Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ada

Imię dla córki - Joanna

Polecane posty

Gość Ada

Czy uważacie, że Joanna to ładne imię dla córeczki? Czy nie będzie się go wstydziła, skoro było popularne w starszych pokoleniach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zewsid

Jak masz na imie? JoAnna 

Jo Zenek tyz ze wsi 

jahhaahhahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Piekne imie pod warunkiem zostania Joanna , a nie Aska 🙂

Aska jest okropna.

I ty tak serio z tym starszym pokoleniem ? Znam 3 Aski pomiedzy 32-35 lat 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nikt nie mówi Joanna tylko Asia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Nikt nie mówi Joanna tylko Asia.

Dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Joanna to piękne imię 🙂 sama dałabym tak na imię swojej córce. Nie jest przestarzałe. Teraz po prostu ludzie za bardzo kombinują przy wymyślaniu imion żeby być modni i światowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna

Imie jak imie, nie jest krzywdzące, raczej tradycyjne i ostatnio nie nadawane malym dzieciom.Ja jestem Joanna, osobiscie nie jestem fanką mojego imienia.Flaczki mi skreca jak ktos mowi do mnie Joasiu. Najulubienszym zdrobnieniem jest dla mnie Aśka. Asia juz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada
16 minut temu, Gość gosc napisał:

Piekne imie pod warunkiem zostania Joanna , a nie Aska 🙂

Aska jest okropna.

I ty tak serio z tym starszym pokoleniem ? Znam 3 Aski pomiedzy 32-35 lat 😉

Mam na myśli pokolenia starsze niż mojej córki, więc także moje pokolenie. 

Często niestety słyszę, że ludziom nie podoba się forma Asia, a tak przecież będą się wszyscy zwracać, dlatego mam wątpliwości. A nie chcę dać tak popularnego imienia jak Maja, Oliwia itp. Lubię klasykę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Ada napisał:

Mam na myśli pokolenia starsze niż mojej córki, więc także moje pokolenie. 

Często niestety słyszę, że ludziom nie podoba się forma Asia, a tak przecież będą się wszyscy zwracać, dlatego mam wątpliwości. A nie chcę dać tak popularnego imienia jak Maja, Oliwia itp. Lubię klasykę. 

Nikt nie bedzie jesli na to nie pozwolisz 🙂

Po prostu. 

Osobiscie znam dziewczyne o imieniu Berenika, ktora ostro reagowala na nazywanie jej Nika 🙂

Do swojej luznej znajomej zawsze mowilam Alicja, bo nie cierpiala Alki..

Ja sama nienawidze jak ktos zdrabnia moje imie i tez zwracam uwage, ze sie tak nie nazywam i kropka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askakaska

Bardzo ładne imię. Joanna to imie mojego pokolenia, do dzisiaj mam bardzo fajne koleżanki Aśki, wszystkie to świetne babeczki.

Tak a prospos, moja 4-letnia córka ma w przedszkolu przyjaciółkę Kasie i aż serce się raduje, jak słysze to imie, które dzisiaj praktycznie nie funkcjonuje wśród dzieci, a w 'moich' czasach było bardzo na topie. Jest jedyną Kasią na całe przedszkole, myślę, że z Joanną może być podobnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askakaska

a propos*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jestem Joanną 23 letnią 😉 Imie Joanna uważam że jest ładne ale bardzo nie podobają mi się zdrobnienia Asia,Aśka i nie daj boze Joasia. No ale każdy będzie mówił do Twojej córki Asia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAHA
56 minut temu, Gość Zewsid napisał:

Jak masz na imie? JoAnna 

Jo Zenek tyz ze wsi 

jahhaahhahaha

Tez mi sie z tym zawsze kojarzy xDxDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ja jestem Joanną 23 letnią 😉 Imie Joanna uważam że jest ładne ale bardzo nie podobają mi się zdrobnienia Asia,Aśka i nie daj boze Joasia. No ale każdy będzie mówił do Twojej córki Asia. 

Chciałam dodać ze nie wiem po co w ogóle ludzie wymyślili zdrobnienia. Anna to też piękne imie a Ania już tak se. To samo z Emilią- Emilka/Emila, Amelia-Amelka. Dziwi mnie skąd wzięło się zdrobnienie dla Joanny-Asia : D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
35 minut temu, Gość gosc napisał:

Nikt nie bedzie jesli na to nie pozwolisz 🙂

Po prostu. 

 

 

I co powybija dzieciaki w szkole? Wszyscy będą do niej mówić Asia, Aśka. A przynajmniej większość. Niby imię płynne, a jednak w wymowie kłopotliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

I co powybija dzieciaki w szkole? Wszyscy będą do niej mówić Asia, Aśka. A przynajmniej większość. Niby imię płynne, a jednak w wymowie kłopotliwe. 

Jeśli córce powie żeby przedstawiała się Joanna albo żeby upominała kolegów z klasy żeby mówili do niej pełnym imieniem to wtedy każdy będzie mówil Joanna. Ja mam córkę Adriannę i każdy mówi do niej Adrianna/Adriana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gramofon

A tam Asia i Aska tez fajnie. Rozwazalam to imie, 

Znałam Magdalenę do której zwracano sie Magdalena albo Magdalenka, nigdy Magda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Ada napisał:

Czy uważacie, że Joanna to ładne imię dla córeczki? Czy nie będzie się go wstydziła, skoro było popularne w starszych pokoleniach? 

