Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to prawda, że rozszerzanie diety dopiero kiedy dziecko siada?

Polecane posty

Gość gość

Z powodu bezpieczeństwa jak również "gotowości" bo to świadczy o rozwoju? WHO zaleca teraz rozszerzanie po skończonym 6 miesiącu bez znaczenia czy kp czy mm, a jeśli do tego czasu nie usiądzie? To niby małe porcje bo tylko smak ma poznać a nie się najeść ale sadzać na siłę czy poczekać ten miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakaka

A skąd wiesz, że do 7 miesiąca usiądzie? Znam dzieci 9-10 miesięczne, które nie siedzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Yyy, pierwsze słyszę, mi pediatra powiedziała że mogę rozszerzać od 17 go tygodnia, zaczęłam od 19 go i jeszcze nie siedzi, dopiero zaczyna się przewracać na brzuch 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak nie siedzi, to karmisz w pozycji półleżącej. Nie rozumiem po co chcesz sadzac na siłę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościnka

Dziecko musi siedzieć jeśli chcesz rozszerzać dietę metoda BLW. Jeśli chcesz karmić papkami to może być w półleżącej, nie wcześniej jednak niż po ukończeniu 6 MSC życia, szczególnie jeśli karmisz piersią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja córeczka zaczęła siadać i pełzać dopiero w 10 miesiącu, a rozszerzanie diety zaczęłam już od 4 miesiąca. Dzisiaj je już prawie wszystko (co mogą dzieci), mleczko pije tylko raz dziennie rano 🙂 Ma 11,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Dziecko musi siedziec jesli chcesz rozszerzac diete poprzez BLW. Wtedy nie podaje sie papek tylko kawalki jedzenia i pozycja dziecka musi byc pewna. Jezeli zaczynasz od papek to dziecko siedziec nie musi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość Kakaka napisał:

A skąd wiesz, że do 7 miesiąca usiądzie? Znam dzieci 9-10 miesięczne, które nie siedzą. 

no nie wiem, taką mam nadzieję, właśnie skończył 5 miesięcy i już zaczyna czworaczkować więc jest szansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

tfu, oczywiście miałam na myśli pełzanie jak komandos nie chodzenie na czworakach 😄 aż tak genialny nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mi się wydaje, że zasady obowiązujące przy BLW, powinno się stosować również przy "papkowym" rozszerzaniu diety. Jakby nie było jest to pokarm stały, który najbezpieczniej i najwygodniej spożywać na siedząco. A co jak dziecko nie siada? Większość promotorów BLW dopuszcza posadzenie dziecka z podparciem np. na kolanach rodzica na czas posiłku. Ale to rodzic podejmuje decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja po skończonym 6 miesiącu papkami zaczynałam (starte ręcznie warzywko), sadzałam na tą krótką chwilę, nic mu się nie stanie. jak napisałaś to są naprawdę niewielkie ilości na spróbowanie, 5 minut dziennie nie zrobi mu krzywdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

No ok, a kiedy jest ten "ostatni gwizdek", że już nie ma na co czekać czy siada czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość gość napisał:

No ok, a kiedy jest ten "ostatni gwizdek", że już nie ma na co czekać czy siada czy nie?

ale po co chcesz czekać aż usiądzie?? dietę rozszerzasz albo po 4 albo po 6 miesiącu i tyle? co się tak nakrecilas na to siedzenie skoro Ci wszyscy piszą, że nie musi siedzieć do tego. mój usiadł jak miał 6,5 i wszyscy mi mówili, że to wcześnie. to do 10 miesiąca chcesz czekać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

ale po co chcesz czekać aż usiądzie?? dietę rozszerzasz albo po 4 albo po 6 miesiącu i tyle? co się tak nakrecilas na to siedzenie skoro Ci wszyscy piszą, że nie musi siedzieć do tego. mój usiadł jak miał 6,5 i wszyscy mi mówili, że to wcześnie. to do 10 miesiąca chcesz czekać? 

P. S. a dietę rozszerzalam wcześniej, jak jeszcze nie siedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tutaj znów chyba trzeba się odwołać do własnego rozsądku. Ci od BLW często mowia, że jeżeli się poczeka jeszcze z miesiac czy półtora to się nic nie stanie. Ja osobiście wolałabym jednak nie czekać (mimo że stosowałam BLW), bo wydaje mi się że 6 miesięcy to najlepszy czas na rozszerzanie diety (i z tego co wiem takie jest też stanowisko WHO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bsnsn

Jeśli karmisz sztucznie, to lepiej już rozszerzać i uczyć dziecko, bo to trochę trwa zanim nauczy się jeść większe porcje, a po 6mies mm nie jest już wystarczające i może dojść do niedoborów. Jeśli karmisz piersią, rozszerzenie zaczynasz po skończonym 6mies. Dziecko możesz posadzić na krzesełku do karmienia z regulowanym oparciem do pozycji pół leżącej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×