Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agula

Niedoczynność tarczycy po ciąży

Polecane posty

Gość Agula

Witajcie. Mam pytanie do Pań, które chorowały przed ciąża na niedoczynność tarczycy. Czy po porodzie pogorszyły się wam wyniki? Chodzi mi dokładnie o to, że lecze się na niedoczynność już od kilku lat, hormony stabilne, w ciąży non stop kontrola, po ciąży również kontrola i wszystko było ok. Ostatnio zaczęłam się znowu źle czuć i okazało się, że pogorszyło się i znowu muszę brać wyższe dawki leku. Moja tarczyca jest za mała i ponoć jest niewydolna. Lekarz twierdzi, że kiedyś stanie się tak, że w ogóle się "podda". Podobno ciąża pogarsza choroby tarczycy obciążając ten gruczoł szczególnie w 3 trymestrze. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Jeżeli to prawda tym bardziej nigdy nie pomyślę o drugim dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Także interesuje mnie jak to jest. Mam niedoczynność spowodowaną hashimoto, a planuje w niedługim czasie zajść w pierwszą ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta

Cześć dziewczyny, chorowałam na niedoczynność spowodowaną  Hashimoto przed pierwszą ciążą. W ciązy mialam zwiększone hormony a po ciązy stan tarczycy taki sam  jak przed zajsciem i ta sama dawka hormonow. Moje dwie kolezanki bez Hashimoto u których pojawiła sie w ciązy  niedoczynnośc  - po ciązy są zdrowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam subkliniczna niedoczynność bez Hashimoto. Od wielu lat TSH ok 4.5-5, ft4 w normie, bez leków, bo czuję się dobrze. W ciąży oczywiście bralam leki, im bliżej porodu tym większą dawkę. Po porodzie odstawiłam, wyniki wróciły dokładnie do tych sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×