Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Przyciemnianie włosów u dziecka

Polecane posty

Gość Gość

Moja córeczka miała na początku włosy jak śnieg, a potem przeszły w brąz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgfgfg

To bardzo czeste.

moj syn urodzil sie z ciemnym razwem, jak jego tata. ja mam naturalny sredni blond.

potem syn byl rudy przez jakis miesiac, potem bardzo jasny blon do wieku ok 4 lat.

teraz ma 10 lat i jansy braz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Coś mi ucięło post. To samo teraz widzę u młodszego synka, że mu zaczynają się przyciemniać włosy. Za to u moich kuzynek i sióstr, to dzieci rodzą się z takimi ciemniejszymi i zatrzymują się na blondzie. Wydaje mi się, że to właśnie moje dzieci powinny mieć blond. Może wyjdę na kogoś naiwnego, ale czy ja coś robię źle, że te włosy robią się ciemne? Większość dzieci teraz w mojej rodzinie ma blond włosy, nawet syn brata mojego męża. Czy jest szansa, że u nas kolejne dziecko będzie blond? Bardzo bym chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgfgfg

*ciemnym brazem mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Niekoniecznie. Włosy z wiekiem ciemnieją, zaś tęczówka oka jaśnieje. Ostateczny kolor oczu kształtuje się około 6go miesiąca życia, choć nie u każdego. 

Ja urodziłam się czarną jak smoła brunetką, w dzieciństwie byłam ciemną blondynką do jasnej szatynki, a z wiekiem wyewoluowałam do pięknego głębokiego ciemnego brązu. Życie. 

Możesz po myciu włosów płukać naparem z rumianku, trochę rozjaśnia, a nie szkodzi. O ile dziecko nie jest na niego uczulone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 minut temu, Gość Gość napisał:

Coś mi ucięło post. To samo teraz widzę u młodszego synka, że mu zaczynają się przyciemniać włosy. Za to u moich kuzynek i sióstr, to dzieci rodzą się z takimi ciemniejszymi i zatrzymują się na blondzie. Wydaje mi się, że to właśnie moje dzieci powinny mieć blond. Może wyjdę na kogoś naiwnego, ale czy ja coś robię źle, że te włosy robią się ciemne? Większość dzieci teraz w mojej rodzinie ma blond włosy, nawet syn brata mojego męża. Czy jest szansa, że u nas kolejne dziecko będzie blond? Bardzo bym chciała.

Musiałabyś znać kolory i odcienie włosów osób w rodzinie do kilku pokoleń wstecz i rozpisać krzyżówkę genetyczną, a i tak mogłabyś próbować określić kolor włosów kolejnego dziecka tylko z prawdopodobieństwem, nie z pewnością. Nie poznasz materiału genetycznego (genu odpowiedzialnego za kolor włosów) niesionego przez plemnik, który zapłodni tę konkretną twoją komórkę jajową (ani zawartości genetycznej jajeczka) - z wyprzedzeniem 🙂 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córka ma tak czarne oczy, że lekarz nie mógł sprawdzić czy wszystko jest ok ( gołym okiem sprawdzał, świecąc latarką) i nie widział gdzie źrenica, a gdzie tęczówka. Córka ma 8 miesięcy, dziwne ma oczy, żadnych wzorków na tęczówce, no nic nie widać. Mam nadzieje, ze trochę zjaśnieją bo wyglądają sztucznie i dziwnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×