Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Wilcza Jagoda

Brak ojca w dzieciństwie, a późniejszy związek

Polecane posty

Witam. Jak wygląda u was lub wyglądały związki po wychowaniu bez ojca? Macie jakieś trudności? Ja dopiero niedawno zaczęłam dostrzegać wiele problemów wynikających właśnie między innymi z braku ojca. Boję się że mój związek z ukochanym rozpadnie się. Jak radzicie sobie między innymi z chorobliwą zazdrością? 

Będę wdzięczna za odpowiedzi. 

Edytowano przez Wilcza Jagoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parologiczne
2 minuty temu, Wilcza Jagoda napisał:

Witam. Jak wygląda u was lub wyglądały związki po wychowaniu bez ojca? Macie jakieś trudności? Ja dopiero niedawno zaczęłam dostrzegać wiele problemów wynikających właśnie między innymi z braku ojca. Boję się że mój związek z ukochanym rozpadnie się. Jak radzicie sobie między innymi z chorobliwą zazdrością? 

Będę wdzięczna za odpowiedzi. 

Ciągnie mnie do starszych mężczyzn, dojrzałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietom chyba zawsze źle
21 minut temu, Wilcza Jagoda napisał:

Witam. Jak wygląda u was lub wyglądały związki po wychowaniu bez ojca? Macie jakieś trudności? Ja dopiero niedawno zaczęłam dostrzegać wiele problemów wynikających właśnie między innymi z braku ojca. Boję się że mój związek z ukochanym rozpadnie się. Jak radzicie sobie między innymi z chorobliwą zazdrością? 

Będę wdzięczna za odpowiedzi. 

Też wolę dojrzałych, a nie jakieś podlotki. To miłe, gdy mężczyzna jest opiekuńczy i rozsądny. 
Z zazdrością sobie właśnie nie radzę i wiem, że wynika ona właśnie z tego niedosytu miłości z dzieciństwa, takie przekonanie, że na miłość trzeba zasłużyć i nie jest dana każdemu. Nie można w pełni zaufać nikomu, lepiej mieć poczucie pozornej kontroli w związku. I ogólny pesymizm, że facet odejdzie, mimo że to ja zazwyczaj pierwsza odchodzę, bo boję się porzucenia.

Koleżanka, która wychowywała się bez ojca, zaczęła sypiać w wieku 14 lat z kim popadnie i do dziś jest z siebie dumna z tego powodu. U mnie na odwrót - za długo czekałam na tego "jedynego" a i tak nikt tego nie doceniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietom chyba zawsze źle
1 godzinę temu, Wilcza Jagoda napisał:

macie sposoby na zazdrość? 

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belladonna
58 minut temu, Wilcza Jagoda napisał:

macie sposoby na zazdrość? 

Moj facet jest starszy ode mnie o 16 lat nikt o nikogo nie jest zazdrosny ( skad ten pomysl ?) Zyjemy sobie zgodnie i sie poprostu kochamy, on niekiedy jest jakby moim opiekunem , mowi co mozna by zrobic w takiej sytuacji a ja cenie sobie jego rady i doswiadczenie zyciowe, fajnie jest miec faceta ktory ma doswiadczenie, no wiecie Majorka Palma i plaza jak tylko go poznalam wiec wiadomo ze takiego faceta sie nie odpuszcza, zazdrosc u nas nie gra Zadnej roli bo prawdziwych facetow dzisiaj ze swieczka szukac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietom chyba zawsze źle
13 minut temu, Gość Belladonna napisał:

Moj facet jest starszy ode mnie o 16 lat nikt o nikogo nie jest zazdrosny ( skad ten pomysl ?) Zyjemy sobie zgodnie i sie poprostu kochamy, on niekiedy jest jakby moim opiekunem , mowi co mozna by zrobic w takiej sytuacji a ja cenie sobie jego rady i doswiadczenie zyciowe, fajnie jest miec faceta ktory ma doswiadczenie, no wiecie Majorka Palma i plaza jak tylko go poznalam wiec wiadomo ze takiego faceta sie nie odpuszcza, zazdrosc u nas nie gra Zadnej roli bo prawdziwych facetow dzisiaj ze swieczka szukac .

To fajnego masz faceta 🙂
Ale tak szczerze jakby mój był o 16 lat starszy to też bym nie była zazdrosna, raczej on by się czuł niepewnie czy bym miała dobry kontakt z ojcem czy też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostrzegam u siebie wpływ braku ojca na relacje z mężczyznami. Zazwyczaj była to zazdrość, zaborczość i wieczny niedosyt czułości Aktualnie jestem z chłopakiem młodszym o 5 lat ale wydaje się być dojrzalszy od moich byłych. Daje mi dużo ciepła, czułości i wsparcia ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pierwszy raz mam ogromną nadzieję, że to ten jedyny. Pierwszy raz w życiu też nie odczuwam zazdrości ale to dlatego, że widzę jego ogromne zaangażowanie w ten związek. Dodam, że chłopak też miał ciężkie dzieciństwo. Ojciec wychowywał go bardzo surowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.08.2019 o 19:59, Gość kobietom chyba zawsze źle napisał:


Z zazdrością sobie właśnie nie radzę i wiem, że wynika ona właśnie z tego niedosytu miłości z dzieciństwa, takie przekonanie, że na miłość trzeba zasłużyć i nie jest dana każdemu. Nie można w pełni zaufać nikomu, lepiej mieć poczucie pozornej kontroli w związku. I ogólny pesymizm, że facet odejdzie, mimo że to ja zazwyczaj pierwsza odchodzę, bo boję się porzucenia.

Ja miałam to samo. Starałam się nie przywiązywać i kończyłam związki. Nie ma na to rady dopóki nie trafi się na odpowiedniego faceta. Takiego, który zrozumie i da Ci to ciepło, którego nie zaznałaś i sam też będzie go pragnął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim ważne, żeby się otworzyć się przed odpowiednim mężczyzną. Ja nigdy nie lubiłam opowiadać o swoim dzieciństwie bo nie cierpię litości i współczucia. Uważam, że ludzie mają dużo gorzej i nie ma się nad czym użalać. A faceci nie wiedząc o tym wszystkim zawsze uważali mnie za zimną i bez uczuć. Tym razem zaryzykowałam i to pomogło mu zrozumieć moje zachowania, reakcje i potrzeby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też nie mam ojca, ale mi to nie przeszkadza. jak byłam młodsza to płakałam że go nie mam. Teraz oswajam się z tą myślą i wiedząc że był złym człowiekiem dobrze że go ze mną nie ma. Na zazdrość nie ma sposobów. Trzeba albo się pogodzić albo iść do psychologa, bo on pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×