Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Rumianek

zabezpieczenie sie po operacji na odwarstwienie siatkówki oka

Polecane posty

Dzień dobry Panie.
Mam 23 lata. Jestem miesiąc po udanej witrektomii. Zalecone było 3 tygodnie chodzenie z głowa w dół. Było przedarciowe odwarstwianie siatkówki lewego oka. Teraz jest wszystko porządku, kontrole lekarskie to potwierdzają. Przyjmuje krople Cosopt aby zmniejszy nadciśnienie śródgałkowe. Gaz w oku jest jeszcze minimalnie widoczny.

Potrzebuje jednak pomocy. Za miesiąc mam ślub a przed nim ważne spotkania towarzyskie, w tym również aktywności rekreacyjne. Wiem ze nie mogę pozwolić by ciśnienie w oku wzrosło zbyt bardzo. A wiec:
1) czy mogę korzystać z sauny? Pytanie dotyczy tez różnicy temperatur- wychodząc z gorącej temperatury do zimnej wody- czy jest to potencjalne duże zagrożenie dla mojego oka czy względnie małe?

2) czy oprócz Cosopt'u którego używam 2x dziennie, mogę użyć z czegoś doraźnie na zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego? 
-może Cosopt mogę użyć doraźnie przed aktywnym wieczorem tanecznym?

3) Mam zaplanowane narty wodne- mój 1.raz wiec za bardzo pytania nie mogę sprecyzować. Przeciwwskazania?

Mam nadzieję że któraś z Was jakoś poznała sytuacje (oby nie na własnej skórze!) i może uda się mi znaleźć odpowiedzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy możesz napisać czy Twoja siatkówka nadal się nie odkleiła po zabiegu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×