No, ja tak mam na imię i ja je lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Jeśli córce powie żeby przedstawiała się Joanna albo żeby upominała kolegów z klasy żeby mówili do niej pełnym imieniem to wtedy każdy będzie mówil Joanna. Ja mam córkę Adriannę i każdy mówi do niej Adrianna/Adriana

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzię mówił Asia, Aśka, bo tak wygodnie. Joanna to dla dzieci długie. Twoja córka ma Adrianna, ale jak piszesz mówią Adriana. Widzisz bez drugiego "n" jest wygodniej. Skrótu Adrianna nie znam więc sama do takiej osoby mówiłabym Adriana.

Poza tym sama mam przyjaciółkę Joannę i zawsze mówię do niej Asia, wiele osób mówi Aśka i nigdy (oprócz sytuacji biurówych) nie słyszałam żeby ktoś do niej mówił Joanna. A lata swoje też ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Jaa napisał:

Joanna to piękne imię 🙂 sama dałabym tak na imię swojej córce. Nie jest przestarzałe. Teraz po prostu ludzie za bardzo kombinują przy wymyślaniu imion żeby być modni i światowi. 

No ale to imię jest w wielu krajach, a rózni się wymową,  no może pisownią gdzieś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 minut temu, Gość gość napisał:

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzię mówił Asia, Aśka, bo tak wygodnie. Joanna to dla dzieci długie. Twoja córka ma Adrianna, ale jak piszesz mówią Adriana. Widzisz bez drugiego "n" jest wygodniej. Skrótu Adrianna nie znam więc sama do takiej osoby mówiłabym Adriana.

Poza tym sama mam przyjaciółkę Joannę i zawsze mówię do niej Asia, wiele osób mówi Aśka i nigdy (oprócz sytuacji biurówych) nie słyszałam żeby ktoś do niej mówił Joanna. A lata swoje też ma.

ale Adriana ładnie brzmi Ada nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość gość napisał:

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzię mówił Asia, Aśka, bo tak wygodnie. Joanna to dla dzieci długie. Twoja córka ma Adrianna, ale jak piszesz mówią Adriana. Widzisz bez drugiego "n" jest wygodniej. Skrótu Adrianna nie znam więc sama do takiej osoby mówiłabym Adriana.

Poza tym sama mam przyjaciółkę Joannę i zawsze mówię do niej Asia, wiele osób mówi Aśka i nigdy (oprócz sytuacji biurówych) nie słyszałam żeby ktoś do niej mówił Joanna. A lata swoje też ma.

Nie znasz skrótu Adrianna-Ada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Imię Aleksandra też zrypali bo jest piękne, ale oczywiście wymyślili dziwny skrót Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie znasz skrótu Adrianna-Ada?

No fakt 🙂 W sumie to tylko jedną aktorkę znam o tym imieniu. Rzeczywiście Ada. Dla mnie ładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola

Myślę,że córka będzie się źle czuć z tym imieniem. Będą jej często przypominać,że ma takie imię jak ich mamy,babcie czy ciocie.Mialam w klasie Romana i też często mu to wytykano,wiem że często się przedstawiał Robert,bo wstydził się tego imienia. Joanna to ładne imię ,ale wczuj się trochę w obecną sytuację,czasy się zmieniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość Karola napisał:

Myślę,że córka będzie się źle czuć z tym imieniem. Będą jej często przypominać,że ma takie imię jak ich mamy,babcie czy ciocie.Mialam w klasie Romana i też często mu to wytykano,wiem że często się przedstawiał Robert,bo wstydził się tego imienia. Joanna to ładne imię ,ale wczuj się trochę w obecną sytuację,czasy się zmieniają...

Przecież teraz sa Antki,Staśki, Zofie, Antoniny też to sa babcine imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

I co powybija dzieciaki w szkole? Wszyscy będą do niej mówić Asia, Aśka. A przynajmniej większość. Niby imię płynne, a jednak w wymowie kłopotliwe. 

Nie, po prostu sie nie reaguje :) Do skutku. 

Zreszta jak sie dziecko przedstawia to mowi- nazywam sie Joanna.

I nie reaguje na Aske. Tyle.

To proste , naprawde.

Jesli nazywasz sie np. Martyna, a ktos z lenistwa wola na ciebie Marta, to reagujesz ?

 

Mam w pracy kolezanke Helene inikt jej nie nazywal Helenka czy Lenka ( wiem ze dzis Lena pokutuje jako osobne imie )

Jesli Janina nie chce by nazywana ja Nina , to po prostu nie reaguje  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ładne i chyba nie słyszałam ostatnio, że komuś się urodziła Asia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość Ada napisał:

Mam na myśli pokolenia starsze niż mojej córki, więc także moje pokolenie. 

Często niestety słyszę, że ludziom nie podoba się forma Asia, a tak przecież będą się wszyscy zwracać, dlatego mam wątpliwości. A nie chcę dać tak popularnego imienia jak Maja, Oliwia itp. Lubię klasykę. 

Maja, Oliwia za 30 lat bedzie jak Joanna. Tez taka sama klasyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Maja, Oliwia za 30 lat bedzie jak Joanna. Tez taka sama klasyka

No pewnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×