Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość w chorym kraju

ludzie nie wracajcie do tego kraju

Polecane posty

Gość gość
1 minutę temu, Gość Jasiu napisał:

Dlatego ceny są dostosowane do tych zarobków. Chcecie więcej zarabiać to musicie więcej pracować.

w PL możesz robić jak robocik 24 na dobe a i tak gòwno zarobisz, bo taki hoojowy system że pracownika się nie szanuje tylko doji jak krowe aż padnie a potem bierze następnego. Na zachodzie jest więcej szacunku dla pracownika. PL to ciemnogród umysłowy 100 lat za murzynami. Przecież jak pracownik by zarobił to by lepiej pracował bo by widział sens, a jak gòwno dostaje to pracuje byle jak. Pozatym jakby zarobił to by więcej konsumował i byłby zysk nie tylko dla rządu w podatkach ale i dla firmy która produkuje usługe lub produkt którą ten pracownik zakupi bo go stać. Nie można wymagać aby ktoś orał za grosze a potem z niego zdzierać, a niestety w PL taki hoojowy system.

A CENY W PL SĄ TAKIE SAME JAK NA ZACHODZIE!!! Tylko zarobki kilkukrotnie niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Jasiu napisał:

Przypomnę wam, że zarobki idą cały czas w górę! Opłaca się pracować.

Przypomnę, że zarobki są w dalszym ciągu góowniane, a jedyne co idzie w górę to inflacja. Opłaca się tylko spakować manatki i speridalać, byle dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frek
12 godzin temu, Gość w chorym kraju napisał:

 piszę, ale tu nic się nie zmienia

To jest akurat zaleta. Chciałabyś, aby na ulicy było się można częściej dogadać po angielsku i niemiecku (wzrost cen), albo aby w dużych miastach były dzielnice do których poJicja boi się wjechać jak w Szwecji, albo aby powstał urząd porywający dzieci z przedszkola jak w Norwegi? Nasza Kraina jest sympatyczna w pewnym sensie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ture
15 godzin temu, Gość Frek napisał:

 poJicja boi się wjechać jak w Szwecji, albo aby powstał urząd porywający dzieci z przedszkola jak w Norwegi? Nasza Kraina jest sympatyczna w pewnym sensie.

Szwedzka policja wjeżdża gdzie chce i kiedy chce. Nie ma takich dzielnic gdzie policja bała by się wjeżdżać. Są dzielnice podwyższonego ryzyka ale i tam policja robi co chcą. Szwedzi niczego się nie boją. Nie rozsiewaj propagandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 10.08.2019 o 17:05, Gość nazwaaaa napisał:

Autorko, 

Ja mieszkam w irlandii. Myslisz, ze tutaj jest lepiej? 

Ok irlandczycy sa rzyczliwi, ciagle przepraszam, przepraszam za nic, dziekuje ale uwierz mi, ze nie zawsze jest to szczere. 

Rowniez jest mega drogie zycie. Sluzba zdrowia to w ogole jakas porazka. Masa bezdomnych bo malo kogo stac na czynsz i nie ma mieszkan dostepnych tak jak np. w Polsce ze blok buduje sie na bloku. Tutaj sie walczy o to, zeby cos wynajac i licytuje zeby cos kupic. 

Ciagle czytam o wojnach narkotykowych, ktos komu podcial gardlo w bialy dzien. 

Do przedszkola rzadko sie wysyla dzieci, bardziej mama zostaje wiecej lat w domu, bo z racji tego ze jest tak drogo nie oplaca sie isc do pracy bo to co zarobisz to wydasz na przedszkole. 

Nie narzekaj, ja czasem tesknie za Polska, ale nie moge wrocic bo maz jest z wloch. 

 

Wiesz, tez mieszkam w Irlandii 🙂

Rozumiem, ze opinie ksztaltuje srodowisko w ktorym sie przebywa i my zyjemy w dwoch kompletnie roznych Irlandiach 😉

Mega drogie zycie ? Gdzie niby ? Co jest takie drogie  ?  Zweryfikuj swoje rachunki..

