Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytajnik

Zostawilybyscie 14latka samego na 4 dni

Polecane posty

Gość gosc
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Bo w polskim prawie nie ma określone od kiedy można zostawić dziecko na noc. Jest coś tylko o dzieciach 7letnich, no ale tu mowa o starszym nastolatku. 

W ogóle dziwię się odpowiedziom, bo na tym forum jak ktoś czasem wspomni o nastolatku, że czegoś nie robi, to nagle się okazuje, że rodzic ma w domu niedojdę, bo u innych kafeterianek 14latek gotuje, sprząta, zajmuje się rodzeństwem, węgiel nosi, rozpala w piecu i w zasadzie to już prawie rodzinę utrzymuje...

tak,tylko szkoda ze te kafetarianki maja tak zaradne dzieci,a w wielu przypadkach wyprowdzić sie od tesciow nie potrafią. Moze i dziecko jest samodzielne i zaradne,ale jednak za male zeby zostawac samo na kilka dni.

Ja zostalam pierwszy raz sama jak mialam 16 lat, bylo to tez kilka dni i po pierwszej samotnej nocy w domu mialam dosc.Calą noc nie spałam ze strachu,bo wydawało mi sie,ze ktos chodzi.Brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossssc

Nie, 17 latka zostawilam ba poltora nocy a nerwy mialam straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 godzin temu, Gość Gość napisał:

Uff,no to możesz być spokojna jak na Skype będziecie rozmawiać, nic w takim razie mu nie grozi. Zawsze mnie zastanawiało skąd się biorą tacy głupi ludzie.

Ja też się zastanawiam nad tym co Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Teraz sa takie przepisy, ze z dzieci sie robi sieroty. Ja miałam matke co był moment, ze miała spore załamanie nerwowe, delikatnie mówiąc. Była w szpitalu psychiatrycznym ze 2 miesiace, i w sumie to ja ten cały czas byłam zdana na siebie. W tym domu co mieszkałam,  mieszkanie na górze -  była jeszcze  moja babcia po 80, która ledwo chodziła i do niej przychodziła pielęgniarka. Chodziłam do szkoły, robiłam sobie zakupy, obiad, chodziłam na rózne zajęcia, miałam swiadectwo z paskiem. 

a jedna 16 latka to samotnie opłynęła swiat jachtem dookoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxx

Jak miałam 14 lat to sama zostawałam w domu na np. tydzień z dwuletnią siostrą, bo rodzice wyjeżdżali i uważam, że to nic złego zostawić czternastoletnie dziecko w domu. W końcu kiedyś musi być ten pierwszy raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mozetoja

Ja mam 13 latka i chyba nie zostawilabym, ale tylko dlatego że mój ma różne pomysły, rok temu garaż prawie puścił nam z dymem, dziś okazało się że ściankę z kolegą chcieli zdemontować nad garażem... W domu odpalal petardy i można mówić, prosić o grozić to jak groch o ścianę, a ha w sądzie pracuje, zajmuje się nieletnimi i modlę się aby kiedyś syn tu nie trafił 😉

Wg prawa nie można takiego dziecka zostawić bez opieki. Gdyby np wygadal się w szkole, szkoła może zawiadomić sąd, policję i interwencyjne zabrać dziecko w tym samym dniu. Kiedyś można było u notariusza załatwić powierzenie tymczasowej opieki np babci czy sąsiadce, teraz tak nie można już. 

Gdybym ja miała taki dylemat to poprosiłbym aby na noc przyszła mama, przyjaciółka, ktoś z rodziny lub kogoś opłaciła z polecenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Mozetoja napisał:

Wg prawa nie można takiego dziecka zostawić bez opieki. 

Przepis poproszę. Zgodnie z moją wiedzą, nie ma w prawie polskim określonej takiej granicy w przypadku dziecka nastoletniego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Chybaś babo oszalała. 18 latka rozumiem, ale nie takie dziecko, nieważne jak samodzielne, coś sie stanie w czasie waszej nieobecności i bedziesz sobie pluć w gębe albo sie wami opieka społeczna zainteresuje. I jak sie dziecko bedzie czuło w nocy w takim pustym domu, przez tyle nocy! a wszystko po co? bo mamusia miała ochotke za granice przejechać sie ot tak. Normalni ludzie zawożą dziecko do rodziny a jak nie mają rodziny to z dzieckiem jadą. Skąd ci sie w ogóle taki wariacki pomysł wziął ? to nie jest wyjście do sklepu po bułki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Chybaś babo oszalała. 18 latka rozumiem, ale nie takie dziecko, nieważne jak samodzielne, coś sie stanie w czasie waszej nieobecności i bedziesz sobie pluć w gębe albo sie wami opieka społeczna zainteresuje. I jak sie dziecko bedzie czuło w nocy w takim pustym domu, przez tyle nocy! a wszystko po co? bo mamusia miała ochotke za granice przejechać sie ot tak. Normalni ludzie zawożą dziecko do rodziny a jak nie mają rodziny to z dzieckiem jadą. Skąd ci sie w ogóle taki wariacki pomysł wziął ? to nie jest wyjście do sklepu po bułki.

to jak dla ciebie 14 latek to małe dziecko, które mozna zostawic tylko na chwile, wychodzac po bułki, to co byłoby jakby w wieku 18 lat sie zechciał wyprowadzic? Przeciez taka 16 latka jakby zaszła w ciaże to moze dostac juz nawet dowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym zostawiła, ale pod warunkiem, że w mieście mam rodzinę, że gdyby coś się stało to będzie miał zapewnioną pomoc i opiekę. W innym wypadku nie ma opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeszcze kilkaset lat temu 14 lat to był wiek pełnoletności, tzw. wiek sprawny. Historia zna władców w tym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nawet jak był władcą to miał służbę i jakby złamał nogę to miał ludzi od opieki. Mops by do jego rodziców nie przyszedł. Taka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×