Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mik

Porównywanie dzieci

Polecane posty

Gość Mik

Pewnie będę brzmieć jak madka ale jak radzicie sobie z porównywaniem waszych dzieci do innych. Mój niemowlak ma wykryta asymetrię i obniżone napięcie, jest opóźniony ruchowo i jeszcze długo będzie, spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba, już nie płacze codziennie tylko ćwiczymy i walczymy ale jeszcze nie radzę sobie z opowiadaniami innych jak dzieci w wieku mojego małego juz robią pierwsze kroczki blabla. Pech chciał że w dalszej rodzinie mamy dziecko w podobnym wieku i niestety sami teściowie opowiadają jak to ten maluch już chodzi ojej jakie to dziecko cudne, jeszcze nie radze sobie psychicznie z takim porównywaniem, jakby mój mały rozwijał się prawidłowo ale powoli to ok, każde dziecko jest inne ale my musimy stoczyć ciężki bój o to żeby kiedyś tam zaczął chodzić. A Wy jak sobie radzicie z porównywaniem do innych, zdrowych dzieci? Tesciow nie odwiedzam żeby tego nie slyszec, przykre to że zachwycają się jakimś dzieckiem z dalszej rodziny zamiast swoim wnukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość may

Ja bym chciała napisać, że nic mnie to nie obchodzi, ale niestety. Rusza mnie to. Chciałabym słyszeć tylko dobre rzeczy o moim synku. Sama wiem, że porównywanie nie ma sensu, bo każde dziecko rozwija się we własnym tempie, ale jeśli ciągle słyszalabymm zachwyty nad innymi dziećmi, a nad moim wcale, to bym się wkurzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×