Sluzba zdrowia nie rozni sie niczym od tej w PL. Takie same kolejki, tacy sami dobrzy i zli lekarze, tak samo drogie leki itp. Jedynie sluzba zdrowia free dal ubogich, niepracujacych czy emerytow.. oto jest cos czego nie ma w PL 🙂

Wojny narkotykowe ? Owszem, sa. A Policja jest do bani.. Takie prawo. Chcialabym je zmienic i dac naszym staznikom pokoju wieksze uprawnienia.  Tylko czy naprawde myslisz, ze w Pl jest mniejsza przestepczosc ? Nie jest. Jest inna. A policja tak samo do bani,bo jej sie nie chce, a nie ze nie moze..

Jakie rzadkie wysylanie dzieci do przedszkola ? Skoro przedszkole jest free ?  To przez 2 lata ? I w dobrych przedszkolach zaczyna brakowac miejsc , nie mowiac juz o doplatach do niego ?

W IE mama zostaje dluzej w domu, bo nie ma takich schiz jak w PL 🙂 Ma wiecej niz 1 dziecko. Stac  ich na zycie z 1 wyplaty.. Nikt nie nazywa jej pasozytem,bo tu jeszcze pamietaja zapis w Konstytucji , ze kobieta  zamezna, ktora ma dzieci NIE MOZE PRACOWAC 😉  A moze po prostu bardziej docenia sie dziecinstwo swoich dzieci,ktore jest tylko raz w ich zyciu ?

Zgodze sie jedynie co do kryzysu mieszkaniowego. To jest masakra , lecz jest to skutek wczesniejzego kryzysu budowlanego, trzeba czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 10.08.2019 o 17:14, moon 28 napisał:

No ... bardzo droższe 

Przykład benzyna w Niemczech 6.32 zł

W Polsce 5.17 zł 

 

No kurrwa rzeczywiście dużo droższe przy zarobkach 3 razy większych

U mnie benzyna jakies 6.04 zl 🙂

Moge sobie kupic za godzine pracy jakies ,,10 litrow ?

 

A w Pl ile mozna ?

Kto ma 51,70 zlocisza na godzine ? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

U mnie benzyna jakies 6.04 zl 🙂

Moge sobie kupic za godzine pracy jakies ,,10 litrow ?

 

A w Pl ile mozna ?

Kto ma 51,70 zlocisza na godzine ? 😉

U mnie 6,2 zł. Za średnią pensję netto można kupić jakieś 1650 l bezyny.

Z ciekawości liczę w Polsce i wychodzi, że za średnią netto można kupić... 677 litrów, czyli o  59% mniej. No żyć nie umierać, bo na karawan nie będzie stać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu

A kto powiedział, że Polak musi mieć samochód? Są autobusy, tramwaje, metro - jak kogoś nie stać na benzynę to w żadnym wypadku nie powinien jeździć samochodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Jasiu napisał:

A kto powiedział, że Polak musi mieć samochód? Są autobusy, tramwaje, metro - jak kogoś nie stać na benzynę to w żadnym wypadku nie powinien jeździć samochodem.

A czemu w ogóle ma czymś jeździć? Na piechotę zapeirdalać (choć buty też kosztują...). I po co w ogóle Polak ma mieć np. dom? Lepiankę wystawić (bo jaskiń w Polsce ciut mało jednak) albo ziemiankę wykopać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emigrantka

Nie wiem, jak pozostale zawody, ale specjalisci miejsca w Polsce nie znajda. Jak mowili "niech jada" to pojechali 🙂 stawki za granica sa kilkukrotnie wyzsze, nawet w przeliczeniu na wyzsze koszty zycia codziennego to sa luksusy. W Polsce ceni sie tylko nierobow, daje sie 500+ i tak sie inflacja kreci. No powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąk

Na zachodzie zarabia się więcej ale to jest sprawiedliwe, bo tam wszystko jest droższe. Gdyby było tak tanio jak jest w PL to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hans

Nie rozumiem ludzi których nie stać na utrzymanie samochodu ani nawet na benzynę a pomimo to kupują grata. Przecież importowany towar taki jak np odzież, benzyna muszą kosztować tyle ile kosztują i nikt wam nie da zniżki dlatego, że jesteście z pl. Obowiązuje cena globalna. Gooowno nas to obchodzi, że słabo zarabiacie. Zarabiajcie więcej jak wam jest drogo albo won! Auto i benzyna są dla tych, którzy płacą. Co innego ja - stać mnie na najnowszego Mercedesa, bo jestem bogaty. A ty jedź rowerem do twojej hooojowej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Bierzemy średnie pensje netto 3500 zł w Polsce/2200 euro we Francji i mamy:

