Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Niedoczynność tarczycy leczona od drugiego trymestru.

Polecane posty

Gość Gość

Czy któraś z mam leczyła niedoczynność tarczycy dopiero od drugiego trymestru i urodziła zdrowe dziecko? Proszę o odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Jak duża ta niedoczynność? Ile wynosi tsh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Ja zaczęłam leczenie od 11 tc.  Moje tsh też nie było jakoś bardzo wysokie (niestety już nie pamiętam ile wynosilo). Po wprowadzeniu leków szybko poczułam się znacznie lepiej. Urodziłam zdrowa córkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Mali napisał:

Ja zaczęłam leczenie od 11 tc.  Moje tsh też nie było jakoś bardzo wysokie (niestety już nie pamiętam ile wynosilo). Po wprowadzeniu leków szybko poczułam się znacznie lepiej. Urodziłam zdrowa córkę. 

Dziękuje, za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matkaniepolka

Ja leczyłam od 2 go trymestru.Dziecko zdrowe,nawet mi lekarz nic nie sugerował że coś może być nie tak.nie czytaj tyle neta bo zanim urodzisz zwariujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może się urodzić upośledzone umysłowo. Te wyżej co mają niby zdrowe, to mogą jeszcze nie wiedzieć. Jak pójdą do szkoły to może się okazać, że są opóźnione i tępe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka

4,75 to żaden dramat. Nie panikuj, będzie dobrze. W trakcie mojego leczenia poznałam dziewczynę, która miała około 20 i dziecko zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja bratowa leczyła tarczyce od 2 trymestru. Lekarz jej powiedział że dziecko może być upośledzenie, mieć problem z nauką. Niestety miał rację. Dziecko urodziło się chore. Oni jeżdzą   po rehabilitacjach jak szaleni. Dziecko 6 sierpnia skończyło rok a rozwój ma jak czteromiesięczne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To może też później wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie przejmuj się,może urodzi się chociaż ładne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 9

W pierwszej ciąży miałam cały czas TSH w okolicy 4, mój lekarz to totalnie olewał, a ja myślałam że skoro norma jest do 4,5(?) to że wszystko ok. Mój syn ma aktualnie 9 lat i jest mega inteligentny. Świetnie się uczy, ma fenomenalną pamięć. Ideałem nie jest, ma sporo problemów z emocjami, pracujemy nad tym, ale pod kątem intelektu - rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Widać, że jakieś trolowisko w tym wątku. Słuchaj lekarza, a nie frustratów z neta.

15 lat temu jak byłam w ciąży, to nie było obligatoryjne badanie i jestem pewna po latach, że wówczas miałam niedoczynność. Dziecku nic nie było. Świetnie radzi sobie w szkole. W drugiej ciąży już byłam leczona od 8go tygodnia ciąży, bo tsh wynosiło ok. 7. Też było ok. A z moją niedoczynnością czułam się świetnie. Żadnych "książkowych" objawów (poza większą wagą podczas pierwszej ciąży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość mama 9 napisał:

W pierwszej ciąży miałam cały czas TSH w okolicy 4, mój lekarz to totalnie olewał, a ja myślałam że skoro norma jest do 4,5(?) to że wszystko ok.

Bo kiedyś nie było innych norm dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
49 minut temu, Gość Gość napisał:

Może się urodzić upośledzone umysłowo. Te wyżej co mają niby zdrowe, to mogą jeszcze nie wiedzieć. Jak pójdą do szkoły to może się okazać, że są opóźnione i tępe. 

Uważaj na to co piszesz, bo może się obrócić kiedyś przeciw tobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Uważaj na to co piszesz, bo może się obrócić kiedyś przeciw tobie. 

Ale taka jest prawda, że może się niby rozwijać normalnie a później się okaże że jest po prostu opoznione i nie ogarnia w szkole. I to jest moja wina że jego matka jest na tyle głupia, że nie ogarnęła swojego zdrowia w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

U mnie wyszla niedoczynnosc tarczycy na przelomie pierwszego i drugiego trymestru. Dostalam leki. Dziecko urodzilo sie zdrowe.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×