ciąża bliźniacza u dalekiej krewnej.

przed 40-tką wzrasta szansa na ciąże mnogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agawa
7 minut temu, Gość gośc napisał:

przed 40-tką wzrasta szansa na ciąże mnogą

Ja mam niestety tylko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radar

Powód jest dokładnie taki sam jak coraz wcześniejsze rozpoczęcie dojrzewania u dziewcząt; tendencja ta jest obserwowana od rozpoczęcia stosowania na masową skalę antykoncepcji hormonalnej. Miliony kobiet przyjmują hormony, których produkty rozkładu są potem wydalane z moczem. A to z kolei oznacza, że pozostają one w środowisku, wodach gruntowych, glebie i wraz z pożywieniem trafiają do organizmów dzieci i dorosłych.  Stąd też właśnie przesunięcie czasu rozpoczęcia dojrzewania u dziewcząt, ale i feminizacja chłopców (jest coraz więcej chłopców o szerszych miednicach i facetów o wielkich dupskach i figurze klepsydry). 

Było już troch badań naukowych dotyczących tego zjawiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Od hormonów w kurczakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość radar napisał:

Powód jest dokładnie taki sam jak coraz wcześniejsze rozpoczęcie dojrzewania u dziewcząt; tendencja ta jest obserwowana od rozpoczęcia stosowania na masową skalę antykoncepcji hormonalnej. Miliony kobiet przyjmują hormony, których produkty rozkładu są potem wydalane z moczem. A to z kolei oznacza, że pozostają one w środowisku, wodach gruntowych, glebie i wraz z pożywieniem trafiają do organizmów dzieci i dorosłych.  Stąd też właśnie przesunięcie czasu rozpoczęcia dojrzewania u dziewcząt, ale i feminizacja chłopców (jest coraz więcej chłopców o szerszych miednicach i facetów o wielkich dupskach i figurze klepsydry). 

Było już troch badań naukowych dotyczących tego zjawiska

Taaa, badań chyba zleconych przez PiS wykonywanych w wyszej szkole u Rydzyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
33 minuty temu, Gość gośc napisał:

przed 40-tką wzrasta szansa na ciąże mnogą

A gdzie ja napisałam, że rodziłam przed 40? Miałam dokładnie 26 lat i naprawdę nigdy nie przyjmowałam żadnych hormonów. A teraz przyjmuję tylko takie związane z niedoczynnością tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radar
36 minut temu, Gość Gość napisał:

Taaa, badań chyba zleconych przez PiS wykonywanych w wyszej szkole u Rydzyka. 

a co ma do tego pis i rydzyk? ty masz mózg?

to są poważne opracowania naukowe zachodnich uczelni i nie chodzi o to czy to dobrze czy źle. To są po prostu fakty, bez ich oceniania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się leczyć hormonalnie aby były bliźniaki. Moja mama w wieku 23 lat urodziła bliźniaki i w wieku 25 drugie bliźniaki. Nigdy nie leczyla się hormonalnie. Nigdy nie zdecydowała się na kolejną ciążę hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
47 minut temu, Gość radar napisał:

Powód jest dokładnie taki sam jak coraz wcześniejsze rozpoczęcie dojrzewania u dziewcząt; tendencja ta jest obserwowana od rozpoczęcia stosowania na masową skalę antykoncepcji hormonalnej. Miliony kobiet przyjmują hormony, których produkty rozkładu są potem wydalane z moczem. A to z kolei oznacza, że pozostają one w środowisku, wodach gruntowych, glebie i wraz z pożywieniem trafiają do organizmów dzieci i dorosłych.  Stąd też właśnie przesunięcie czasu rozpoczęcia dojrzewania u dziewcząt, ale i feminizacja chłopców (jest coraz więcej chłopców o szerszych miednicach i facetów o wielkich dupskach i figurze klepsydry). 