1. Schab 0,57% pensji w PL - 0,36% we FR

2. Kostka masla (ile wazy, bo w Polsce 200g) PL 0,26% - FR 0,07% (przeliczone na 200 g)

3.Litr mleka UHT - PL 0,07% - FR 0,04%

4.Kurczak  kurczak bio/ekologiczny - caly, cena kilograma-  PL 1,71% - FR 0,6%

5.Kg wolowiny na steki - PL 1,4% - FR -0,68% (liczone z ceny średniej)

6.Kg pomidorow - PL 0,17% - FR 0,09%

7.Kg czeresni - PL 0,31% - FR 0,27%

  

WSZYSTKO z tej listy jest w stosunku do zarobków tańsze we Francji, i to nieraz dużo tańsze.

 

"

A ja zdecydowanie polecam wyjazd. Pracuję mniej (36 godzin), zarabiam o wiele więcej niż na tym samym stanowisku zarabiałabym w Polsce,  a ceny mam podobne do polskich. Za m2 mieszkania zapłaciliśmy o 1/3 mniej (licząc proporcjonalnie do średnich zarobków w obu krajach) niż mój brat, mieszkający w Polsce w podobnej wielkości mieście. Tak samo mniej mnie kosztuje transport czy szeroko pojęte wydatki na kulturę, hobby, sport czy rozrywkę (np. książki w Polsce są horrendalnie drogie).

"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Willy
10 minut temu, Gość gość napisał:

A ja zdecydowanie polecam wyjazd. Pracuję mniej (36 godzin), zarabiam o wiele więcej niż na tym samym stanowisku zarabiałabym w Polsce,  a ceny mam podobne do polskich. Za m2 mieszkania zapłaciliśmy o 1/3 mniej (licząc proporcjonalnie do średnich zarobków w obu krajach) niż mój brat, mieszkający w Polsce w podobnej wielkości mieście. Tak samo mniej mnie kosztuje transport czy szeroko pojęte wydatki na kulturę, hobby, sport czy rozrywkę (np. książki w Polsce są horrendalnie drogie).

"

Taaa, bo na zachodzie wszystko jest za darmo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
23 minuty temu, Gość Bąk napisał:

Na zachodzie zarabia się więcej ale to jest sprawiedliwe, bo tam wszystko jest droższe. Gdyby było tak tanio jak jest w PL to co innego.

Nie wiem czy takie sprawiedliwe, w Polsce zycie dalej jest drozsze. Ceny rosna, inflacja idzie w gore. Nie mamy silnego eksportu, a wiekszosc produktow codziennego uzytku, samochody, telefony itp sa sprowadzane z zagranicy. Polska sama w sobie technologicznie ma silne zaplecze (mamy super specjalistow, ktorzy jednak wyjezdzaja), ale niewykorzystywane, nie ma finansowania, za to na socjal plynie hajs. Nie ma myslenia przyszlosciowego, tylko dajmy tu i teraz, jakos to bedzie.

Za granica moge sobie pozwolic na wszystko, bez martwienia sie o ceny. Nie biore kredytow do konca zycia, tylko zyje godnie, mam do tego spore oszczednosci. 

Smieszy mnie, jak ktos pisze, ze Polska sie bogaci. Chyba w dlugi. Kasa nie bierze sie z powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość Willy napisał:

Taaa, bo na zachodzie wszystko jest za darmo!

Nie, ale zarabiasz tyle, ze w porownaniu do PL wydaje sie jak za darmo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za granica

Spokojnie, nie wracam, cenię sobie godne życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąk

Samochody, elektronika, paliwo to produkty importowane na które obowiązuje cena globalna więc nie wymagajcie, żeby akurat w pl były tanie. A przecież nasza siła nabywcza bezustannie rośnie, bo pensje cały czas idą w górę. Na razie powinniśmy żyć oszczędniej, bo to dobre dla środowiska. Konsumujemy za dużo i tak dalej być nie może. Pl pięknieje a Polacy obrastają w piórka! Tak bogato jak jest dziś nie było nigdy w historii pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fred

To fakt, bogaci dawno w historii nie byli aż tak bogaci, palma im odwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość za granica napisał:

Spokojnie, nie wracam, cenię sobie godne życie. 

