Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Kiedy wychodzić z dzieckiem na spacery? Dziecko urodzi się w grudniu.

Polecane posty

Gość Gość

Kiedy spacery? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Po co Kochana teraz to planować? Zobaczysz jak będziesz się czuła, jaka  będzie pogoda (np. mega mrozy, czy silne wiatry, czy słonko i "ciepło"). Może będziesz miała ochotę najpierw werandować. 

Będziesz decydować jak już będziesz w tym doświadczeniu  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najlepiej kisić ogóra aż dziecko skończy 7lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja urodziłamw koncu listopada i wychodzilismy na drugi dzien po wyjsciu ze szpitalu.Było zimno, typowo zimowa pogoda,ale ja sie juz tez dusilam w domu.  Wystarczy dziecko dobrze ubrac,oslonic od wiatru i mozna wychodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Do grudnia dużo czasu, nie wiesz w jakiej będziecie formie, jaka będzie pogoda. Bez sensu planować naprzód takie rzeczy. No chyba, że i wesele już mu zaplanowałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Do grudnia dużo czasu, nie wiesz w jakiej będziecie formie, jaka będzie pogoda. Bez sensu planować naprzód takie rzeczy. No chyba, że i wesele już mu zaplanowałaś

Gorzej Ci dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najlepiej w ciągu dnia, bo wieczorem pewnie będzie zimno i nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja urodzilam w grudniu, przedwczesnie, spacery zaczelam po 3 tygodniach. Najpierw werandowanie już po 2 tygodniach, w domu przy otwartym tarasie, na tarasie i wreszcie spacery od 15-20 minut do godziny w kolejnych tygodniach, później już nawet 1,5-2 godziny, bo mala super spala na podwórku. Dobra gondola, dziecko dobrze opatulone i nawet wiatr czy śnieg nie był przeszkodą. Ty najpierw urodz, dojdz do siebie i zobaczysz jak bedzie. Trudno przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudyna

Uważam że w tej chwili największym problemem jest jakość powietrza zimą, więc zależy gdzie mieszkacie. Gdybym miała urodzić dziecko w zimę, prawdopodobnie zaopatrzyłabym się w oczyszczacz powietrza w domu i postawiła na werandowanie. Smog jest równie szkodliwy co dym papierosowy, a skoro w szpitalach taki nacisk kładą na bezwzględne unikanie przez niemowlęta dymu, ponieważ jest on najczęstszą przyczyną śmierci łóżeczkowej, to byłabym się wychodzić w smog z miesięcznym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja urodziłam dokładnie w połowie grudnia. Na pierwszy spacer wybraliśmy się dopiero 1 stycznia, gdyż panował wtedy bardzo duży smog i nie dało się wyjść szybciej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Syn z konca stycznia. Po 6 dniach pierwszy spacer. Na polu +5 stopni, dziecko w gondoli pod folia. Spacer trwal 20 min. Potem przyszly mrozy -15 i dwa tyg w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziekuje za odpowiedzi. Mieszkam w regionie Polski gdzie poziom smogu jest bardzo niski. Nie chcę trzymać dzieciaka w domu, bo slyszalam, że przez to może chorować. 

Do wózków dołączają taką nakładkę do gondoli, odpinaną na suwak lub guziki, czy ta nakładka jest tylko na mrozy? Czy ma jeszcze inne zastosowanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erdat

Ja urodzilam w listopadzie i codziennie wychodzilam rano i popoludniu z noworodkiem zeby odebrac starsze z przedszkola. Trzeba tylko dziecko ubrac odpowiednio do pogody i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja rodziłam dwoje dzieci późną zimą. Przy pierwszym nie wychodziłam przez 2 tyg, bo smog właśnie, po tym czasie się rozpogodziło więc już wychodziliśmy na stopniowo coraz dłuższe spacery. Generalnie w naszym mieście bardziej patrzę na wskaźniki zanieczyszczeń niż pogodę, bo nosiłam dzieci w chuście i nosidełku, więc nawet spacery w śniegu czy deszczu nie były problemem. Przy drugim wychodziliśmy od razu, było wietrznie więc i powietrze lepsze (od razu czyli następny dzień po wypisie). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A nakładka na wózek chroni przed zimnem, mocnym wiatrem, lekkim deszczem czy śniegiem. Jeśli masz świeże powietrze u siebie, to wychodź śmiało, wiadomo że powolutku- od 10-15 min, na początek równie dobrze będzie jak usiądziesz z dzieckiem przed domem na ławeczce (sama tuż po porodzie nie powinnaś się forsować). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja urodzilam w polowie listopada i od razu z mala wychodzilam tylko odpowiednio ja ubieralam.  Takze o ile bedziesz sie czula na silach to mozna od razu wychodzic tylko upewnic sie, ze dziecku jest cieplo, posmarowac buzke i spoko.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 godzin temu, Gość Gość napisał:

Kiedy spacery? 

W grudniu? To po południu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×