Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mati0310

wazektomia

Polecane posty

Gość mati0310

Nie wiem czy był już poruszany temat antykoncepcji dla mężczyzn a mianowicie WAZEKTOMIA. Dzieci już więcej nie planuję (mam 3) i chciałbym zamknąć 'fabrykę', tbardziej że przy ostatniej cesarce moja narzeczona miała zagrożenie życia... ktoś coś w tym temacie? mile widziane opinie, zalety lub wady itp. może już ktoś to przechodził? zapraszam do dyskusji  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na wstępie powiem- brawo za odwagę. Postawa godna naśladowania. Nie narzucanie odpowiedzialności wyłącznie na kobietę w kwestii zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Co do samego zabiegu jest raczej bezpieczny, ryzyko zawsze musi określić lekarz np. Kwestie dotyczące znieczulenia czy narkozy. Poprawnie wykonany zabieg uniemożliwia zapłodnienie kobiety aczkolwiek od zabiegu musi minąć nawet kilka miesięcy aby mówić o pełnej bezpłodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

fajnie = musisz być inteligetnym facetem i bardzo kochać zone. ale zamiast rady na forum, idz po prostu do 3 róznych lekarzyi posłuchaj roznych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati0310

zdaję sobie z tego sprawę że kilka miesięcy musi minąć ale nie jest to jakąś przeszkodą. na razie odwiedziłem forum i kilka stron związanych z tym tematem. do lekarza na pewno się udam, gdyż chcę poddać się temu zabiegowi. tak kocham Ją, dała mi coś czego nie można kupić za żadne pieniądze a mianowicie nasze dzieciaczki. oboje nie chcemy więcej stąd moja decyzja 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł

3 lata temu robiłem w Warszawie u dr Siwika.

Opinia: jedna z lepszych naszych (wspólnych z żoną) decyzji. Sam zabieg 15 minut. Chwila miłej pogawędki i okazuje się, że zabieg już zrobiony.

Zalety: dla mnie główna to zdrowsza żona. Po drugim dziecku zdecydowaliśmy, że z tabletkami kończymy, a kolejna ciąża wiązałaby się z ryzykiem dalszego pogorszenia wzroku (niestety nikt nie uznał tego za problem przy dwóch porodach, przez co wzrok pogorszył się o prawie 3 dioptrie). Druga zaleta to lepszy seks - wtedy kiedy chcesz, bez szukania gumek etc. Trzecia: porodów za żonę zrobić nie mogłem, ale przynajmniej mogłem ogarnąć kwestie antykoncepcji. Wbrew pozorom w oczach żony znaczy to wiele.

Wady: Pierwszy dzień (nazajutrz) trochę ciągnęło. W nocy po zabiegu ciężko się ułożyć. Poduszka miedzy nogi bardzo pomaga. Potem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×