Piona!  Ja też wolę normalnie pracować i mieć za to normalną pensję, a nie harować jak dziki osioł za polskie bezdurne grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu
12 godzin temu, Gość gość napisał:

Piona!  Ja też wolę normalnie pracować i mieć za to normalną pensję, a nie harować jak dziki osioł za polskie bezdurne grosze.

Polacy nie harują tylko pracują na pół gwizdka. I zarabiają normalną pensję która dostosowana jest do polskich, niskich cen. A z resztą nasze zarobki idą cały czas w górę. Wynagrodzenia bardzo się poprawiły i naprawdę trzeba docenić to co rząd dla nas robi. Np daje 500+ i obniża podatki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąk

Nareszcie PiS poprawia życie dla rodaków. Nic dziwnego, że mają przeszło 41% poparcia. Rządzą z rozwagą i na korzyść obywateli. Mądry rząd = powszechny dobrobyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąk

PiS ma druzgocącą przewagę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąk

PiS dostarcza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
21 godzin temu, Gość Bąk napisał:

Samochody, elektronika, paliwo to produkty importowane na które obowiązuje cena globalna więc nie wymagajcie, żeby akurat w pl były tanie. A przecież nasza siła nabywcza bezustannie rośnie, bo pensje cały czas idą w górę. Na razie powinniśmy żyć oszczędniej, bo to dobre dla środowiska. Konsumujemy za dużo i tak dalej być nie może. Pl pięknieje a Polacy obrastają w piórka! Tak bogato jak jest dziś nie było nigdy w historii pl.

hahahah jakie trolle pisowskie na tym watku 😄 PiS dostarcza, ale inflacje! powodzenia, jak z Polski bedzie druga Wenezuela. Widze, ze przed wyborami, wszystko trzeba monitorowac, nawet Kafe 🤣🤣

Ceny globalne, to moze wyplaty tez globalne? Bo jakos wszystko, co dobre trzeba importowac, brak dorobku wlasnego. Nie mamy wlasnych produktow na rynku swiatowym.

Jesli mam byc "bogata" zyjac oszczedniej to ja dziekuje (Co za ...ny tekst w ogole😂???). Wole za granica zarobic porzadne pieniadze, nie przejmowac sie cenami, jezdzic gdzie mi sie podoba, kupowac co mi sie podoba, zyc GODNIE. A nie harowac nie majac nic z zycia, zeby potem "byc bogatym Polakiem" 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
23 godziny temu, Gość gosc napisał:

Nie, ale zarabiasz tyle, ze w porownaniu do PL wydaje sie jak za darmo 🙂

To prawda! Niektorym wydaje sie, ze ceny w Polsce takie niskie, a tu niespodzianka, wyplaty tez niskie 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąk
14 minut temu, Gość gosc napisał:

To prawda! Niektorym wydaje sie, ze ceny w Polsce takie niskie, a tu niespodzianka, wyplaty tez niskie 😂 

Wypłaty w PL są takie na jakie sobie zapracujesz. Twój pracodawca płaci ci tyle ile niezbędnie musi i niewyobrażaj sobie, że będzie płacił więcej. Zarabiasz tyle ile jesteś wart na rynku pracy. Jak ci coś nie pasuje to won!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bąk

Że ceny muszą być globalne to wiadomo, bo importujemy towar. Ale najemnych nie importujemy - są na miejscu w PL, więc płacimy im tyle ile musimy. Więcej nie są warci no chyba, że udowodnią swoją przydatność. Każdy zarabia tyle ile jest wart. Na zachodzie też obowiązuje ta reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 minuty temu, Gość Bąk napisał:

Wypłaty w PL są takie na jakie sobie zapracujesz. Twój pracodawca płaci ci tyle ile niezbędnie musi i niewyobrażaj sobie, że będzie płacił więcej. Zarabiasz tyle ile jesteś wart na rynku pracy. Jak ci coś nie pasuje to won!

No won owszem, wyjechalam 😄 Polska tylko traci specjalistow. Na rynku zachodnim jestem warta 10x wiecej, a zakupy codzienne wychodza mi taniej ✌️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walery

My PiSowcy mamy ponad 41% głosów więc z powietrza to się nie wzięło. Ludzie nas popierają, bo robimy dobrą robotę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×