Było już troch badań naukowych dotyczących tego zjawiska

Ha ha ha ha skądś ty to wzięła. To co opisujesz bierze się z wszechobecnej estrogennej soi w jedzeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill

Koleżanka z ogólniaka wpadła na 1 roku studiów, ciąza bliżniacza, bliźnięta dwujajowe. 10 lat póxniej chcieli postarać się o kolejne dziecko - wyszły bliźniaki dwujajowe. Nadmienie, ze jej siostry to bliźniaczki dwujajowe :-) W podstawówce w klasie miała dwie pary bliźniąt - jednw dwujajowe, jedne jednojajowe. Koleżanka z pracy  -bliźnieta (te są z zapłodnienia pozaustrojowego). Mąż mojej kuzynki jest z bliźniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Od hormonów w kurczakach.

W Polsce sprzedaż mięsa na hormonach jest zabroniona. 

1 godzinę temu, Gość gośc napisał:

przed 40-tką wzrasta szansa na ciąże mnogą

Następna rewelacja. Mam w bliskiej rodzinie 3 pary bliźniąt dwujajowych od 3 matek. Urodzone w wieku: 24, 28 i 30 lat.

2 godziny temu, Gość Lol napisał:

Z leczenia niepłodności,in vitro

 

2 godziny temu, Gość gość napisał:

Najprawdopodobniej z in vitro. Lekarz mógł po prostu dołożyć kilka dodatkowych zarodków. Druga opcja to leki typu Clomid, które powodują wzmożoną produkcję komórek jajowych. Sorry, ale nigdy nie uwierzę, że te sześcioraczki czy pięcio są naturalnie poczęte. Zauważ, że to zawsze są ciąże wielojajowe, a nie te rzadkie, w których dzieci są identyczne.

Jak ktoś usilnie chce mieć wieloraczki, to może i szuka, ale trzeba upaść na mózg, żeby świadomie fundować sobie choćby trojaczki. Żadna z tych kobiet w mojej rodzinie nie brała żadnej antykoncepcji, ani nie miała problemów z płodnością. Co ciekawe, siostra ma bliźnięta, a problem z płodnością tzn pcos mam ja. Nie uwierzysz? A siedmioraczki w Iranie, to może też in vitro? 22 letnie siedmioraczki z USA to też in vitro? Takie ciąże zdarzały się od zawsze. Najstarsze pięcioraczki w samej Polsce mają 45 lat. A pierwsza osoba na świecie, która urodziła się w wyniku in vitro ma 42 lata.

Do autorki. Skąd się biorą? Od nadmiernego jajeczkowania. Piszecie tu o in vitro, o wpływie hormonów na środowisko, a żadna nie wzięła pod uwagę, że może od stresu? Jeśli miesiączki mamy poopóźniane, to w drugą stronę całkiem możliwe. No i geny. Wszechobecna soja i chmiel w piwie też swoje robią. Prędzej to, niż hormony w moczu. Hormony w moczu, czy stolcu każdy wydala, bo u każdego prędzej czy później pojawia się nadmiar hormonów, który przerabia i usuwa z organizmu wątroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znam kobietę, co miała już dwójkę dzieci i przed 40 zdecydowała się na trzecie, ostatnie. Żadnych leków nie brała, ciąża od razu w pierwszym cyklu. Ale trojacza. Znam tą rodzinę bardzo dobrze, więc nie kituje ta babka. Byl to ogromny szok dla niej, bo w rodzinie nawet bliźniaków nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Poczytajcie trochę o in vitro, to przestaniecie powtarzać bzdury. Wszczepienie takiej liczby zarodków jest sprzeczne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość radar napisał:

a co ma do tego pis i rydzyk? ty masz mózg?

to są poważne opracowania naukowe zachodnich uczelni i nie chodzi o to czy to dobrze czy źle. To są po prostu fakty, bez ich oceniania

To poproszę o jakiś link do takich badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obył
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja mam bliźniaki, choć żadnych problemów z płodnością nie miałam, nigdy się nie leczyłam, nigdy też nie przyjmowałam antykoncepcji hormonalnej. Nie słyszałam też, by ktoś w rodzinie miał bliźnięta, ale dwa lata po mnie zdarzyła się ciąża bliźniacza u dalekiej krewnej.

