Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Keserra

Niemcy - pytanie o Arbeitsamt

Polecane posty

Gość Keserra

Witam. Taka sytuacja: Praca fizyczna w niemieckiej firmie. Szef tak wyśrubował tempo pracy, że nie podołałam, wylądowałam w szpitalu. Mój organizm odmówił posłuszeństwa. Wiem, że sytuacja w pracy nie ulegnie zmianie, a ja nie chcę paść trupem, dlatego postanowiłam się zwolnić.

Moje pytanie: czy po złożeniu Kündigung mogę zarejestrować się w Arbeitsamcie? Wiem, że jeśli zwalniam się sama, to przez 3 miesiące mam Sparrzeit i nie mam prawa do zasiłku. Ale czy przysługuje mi chociaż Krankenversicherung z Arbeitsamtu w tym okresie bez zasiłku?

Będę wdzięczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a,a,a,

nie

poszukaj innej pracy

na stronie urzedu pracy masz napisane zasady

nie rozumiem po co sie zwalnialas, mialas umowe i moglas byc na chorobowym , ewentualnie poczekac az ciebie pracodawca zwolni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hans

Jak nie podołałaś tej pracy to nie podołasz innej. W Niemczech trzeba pracować a nie obijać się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u,s,s,s,

Tak jak ktos wyzej napisal- z urzedu pracy nic nie dostaniesz. Nie ma sensu sie zwalnaic z pracy jesli sie nie ma na oku innej.
Co to za praca , ze nie podolalas. Ja pracowalam i na zmywaku i w pralni, na produkcjach. Zawsze bylo ciezko, ale przeciez nie jest az tak tragicznie. Teraz mam lzejsza prace. Cos nie pasuje to mozna zmienic, ale nie bezmyslnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×