Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kat

Endometrioza-dziwne objawy?

Polecane posty

Gość Kat

Od 2 lat mam torbiel endometrialna na lewym jajniku. Cysta była wielkosci 3 cm i nie dawala objawów, dlatego była "do obserwacji". Po około roku zaczęlam odczuwac bóle z lewej strony, po kolejnym usg dostalam tabletki antykoncepcyjne. Torbiel zmniejszyla sie do 2 cm ale zaczęly sie ciągle bole z lewej strony az do plecow. Ca125 i Roma w normie. Bole te pojawiaja sie WYŁACZNIE podczas chodzenia badz stania. Padlo podejrzenie na kregoslup ale neurolog wykluczył kregoslup jako przyczyne dolegliwosci. Poniewaz cysta jest mała, lekarze nie chcà jej wycinać. Ale czy ból przy endometriozie moze byc tylko w okreslonej pozycji? Czy tabletki anty nie pomogłyby ? Prosze o odpowiedz bo bardzo sie bojè a te bole utrudniają mi normalne funkcjonowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćggg
1 minutę temu, Gość Kat napisał:

Od 2 lat mam torbiel endometrialna na lewym jajniku. Cysta była wielkosci 3 cm i nie dawala objawów, dlatego była "do obserwacji". Po około roku zaczęlam odczuwac bóle z lewej strony, po kolejnym usg dostalam tabletki antykoncepcyjne. Torbiel zmniejszyla sie do 2 cm ale zaczęly sie ciągle bole z lewej strony az do plecow. Ca125 i Roma w normie. Bole te pojawiaja sie WYŁACZNIE podczas chodzenia badz stania. Padlo podejrzenie na kregoslup ale neurolog wykluczył kregoslup jako przyczyne dolegliwosci. Poniewaz cysta jest mała, lekarze nie chcà jej wycinać. Ale czy ból przy endometriozie moze byc tylko w okreslonej pozycji? Czy tabletki anty nie pomogłyby ? Prosze o odpowiedz bo bardzo sie bojè a te bole utrudniają mi normalne funkcjonowanie. 

Najlepiej udaj się do specjalisty, który wykluczy bądź potwierdzi endometriozę, a to wcale nie takie proste. Sama podejrzewam endo u siebie, a objawy także są dość specyficzne, więc tak naprawdę wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

Dzięki za odpowiedż. Problem w tym, że byłam już chyba u 5 różnych ginekologów. Ale zaczynam siè martwiç, czy ta torbiel endometrialna, to nie jest przypadkiem jakis ropień..? Skoro boli tylko podczas wyprostowanej sylwetki a ca125 nie potwierdza endo..? Moze wystarczyłyby tylko antybiotyki? Ale czy mozliwe jest, zeby tylu lekarzy pomyliło się w diagnozie i w odczytywaniu zdjec usg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

A mogę zapytać, jakie Ty masz objawy endo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćggg
1 godzinę temu, Gość Kat napisał:

Dzięki za odpowiedż. Problem w tym, że byłam już chyba u 5 różnych ginekologów. Ale zaczynam siè martwiç, czy ta torbiel endometrialna, to nie jest przypadkiem jakis ropień..? Skoro boli tylko podczas wyprostowanej sylwetki a ca125 nie potwierdza endo..? Moze wystarczyłyby tylko antybiotyki? Ale czy mozliwe jest, zeby tylu lekarzy pomyliło się w diagnozie i w odczytywaniu zdjec usg? 

 U mnie zaczęło się od kucia w prawym boku + bardzo  bolesne miesiączki. Ból promieniował na udo i pachwinę, z czasem zaczął boleć brzuch i podbrzusze, ostatnio odczuwalne bóle wraz z ostrym bólem pleców i okolicy lędźwiowej. We wrześniu jestem umówiona na wizytę w Warszawie u pani doktor, która specjalizuje się właśnie w potwierdzaniu i wykluczaniu endometriozy, więc mam nadzieję, że mnie uspokoi, bo te bóle pod kątami innych chorób zostały już sprawdzone, także gastrologicznie, więc teraz pozostaje już tylko ginekolog. U mnie CA125 też w normie. Najlepiej wszystko ze szczegółami opowiedzieć lekarzowi, o wszystkich specyficznych, czy dziwnych objawach. Z lekarzami różnie bywa, a podobno jedyną stuprocentową metodą diagnozowania endometriozy jest laparoskopia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

Czy te wszystkie bóle występują u Ciebie tylko podczas miesiączki? Ja również chodzę od lekarza do lekarza. Ginekolog ( kilku ), gastrolog, neurolog, psycholog... Kolejne rożne badania - z róznych dziedzin medycyny - a wszystkie prywatnie. Gdy wpisuje objawy w wyszukiwarke ( już sama probuje sobie pomóc ), to mi wychodzi i ropien jajnika i zakrzepica ( ból przy chodzeniu, nasilił się podczas brania pigułek). Jestem kłębkiem nerwów, moja rodzina odczuwa moje ciągłe marudzenie, nastroje... Potrafie godzinami leżec i płakać... Czujè się bezsilna🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

Ps. Jestem zapisana na rezonans krègosłupa. Można też zrobic rezonans miednicy i tam też wszystko wyjdzie. Więc może najpierw rezonans przed laparo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćggg

Na początku miałam je tylko w trakcie miesiączki. A teraz, to już nie ma znaczenia. Ataki miewam w różnych momentach, najgorzej, gdy człowiek musi wyjść z domu,. czy wyjechać. Nigdy nie wiem, czy akurat wtedy mnie nie dopadnie. Mnie to już doprowadziło do rozstroju nerwowego, więc wiem, co czujesz. Nikt tak naprawdę, kto przez to nie przechodzi, nie zrozumie, gdy człowiek z czasem staje się wrakiem i tak się czuję. Ja chyba właśnie poczekam do tej wrześniowej wizyty i popytam o szczegóły, żeby jak najszybciej wiedzieć, czy to jest endometrioza, bo najgorsza jest niepewność i takie życie w zawieszeniu i chodzenie od lekarza do lekarza. Miałam już USG brzucha, gastro i kolonoskopię, więc może teraz pora na rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

A ja odebrałam wyniki na krzepliwosc i są niedobre. D dimery 780, APTT poniżej normy. Oba te wyniki swiadczą o zakrzepicy. Byłam u doktora pierwszego kontaktu, ktora zbadała mnie i powiedziała, ze wszystko jest ok. Ale czytam na necie, ze takie wyniki kwalifikują do szpitala na pogłębioną diagnostykę. Mam bole w klatce piersiowej, troche w nodze ale doktorka badała i nogę i osłuchała serce... Naczytałam sie o zakrzepicy ( moze byc w biodrze ), zatorze i po prostu strasznie się boję.. Tabletki odstawiam. Nie mam siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

Ja tez miałam kolono ( 2 lata temu ), bylam zapisana na gastro , ale lekarz ostukał, zebrał wywiad i dał tylko jakies leki na ibs. Tak, jak pisałam wcześniej, byłam tez u neurologa ( bol w dole pleców ). Miałam dziesiątki badań. Pani w gabinecie zabiegowym wita mnie, jak dobrą znajomà.. Mam jeszcze kilka badan do zrobienia, m.in ten rezonans, kalprotektyna ( zeby rozroznic czy to ibs, czy inna choroba jelit ). Teraz mi dojdzie usg doppler żył w związku z tymi d dimerami i pewnie powtorzenie ich jeszcze... Kazdy prawie lekarz przepisuje mi "cos na uspokojenie"... Czuje, ze za chwile sama uwierzę w to, ze jestem wariatką...Pozdrawiam Cię i napisz, jak u Ciebie i jak po wizycie we wrzesniu. Moze mi sie cos rozjasni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćggg

A daj spokój- lekarze zamiast pomagać w diagnozie często bagatelizują to, co pacjent próbuje im wytłumaczyć. Nawet mimo wyników badań. Zawsze sądziłam, że jak się prywatnie wreszcie wezmę za wyprowadzanie swojego zdrowia na prostą, będę czuła różnicę. Niestety- nie zawsze tak jest. Sama ostatnio doszłam do wniosku, że mam chyba jakiegoś pecha co do nich. Niektórzy nie rozumieją, że człowiek sam najlepiej czuje, że dzieje się z nim coś niedobrego. A to dobija jeszcze bardziej, bo Ty czujesz się coraz gorzej, a oni mają to gdzieś, bo przecież nie ich boli. Ja mam wizytę u tej ginekolożki dopiero pod koniec września, ale dam znać już po co i jak, mam nadzieję, że opinie o niej nie są bezpodstawne. Trzymaj się, kochana. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

Ty też się trzymaj i koniecznie daj znac po wizycie. Wypytaj o wszystko i napisz, co Ci powiedziała pani doktor! Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćggg

Hej, ja już po wizycie. Pani doktor ginekolog okazała się świetna, w przyszłym tygodniu mam badanie, które albo potwierdzi albo wykluczy endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

Cześć. Cieszę się, ze lekarz zrobił na Tobie dobre wrażenie. To teraz rzadkie.Jakie to badanie? Ja mam mieç laparoskopię diagnostyczną, ale jeszcze nie mam terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćggg

Nazywa się to ''USG endometriozy'', mam jutro. A ta laparoskopia to jaki koszt w Twoim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

I jak wyszło to badanie? Ja nigdy nie słyszałam o usg endometriozy. Proszę, napisz coś więcej o tym. Laparoskopie bede miała robionà państwowo ale byłam przygotowana na prywatny zabieg. W szpitalu powiatowym koszt to około 3500 zł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćggg

Jest to bardzo podobne badanie do typowego USG ginekologicznego, z tym, że podczas niego sprawdzają również, czy nie ma ognisk na jelitach, nerkach, pęcherzu moczowym. Jeżeli ogniska są widoczne, ekran w danym miejscu podświetla się. Diagnoza: endometrioza II stopnia, ale lekarka mówi, że więcej można by było powiedzieć po laparoskopii. W przyszłości i ona mnie czeka. Moje przeczucia niestety sprawdziły się.Szkoda tylko, że faktycznie człowiek sam sobie musi stawiać diagnozy, bo żaden miejscowy gin wcześniej na to nie wpadł. Pozdrawiam Cię również i życzę, by Tobie to cholerstwo nie wyszło w badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

Ja mam za miesiąc laparoskopię. Jakie masz leczenie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kat

Jestem miesiàc po laparo. Coś, co przez 2 lata wygladało , jak torbiel endometrialna, okazało się nia nie być. To podobno byla zwykla torbiel. Chociaz znaleziono gdzies tez endometrioze. Po 3 tygodniach bòl w tym samym miejscu wròcil ze zdwojonà siłą. Czeka mnie kolejna wizyta i pakiety bafañ, choc juz trace pomysł, do jakiego lekarza z tym pojsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×