Ja też mam bliźniaki i u mnie było tak, że w czerwcu 2008 r. poroniłam w 6 tygodniu ciąży a w lipcu od razu zaszłam w ciążę i bliźniaki🙂 obecnie chłopcy mają 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila

Dziewczyny genetyka sie klania. Szanse na bliznięta dwujajowe dziedziczy się w linii matki np moje kolezanki były dwujajowymi blizniaczkami a w rodzinie ich mamy było sporo takich dwojeczek. Z kolei jednojajowe- identyczne to kwestia przypadku i mogą sie trafić kazdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obsługa
9 minut temu, Gość lila napisał:

Dziewczyny genetyka sie klania. Szanse na bliznięta dwujajowe dziedziczy się w linii matki.

zgadza się że dziedziczy się w linii matki, ale kiedyś któraś kobieta musi to zapoczatkować.Ja mam bliźniaki i moja ciocia też miała bliźniaki,oczywiście w linii matki-czyli mojej babci siostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoo

Ale wy jesteście dzbany, kocham argumenty "a moja koleżanka miała bliźniaki w wieku 20 lat isie nie leczył więc to nieprawda ze to od hormonów!!!! “ takie argumenty anegdotyczne nie są brane pod uwage. 

Fakty są takie:

Syfiaste zarcie

Głupie baby biorące tabsy całe życie i myslace że to nie ma wpływ na skomplikowana gospodarke hormonalna, to wychldzi prędzej czy później i ma bardziej długofalowy wpływ niż wy widzicie. I znowu to że nie u każdej to wychldzi to żaden argument więc darucie se komwnty że wy zrecie i nic wam nie jwst

Ktoś tu słusznie zauważył że soja

Swoją drogą płodność mężczyzn drastycznie spada, kiedyś za dobrą ruxhliwosc plemników uznawano jak było to na poziomie 60%,dzis już nawet 3% to sukces

Genetyk z instytutu PAN mówi że natura w większości jest estrogenna, duża ilość soi w diecie obniża płodność mężczyzn. Coraz więcej mężczyzn ma problem z płodnościa a nie kobiety. Ale że samce alfa się nie chcą badać to często para się bezskutecznie stara, bo kobieta płodna a facet nie. 

Leczenie niepłodności też zmienia organizm który glupieje

Kiedyś też się rodziły wieloraczki ale często nie przeżywały bo poziom położnictwa był niski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Kokoo, zasada piguł jest prosta. Mają wygasić ci owulację. Jak bierzesz przez dwa lata i robisz przerwę, to organizm może stymulować oba jajniki naraz. Ale kiedy tej przerwy nie ma, to po 5 latach, może dojść do takiej sytuacji, że jajniki są na tyle uśpione, że mają ciężko z rozpoczęciem pracy. I pewnie to miałaś na myśli pisząc o wpływie piguł hormonalnych na ciało. 

Do wspomnianej przeze mnie wcześniej estrogennej soi dodałabym jeszcze estrogeny i uwaga antyandrogenny chmiel, składnik piwa. Mało to się tego spija, jak to przez większość ludzi nie jest uznawane jako alkohol? A chmielu naprawdę nie trzeba wiele. Kobiety zbierające chmiel na plantacjach potrafią mieć dwa razy okres w ciągu miesiąca. 

Geny. U mnie w rodzinie nie było w ogóle bliźniąt nigdy. Siostra ma dwujajowe. Tu mógł zadziałać stres. Egzaminy na studiach. Gdzieś ze strony mojej teściowej były kiedyś dwujajowe bliźnięta i dwie jej córki mają bliźniaki. Mam znajomą, która ma tylko siostrę i obie mają tą skłonność, ale rodzi się tylko jedno, bo pozostałe embriony się wchłaniają. 

Ale pamiętajmy, że wszystkie wieloraczki to na pewno in vitro. On vitro, to miała jedna aktorka ok 60. Urodziła bliźniaki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc
Przed chwilą, Gość Gośc napisał:

Do wspomnianej przeze mnie wcześniej estrogennej soi dodałabym uwaga antyandrogenny chmiel, składnik piwa.

Tak miało być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale o co chodzi z tą soją? Azjaci ją jedzą od czasów, gdy nikt nie słyszał o hormonach i nie mają przez nią problemów zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pełna

Przez tabletki i syfiaste żarcie ciąże mnogie mówicie ?przecież ciąże mnogie były od zawsze a kiedyś było dobre jedzenie i nie było tabsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×