Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama bliźniąt

Mamy bliźniąt.

Polecane posty

Gość Przyszła mama bliźniąt

Są tutaj takie? Mam kilka pytań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bliźniaków

tak, ja mam bliźniaki - niedługo skończa 3 lata. Co chcesz wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama bliźniąt
57 minut temu, Gość Mama bliźniaków napisał:

tak, ja mam bliźniaki - niedługo skończa 3 lata. Co chcesz wiedzieć?

Są jednojajowe czy dwujajowe? W którym tygodniu urodzilas? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BIUS

moi synowie maja 14 lat,  są dwujajowi bo są tak rózni , że nawet nie podobni jako bracia, urodzili się chyba  w 33 tyg. tak mi sie pamięta ze chyba 32 był skończony  , jeden wazył 2 kg.-tydzień w inkubatorze, drugi wazył 1,5kg. -10 dni w inkubatorze, wszystko z nimi było ok. po wyjściu ze szpitala a byli w nim miesiąc musielismy odwiedzić kilku specjalistów, ale rozwijali sie prawidłowo, nie chodziliśmy na żadne rehabilitcje, , tylko mieli do 8 miesięcy kolki i ulewania, wszystko robili nawet wcześniej niż córeczka kuzynki w tym samym wieku a urodzona prawidłowo, jeden chodził w 11 miesiącach drugi  po roku, chodziliśmy do logopedy , obydwoje wady wymowy a  teraz jest ok. chodza w okularach -ascygmatyzm ,  uczą się bardzo dobrze , bardzo fajne chłopaki

-----masz jakieś pytania odpowiem

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bliźniaków

Mam blizniaki dwujajowe, urodzeni w 37tc, bez powiklan, oboje po 2,6 kg, bez inkubatorow. z kontroli w pierwszym roku mieli laryngologa i kardiologa. wyszlismy do domu po tygodniu bo słabo przybierali, mieli problem z zalapaniem ssania. po okolo roku nadgonili rowiesnikow pod względem wzrostu, różnic w rozwoju nigdy nie zauważyłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama bliźniąt

Szukam mam bliźniaków jednojajowych, ale dziękuję za każdą odpowiedź. Nastawia mnie to na pozytywne zakończenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×