Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosia

11mc dziecku strasznie pocą się nóżki

Polecane posty

Gość Gosia

Zauważyłam to już jak miał ok 3 mc, pytałam kilku pediatrow i uznali że to genetycznie i tak już będzie miał. Ale czy to normalne żeby takiemu malcowi pocily się aż tak nóżki? Dziecko po 30 min stania przy meblach ma dosłownie mini kałuże pod sobą na której nie potrafi ustac bo biedy się slizga. Proszę pomóżcie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proszę przeczytać

Nadmierne pocenie się(hyperhydroza)spowodoeane jest nadczynnością gruczołów potowych.

Gdy poci się całe ciało-nadpotliwość uogólniona gdy część ciała(stopy, głowa,dłonie,pachy,pachwina)-nadpotliwość miejscowa.

Zwiększona potliwość może nie mieć podłoża chorobowego lub może być nieswoistym objawem poważnych przyczyn stanów i chorób.

Najgroźniejsze przyczyny nadmiernego pocenia to choroby nowotworowe(m.in.białaczka,chłoniak),gruźlica,niewydolność serca,zaburzenia gospodarki hormonalnej(nadczynność tarczycy) czy wodno-elektrolitowej.

Kolejne przyczyny to niedobór składników pokarmowych(np.witaminy D3 i w rozwijającej się krzywicy na skutek braku wit.D3),w  hipoglikemii(obniżony poziom cukru w krwi).Dość często wzmożona potliwość towarzyszy ostrym chorobom infekcyjnym,zarówno tym z gorączką jak i bez podwyższonej temperatury,a także przed infekcją i po takiej infekcji.

Kolejne przyczyny:

-Przewlekłe infekcje

-alergie

-choroby skóry 

-choroby Ośrodkowego Układu Nerwowego i inne.

-nadwaga i otyłość

-podłoże emocjonalne(psychogenne)

-dieta, ma wpływ na ilość i zapach potu.

-zbyt wysoka temperatura otoczenia albo dziecko przegrzane,zbyt grubo ubrane,nosi syntetyczną odzież(skarpetki odzież chi.ńska niebawełniana).

Niepokojące towarzyszące objawy obserwować,czyli:

-zaburzenia łaknienia i pragnienia

-nadmierne oddawanie moczu

-utrata masy ciała

-powiększenie węzłów chłonnych

-pogorszenie się tolerancji wysiłku fizycznego

-sinica

-nadmierna bladość

-występowanie stanów podgorączkowych-wtedy przy powyższych objawach zalecana diagnostyka: PEŁNA morfologia, stężenie żelaza, OB,Crp-parametry stanu zapalnego, glukozy, TSH oraz elektrolitów.

Taki wpis znalazłam. Ja bym wykonała badania jednak, skoro lekarz niechętnie wydaje skierowanie to poprosić o takie  o ile wszystkie można tak małemu dziecku.Ale napewno morfilogia pełna, crp i ob, można. Wszystko co z krwi.

 

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nadmierna potliwosc naczesciej spowodpwana jest niedoborem Wit D. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moje ma 6 miesięcy i tak samo strasznie poca sie stopy, jakby ktoś do wody wsadził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalola

Dokładnie, nadmierna potliwość często oznacza niedobór witaminy d. Mój syn tak się pocil, a dawałam witaminę d. Lekarz przepisał taka w kroplach, która ma status lęku, na receptę i kłopot z poceniem się skonczyl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Chyba zrobię badanie krwi. Czy lekarz możne zlecić takie badanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalola

Możesz sama iść do laboratorium i zrobić dziecku badanie poziomu Wit d. Wątpię, że na NFZ lekarz Ci da. Na  NFZ tylko na podstawowe rzeczy dają skierowanie. Od razu mówię, że to badanie jest drogie, ja płaciłam ok 60 zł. Jak Cie nie stać idz do pediatry po receptę na devikap i 2-3 krople dawaj dziecku do zupki/soczku/jogurtu. Będziesz mieć pewność, że dostaje tyle co powinno, bo suplementy nie są przebadane i nie ma tam najczęściej deklarowanej przez producenta zawartości Wit. D. Jak mówię, u nas to rozwiązało problem potliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Dzięki za radę, zrobię mu badanie 🙂 powiedzcie proszę jeszcze jak takiemu maluszkowi pobierają krew na badania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×