Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość będęmamą

Jak schudnąć w ciąży?

Polecane posty

Gość będęmamą

Jestem w 18 tygodniu... I przytyłam już jakieś 7 kilo!

Ciągle śpię, dużo jem, mam mało ruchu... Mam zamiar to zmienić, ale wiadomo, nie stanę się nagle sportowcem. Zaczynamy od szybkich spacerów, ograniczamy podjadanie na wieczór i ogólnie więcej ruchu.

Oczywiście, nie chodzi mi o to, żeby "schudnąć", ale żeby wrócić po ciąży w miarę szybko do poprzedniej wagi (bo idzie to w złym kierunku). I żeby te moje kilogramy trochę zwolniły!

Macie jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Polecam lekki trening z yt dla ciężarnych chyba ma w nazwie bestgym, jest fajny i dobrze się po nim czuję. Może i tobie przypadnie do gustu. 

A jaka była twoja waga i wzrost przed ciąża? Jeśli miałaś niedowage to dobrze, że tyle przybrałas. Ja jestem w 22 tc i przytyłam od początku ponad 3 kg ale martwi mnie to mimo, że lekarz nic nie komentuje ale chyba wolałabym być w twojej sytuacji. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klupa

Po prostu rób tak jak napisałaś. Jedz nie za dwoje a dla dwojga, staraj się wybierać nieprzetworzoną żywność,  nie folguj sobie za bardzo. Skonsultuj z ginekologiem - jeśli nie ma przeciwwskazań to możesz chodzić na fitnes czy pilates dla ciężarówek (jeśli nie ma czegoś takiego w twojej miejscowości to podpatrz na jutubie), albo na basen - super dla kręgosłupa. Ogólnie zaraz dostaniesz tu zlew, że JAK TOOOO W CIOONZZZY SKAAANDAAALL ale się nie przejmuj.

A przede wszystkim wytłumacz sobie, że ten przyrost wagi to jest normalna sprawa, odpoczywaj jeśli potrzebujesz, zjedz na co masz ochotę nawet jeśli nie do końca zdrowe raz na jakiś czas. Bądź dla siebie wyrozumiała, twoje ciało odwala teraz najtrudniejszą robotę jaką mu biologia powierzyła. Pozdrowienia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będęmamą

Raczej lekką nadwagę 😞

71 przy 165 cm.

Przytyłam kilka kilogramów odkąd mam siedzacą pracę. I dodatkowe kilogramy odkąd jestem w ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość będęmamą napisał:

Raczej lekką nadwagę 😞

71 przy 165 cm.

Przytyłam kilka kilogramów odkąd mam siedzacą pracę. I dodatkowe kilogramy odkąd jestem w ciąży. 

Nie martw się tym! Jeśli możesz spaceruj, poćwicz (bardzo pomaga samopoczucie - brak zaparć, wzdec, boli pleców spróbuj) jedz zdrowo ale nie mało, pij dużo wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będęmamą

W mojej mieścinie nie znalazłam zajęć dla ciężarnych 😞 Są siłownie, ale widzę tylko klasyczne zajęcia dla kobiet. Wcześniej czasami chodziłam na takie zajęcia - generalnie to lubię 🙂 Spróbuję potrenować z yt, ale trochę się boję na własną rękę 😛

Mąż chce mi wstawić do salonu orbitrek, chociaż wiem, że potrzebuję też świeżego powietrza. A co do orbitreka - chyba powinien być bezpieczny?

Muszę zmienić nastawienie, ale po 8 godzinach w biurze i wstawaniu po 5 mam zero energii. Po prostu siedzący tryb życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×