Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jako rozmiar ubranek dla dziecka.

Polecane posty

Gość Gość

Przygotowuje się powoli do porodu, dostałam trochę fajnych ubranek dla dziecka ale są to większe rozmiary. Muszę dokupić ubranka newborn. Skąd mam wiedzieć jaki rozmiar ubranek będzie nosiło dziecko po porodzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Przeciętny noworodek ma 50-56cm długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fxkkcb

Potrzebujesz ubrań w rozmiarze 62, a 56 tylko kilka sztuk, bo nawet jeśli w nie początkowo wejdzie, to bardzo szybko wyrośnie, więc nie trzeba dużo. Te 62 najwyżej będzie na początku trochę duże, a może okazać się dobre. Np. moja córka od początku ten rozmiar nosiła. Gdy się urodziła miała 57cm i te ubranka 56 w większości były za małe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja kupiłam 56 cm.. lepiej większe kupic i ewentualnie dokupić mniejsze niż kupic za male

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn miał 51cm a w 56 się topił.Noworodek leży podkurczony, nie potrzebuje nadmiaru materiału bo tylko się w tym zaplącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Przeciętny noworodek ma 50-56cm długości.

tak przez pierwsze dwa tyg starczy:D:D 

Jak dla dziewczynki to leginsy najlepsze, córka urodzila sie prawie 4kg i od 1 miesiaca zycia, do 5 , nosila leginsy 3-6m. Na poczatku troszke podwijałam. Przy starszym miałam pajacyki do 3 miesiaca. Masakra, albo sie włóczyły , bo nózki wylatywaly z nogawek  i trzeba było skarpetkami trzymać, albo dziecko nie moglo wyprostowac nózek. Po 3 miesiacu tylko spodenki. Koszulki tez zawsze wieksze, poczatkowo  zachodziły na dłonie, zamiast niedrapek. Jedynie body kupowałam na rozmiar - przy córce 3,7kg i synu 4kg zaczelam od 50, ale moje dzieci były dosc krótkie jak na taka wage, 56 i 57cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Ja miałam na 56, syn 53 cm i ubranka ok. Córka za to 58 cm i na ten rozmiar były za małe. Może zasugeruj się wynikami usg, jeśli wychodzi że dziecko jest duże to kup na rozmiar 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga83

Kilka 56, wiecej 62. Mowi mama trojki dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak kupie ok 5 par bodziakow 56 i jakieś 3 pary spodenek 56 to wystarczy? Dziecko urodzi się w grudniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Trudno powiedzieć ile wystarczy, ja miałam znacznie więcej i ubieralam inaczej, bo na body zakladalam pajacyk, też urodzilam w grudniu, przedwcześnie. Czasami na body spioszki. Żadnych spodni ani leginsow noworodkowi nie mialam. Później rajstopki, ...eneczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola

Ja kupiłam 2 komplety bardzo małe 50, nie chce żeby dziecko musialo w zaduzych ciuszkach się męczyć,a resztę na 56,z tym że niektóre 56 są dość duże np.te z HM ,a później sobie dokupie na bieżąco jak już będę wiedzieć jaki rozmiar kupić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam w rozmiarach 0-3. Najlepiej kupić parę z 56 i większość z 62 bo lepiej aby były za duże niż za małe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W jakimś stopniu możesz się sugerować wagą z USG. Moja córka na USG była drobna i urodziła się drobna. Bo ja sugerowalam się zamiast tego radami innych i miałam przygotowane tylko kilka 56 i całkiem sporo 62 i po porodzie mąż dokupował 50 i 56. Dziecko dość szybko wyrasta, ale mimo wszystko nie chciałam trzymać noworodka w ubrankach, w których się topił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×