Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Użytkowniczka

Obniżenie się brzucha-oznaka zbliżającego się porodu-Kiedy?

Polecane posty

Witam.

To moja pierwsza ciąża i ostatnio od teściowej usłyszałam, że "Brzuch mi jeszcze nie opadł więc jeszcze trochę do porodu". Termin mam na 2 sierpnia czyli następny czwartek. Nigdy o tym opadnięciu brzucha nie słyszałam, ale poczytałam i teraz już wiem 😅 

Dowiedziałam się że brzuch i kobiet które nie były wcześniej w ciąży powinien opaść tak w 36-37 tygodniu. U wieloródek tydzień przed lub wcale. 

Jestem w 39 tygodniu a mój brzuch jaki był taki jest. W poniedziałek byłam u położnej i gdy sprawdzała położenie maleństwa, zapytała się mnie czy lepiej mi się oddycha itd. Nie, nie czuje różnicy. 

Pamiętacie/wiecie kiedy wam opadł brzuch i czy w ogóle opadł? Kiedy mogę się tego spodziewać i jak długo od takiego "opadniecia" wy zaczęłyście rodzić (jeśli pamiętacie oczywiście)

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuzia

Jak to nie słyszałaś???? Mi tez opadł brzuch przed samym porodem. Ciagnelam go jak worek ziemniaków między nogami za sobą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc
1 minutę temu, Gość Mamuzia napisał:

Jak to nie słyszałaś???? Mi tez opadł brzuch przed samym porodem. Ciagnelam go jak worek ziemniaków między nogami za sobą 

Spójrz w lustro i przybij sobie piątkę za ten komentarz. 

Autorko - ja przed porodem też nie zauważyłam takiej zmiany i teściowa też mi tak gadała, może zwróć bardziej uwagę na inne sygnały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gość Mamuzia napisał:

Jak to nie słyszałaś???? Mi tez opadł brzuch przed samym porodem. Ciagnelam go jak worek ziemniaków między nogami za sobą 

Nie słyszałam niestety o wielu rzeczach...bo to moja pierwsza ciąża o nigdy nie miałam wcześniej z tymi tematami do czynienia. 

 

10 minut temu, Gość Abc napisał:

Spójrz w lustro i przybij sobie piątkę za ten komentarz. 

Autorko - ja przed porodem też nie zauważyłam takiej zmiany i teściowa też mi tak gadała, może zwróć bardziej uwagę na inne sygnały. 

Mówi się o tym czopie śluzowym. Mam śluz już chyba od kilku tygodni. Jest gęsty. Innych raczej objawów nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzbhz
35 minut temu, Gość Abc napisał:

Spójrz w lustro i przybij sobie piątkę za ten komentarz. 

Autorko - ja przed porodem też nie zauważyłam takiej zmiany i teściowa też mi tak gadała, może zwróć bardziej uwagę na inne sygnały. 

A ty durna flądro teściowa jest twoim ginekologiem i bada cię dowcipnie ze jej się słuchasz jak wyroczni i przejmujesz każdym słowem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×