Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość autorrkkaaa

Sprawdzony przepis na powidła śliwkowe

Polecane posty

Gość autorrkkaaa

Dostalam wiadro śliwek.Chce zrobic powodila.Ma ktos sprawdzony przepis bez fixa. Tylko ewentualnie cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Ja ostatnio robiłam czeko-sliwke i polecam 🙂 wywalasz pestki, kroisz na mniejsze kawałki do gara albo dużej patelni z grubym dnem wsypujesz tak +- 1,5 szklanki cukru i zagotowujesz. Na małym.ogniu później tak pichcisz ok 40 min aż śliwki się rozpadną, ja zblendowalam ciut (z myśląno dzieciach). Po tym czasie dodałam 3/4 tabliczki prawdziwej czekolady i prawdziwego kakao (2 łyżki). Mieszasz aż czekoni kakao się połączą z masą śliwkowa i ewentualnie dosladzasz wg gustu. Później zapasteryzowalam. Jeden słoiczek wyszedł mi niepełny, więc od razu do naleśników - pyszota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 5kg śliwek pół kilo cukru. Owoce płuczesz, suszysz, usuwasz pestki, kroisz na ćwiartki i podgrzewasz w rondlu, by puściły sok. Następnie gotujesz, co pewien czas mieszając, do odparowania nadmiaru soku i redukcji do połowy objętości. Mieszasz z cukrem i doprowadzasz do zawrzenia, po czym na średnim ogniu dalej gotujesz, mieszając często, do momentu wyraźnego zagęszczenia. Przekładasz do słoików i pasteryzujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorrkkaaa

jakie proporcie sliwek a ile czekolady.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×