Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Umowa zlecenie a wolne

Polecane posty

Gość Kasia

Jestem na zleceniu. Potrzebuje w piątek wyjść z pracy wcześniej albo w ogóle nie przyjść, ale przełożony już powiedział parę dni temu, że nie będzie żadnych wolnych dni w tym miesiącu. Jak to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Cyk L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

I Dlatego ta umowa to gowno 

Nawet człowiekowi się dzień wolnego nie należy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czyli rozumiem, że wykonywane przez Ciebie czynności mają znamiona umowy o pracę. Nie może zabronić szef wolnego dnia na zleceniu ponieważ umowa zlecenie jest na określone zadanie do wykonania, w danym czasie i za określone wynagrodzenie. Możesz jednego dnia pracować 14 godzin, a dwa dni następne nie przyjść. Jeżeli szef wymaga stałego stawiania się w miejscu pracy "od do" to już powinna być umowa o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Czyli rozumiem, że wykonywane przez Ciebie czynności mają znamiona umowy o pracę. Nie może zabronić szef wolnego dnia na zleceniu ponieważ umowa zlecenie jest na określone zadanie do wykonania, w danym czasie i za określone wynagrodzenie. Możesz jednego dnia pracować 14 godzin, a dwa dni następne nie przyjść. Jeżeli szef wymaga stałego stawiania się w miejscu pracy "od do" to już powinna być umowa o pracę.

Dokładnie inspekcja pracy wpada do Pana i Pan dostaje nakaz zatrudnieniana umowę o pracę bo ta praca ma znamiona takiej umowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsiemJeden

Zadna umowa zlecenie...DLaczego myslicie ze ktos jest glupszy od was?Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
1 godzinę temu, Gość Kasia napisał:

Jestem na zleceniu. Potrzebuje w piątek wyjść z pracy wcześniej albo w ogóle nie przyjść, ale przełożony już powiedział parę dni temu, że nie będzie żadnych wolnych dni w tym miesiącu. Jak to załatwić?

Złożyć wypoiedzenie. Na zleceniu nie przysługują żadne dni wolne, to kijowa umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

na śmieciówce to ja nie przychodziłam i nawet się nie tłumaczyłam, o dziwo żadnej pracy z powodu absencji ie straciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×