Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanktes

Najlepsze paliwo do kosiarki

Polecane posty

Gość kanktes

To moje pierwsze takie urządzenie. Jakie paliwo wybrać? W ogóle ma to znaczenie? Potrzebuję konkretnego paliwa czy to bez znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamando

Paliwo alkilowe Warter Fuels. Znasz? Nie ma sensu wlewanie do kosiarki byle szajsu, bo paliwa potrzebujesz tak naprawdę niewiele, a skoro tak, to lepiej wybrać coś jakościowego, tym bardziej, że odczuwalne jest lepsze działanie urządzenia. Poza tym tematy ekologiczne, które chyba patrząc na ilość smogu w końcu powinny zacząć ludzi interesować. Ja tam obstawiam, że z czasem zaczną od nas wymagać używania paliw ekologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanktes

Ok, mogę sprawdzić, ale gdzie się to kupuje? Normalne tankowanie na stacjach? Nazwy nie kojarzę, ale też raczej nigdy się jakoś szczególnie nie przyglądałem nazwom paliw. Jak to zamawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamando

Nie wiem, czy jest gdzieś stacjonarnie - ja zamawiałem na Allegro, pewnie w sklepach internetowych też jest. Po prostu wpisz w wyszukiwarce Warter Fuels. Spróbuj z tym paliwem, bo zmiana może być naprawdę duża - mam porównanie w krótkim czasie. A że urządzenie nie padnie ci po jednym sezonie to już całkiem inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

To akurat prawda. Używasz porządnego paliwa, to masz od razu lepiej działający sprzęt. Ludzie nie zwracają na to uwagi, ale ja zawsze na to patrzyłem. Aktualnie mam to samo paliwo, które wymieniacie, ale w poprzednich latach też raczej nie kupowałem byle czego. Raczej szukałem porządnego paliwa. Czasami to trochę trwało, ale tę samą kosiarkę mam od 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dareks

Czyli piszecie, że jeśli zaleję tym paliwem silnik kosiarki to będzie lepiej? Szczerze? Nie zwracałem na to nigdy uwagi. Poważnie różnica jest aż tak zauważalna? Jest gdzieś nagrany jakieś test? Pokazana różnica? Coś w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Też zacząłem z paliwem ekologicznym i potwierdzam to, co piszecie. A ktoś widział jakieś konkretne testy, gdzie pokazano, że faktycznie korzystanie przez długi czas z paliwa eko spowodowało, że wydłużył się średni czas korzystania z urządzenia? Chodzi o liczby uzyskane na większej próbie osób. Widzieliście gdzieś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W jakiej pojemności opakowaniach tj. dostępne? U mnie do kosiarki schodzi max 2-3 litry miesięcznie. Ale jeśli żywotność paliwa jest dłuższa niż 30 dni to mogę większe opakowanie. Jakie proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartekwoks

No raczej nie ma sensu robienie zapasu na bardzo długi czas, bo gdzie w tym sens? Kup tak na 2 miesiące. Albo w sumie też nie ma sensu - przecież w październiku będzie ostatnie koszenie, więc potrzebujesz na ile? 2 czy 4 razy? Zależy, jak często kosisz. Nie ma sensu kupowanie paliwa, którego i tak zimą nie wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargon

Przyznam, że nawet śmieszyło mnie to całe gadanie, że paliwo eko jest lepsze, bo wiadomo, jak jest u nas. Ale to akurat prawa. Urządzenie działa lepiej na ekologicznym, to widać gołym okiem. Nie jestem wielkim fachowcem, ale widzę, jak sprzęt działa przy dokładnie tych samych ustawieniach. Ale większości ludzi w ogóle nie chce się porównywać - tych też rozumiem, sam miałem opory, ale faktycznie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×