Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna

Czy moge zmienic datę urodzenia dziecka?

Polecane posty

Gość Anna

Dzień dobry. Moja córka urodziła się 31 grudnia zeszłego roku. Natomiast lekarze wpisali godzinę urodzenia 1 stycznia o 00.40. Nie jest to możliwe gdyż 10 minut po północy był już u mnie mąż. Z wiadomych względów ja nie patrzyłam na zegarek, ale wydaje mi się że urodziłam maksymalnie o 23.30. Po porodzie szpital rozłożył ręce, pisałam skargi, urząd także twierdzi że nie może nic z tym zrobić. Wolałabym żeby dziecko było z 2018 a nie 2019, chodzi o szkołę i inne względy. Czy faktycznie nic z tym nie można zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A czy moglabys mi wytłumaczyć czemu tak bardzo zależy na tym roku urodzenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Teraz już raczej za późno. Jeśli coś można było załatwić to tuż po porodzie, jeszcze przed wizytą w urzędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli36

Przecież lepiej,że ma wpisane 2019 rok.Przynajmniej nie jest cały rok do tyłu.Pomyśl ,że gdyby urodziła się 31 grudnia a ktoś by się urodził w 2018 to byłby rocznikowo aż rok starszy a tak naprawdę dzieliło by ich np.30 minut.Nie cuduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym nic nie zmieniała, zwykle wpisują 1 stycznia. Jeśli zostałby 31 grudzień to w szkole twoje dziecko byłoby nawet rok młodsze od innych, a tak będzie najstarsze w grupie, przez co nie będzie miało takich problemów z przyswojeniem materiału. W wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym nawet kilka mc robi bardzo dużą różnicę jeśli chodzi o naukę nowych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

A czy moglabys mi wytłumaczyć czemu tak bardzo zależy na tym roku urodzenia? 

Moja siostra urodziła w 2018. To mała wieś, chcę oszczędzić córce w szkole porównywania do starszej kuzynki. Poza tym wolę żeby wcześniej poszła do zerówki i do szkoły ze względu na to że nie ma u nas przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
12 minut temu, Gość gość napisał:

Teraz już raczej za późno. Jeśli coś można było załatwić to tuż po porodzie, jeszcze przed wizytą w urzędzie.

Czekaliśmy 2 miesiące na rozpatrzenie skargi przez dyrektora szpitala. W urzędzie nam powiedzieli że jak będziemy kombinować to wybiorą imię dla dziecka za nas :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Poza tym uważam że to żenujące niedopatrzenie ze strony szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
16 minut temu, Gość Gość napisał:

A czy moglabys mi wytłumaczyć czemu tak bardzo zależy na tym roku urodzenia? 

Ja chyba rozumiem autorke bo tez mam dziecko z 1 stycznia i wolałabym zeby bylo z 31 grudnia a dlatego ze ze styczniowym dzieckiem musze siedziec prawie 4 lata w domu!! Myslalam ze sie dostanie do przedszkola teraz jako 2,5 latek ale odmowili i absolutnie jej nie przyjma nawet w styczniu.. zlobka nawet prywatnego w okolicy nie ma i na kolejny rok jestem uwiazana w domu😭😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

no tak i cały świat bedzie hucznie obchodził jej urodziny, a tak na kacu nikt nie przyjdzie.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ja chyba rozumiem autorke bo tez mam dziecko z 1 stycznia i wolałabym zeby bylo z 31 grudnia a dlatego ze ze styczniowym dzieckiem musze siedziec prawie 4 lata w domu!! Myslalam ze sie dostanie do przedszkola teraz jako 2,5 latek ale odmowili i absolutnie jej nie przyjma nawet w styczniu.. zlobka nawet prywatnego w okolicy nie ma i na kolejny rok jestem uwiazana w domu😭😭😭

U mnie przedszkole najbliższe 10 km stąd i to w dodatku cud się dostać bo jest w szkole, więc zmniejszone są grupy przez więcej klas w podstawówce. Teraz przyjęli tylko 18 dzieci. A żłobka to w ogóle żadnego ani widu ani słychu. Wioska u mnie 500 osób, jedna szkoła na trzy wioski akurat u nas... klasy po 5-10 osób....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie bardzo rozumiem autorkę. Wydaje mi się ze lepiej jest ze wpisali styczeń 2019 niż grudzień 2018. Córka będzie miała przewagę nad dziećmi z 2019 z grudnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu1

przeciez dziecko mozna rok wczesniej posłać do szkoly, zaden klopot. Mozna tez odroczyc dziecko o rok, jezeli dziecko urodzilo sie koncem roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
55 minut temu, Gość Anna napisał:

Moja siostra urodziła w 2018. To mała wieś, chcę oszczędzić córce w szkole porównywania do starszej kuzynki. Poza tym wolę żeby wcześniej poszła do zerówki i do szkoły ze względu na to że nie ma u nas przedszkola.

To wyślij wcześniej, przecież możesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Nie bardzo rozumiem autorkę. Wydaje mi się ze lepiej jest ze wpisali styczeń 2019 niż grudzień 2018. Córka będzie miała przewagę nad dziećmi z 2019 z grudnia. 

Pomijając szkołę, to dziecko urodziło się jeszcze w starym roku, więc powinno mieć datę 2018. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Pomijając szkołę, to dziecko urodziło się jeszcze w starym roku, więc powinno mieć datę 2018. 

Ja tego też nie rozumiem skoro jest tak jak pisze że urodzila corkę w 2018 roku jeszcze, to chyba oczywiste że należy wpisac taki rok urodzenia no sorry ale akurat w tym przypadku 30 minut to jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Autorko skoro piszesz ze nie chcesz aby dziecko chodziło że starsza kuzynka do szkoły to rozumiem że ona urodziła się w 2018 przed Twoja. Tym bardziej nie rozumiem problemu ona pójdzie rok wcześniej do szkoły niż twoje dziecko z 2019 roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu

to jest problem typu " jak nie mam kłopotu , to sobie wymyślę" no proszę Cię od zawsze wiadomo ze lepiej byc rok młodszym , niz rok starszym 😛 Jak córka bedzie miała 59 lat, to jeszcze przecież cały rok nie 60:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 godzin temu, Gość Anna napisał:

Moja siostra urodziła w 2018. To mała wieś, chcę oszczędzić córce w szkole porównywania do starszej kuzynki. Poza tym wolę żeby wcześniej poszła do zerówki i do szkoły ze względu na to że nie ma u nas przedszkola.

Ledwo urodziłaś i już chcesz się gówniaka pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhdbdbd

Najgorsze co może być w rodzinie to dzieci z jednego roku. Chyba jestes niezbyt bystra jeśli chcesz się świadomie na to decydować. Wiem co mówię. Bo u nas w rodzinie wszyscy maja dzieci z tego samego roku co szwagierka i jest wieczne porównywanie a w tym roku jest 3 dzieci z jednego roku i jest normalnie kosmos. Ja byłam najstarsza z kuzynostwa, następni szli dopiero 2 lata po mnie a i tak nauczycielki na wsi porównywaly. Tego nie unikniesz ale możesz się wyprowadzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×