Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Momo

TSH 2.54 a ciąża

Polecane posty

Gość Momo

Hej, miałam robione badania w celu sprawdzenia przed cisza czy wszystko Keys ok. TSH wyszło 4.1 a do ciąży musi buc poniżej 2.5 wiec gin. skierowała mnie na dodatkowe badania ft4, anty etc. Mam wyniki (od pierwszego badania minęły 2 tygodnie) i TSH spadło do 2.54, ft etc. książkowe. Endykronylog (w UK, ale Polka) powiedziała, ze z tym się nic nie robi na angielskich warunkach i ze mam się zacząć starać. Moj gin. mi nie odpisała jeszcze ale może ktoś miał podobny przypadek. Jakie są Wasze doświadczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo

Przepraszam za literówki*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja zaszłam mając tsh 8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żaneta

W pierwsze ciąży miałam TSH 2,5. Lekarz nic z tym nie robił, bo to wartość progowa. Po ciąży tarczyca zaczęła szaleć.  Okazało się, że  mam Hashimoto w niedoczynność przy wartości 2,8. W tym czasie zaszłam w drugą ciążę. Poronilam. Endokrynolog stwierdził, że to przez zbyt wysokie TSH, które przed ciążą powinno oscylować na poziomie 1. Brałam leki Letrox. Poziom 1 osiągnięty i obecnie leżę obok drugiego synka. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo

Żaneta, bardzo dziękuję za odpowiedz! Poczekam na odp. lekarza. Nie chce ryzykować i zajść w międzyczasie jeżeli się okaże ze trzeba będzie TSH obniżać, zwłaszcza ze przy obrazie jak przy pcos (nie mam zdiagnozowanego) jest większe ryzyko poronień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Całą pierwszą ciążę miałam tsh w granicy 3,5-4, mój lekarz to kompletnie ignorował (pan z 30-letnim doświadczeniem). Nawet do głowy mi nie przyszło że to może być zly wynik. Dziecko zdrowe, aktualnie w szkole, bystre i świetnie się uczy. W drugiej ciąży bylam pod kontrolą endokrynologa bo kilka miesięcy wcześniej tsh skakało mi do 12. Euthyrox w różnych dawkach, bo np przy  dawce 100 spadało do 0,1, a przy dawce 50 podnosiło się do 4. Endokrynolog (pani jeżdżąca po europejskich sympozjach) zawsze mi powtarzała, że chyba tylko w Polsce tak się trzymamy tych "norm" ciążowych. Że normy mają tak szeroki zakres, bo dla różnych ludzi różne tsh jest ok i wszystko zależy od samopoczucia. A w ciąży o dziecko mam się nie martwić, bo to system samozachowawczy i dziecko wyciągnie ode mnie wszystko co mu potrzebne. Nie wiem, może miałam pecha do "luzaków", ale przynajmniej się nie stresowałam moją sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Mi TSH przy pierwszych badaniach w ciąży (6. tydzień) wyszło ponad 6. Od razu zadzwonili z przychodni, że mam jak najszybciej stawić się u lekarza. Dostałam Euthyrox, wyniki spadły do 1-2, żadnych konsekwencji nie było. Urodziłam zdrową i bystrą dziewczynkę. Tarczyca zupełnie siadła mi po porodzie, TSH poszybowało do ponad 22 i długo nie udawało się jej uregulować. Teraz TSH oscyluje w granicy 1-1,5 i endokrynolog powiedział, że jest idealnie i mogę się starać o drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga

Jestem w ciąży nie mając tarczycy i lekarz obsesyjnie wrecz dba o to by tsh było ponizej 1,5. Starania pozwolono mi rozpocząc gdy miałam tsh 2. Wierzę że sa kobiety które urodziły zdrowe dzieci przy wysokim tsh jednak miały duzo szczęscia. Ja znam conajmniej 2 dziewczyny które nie chorowały pozornie na tarczyce i straciły wczesne ciąze , dopiero po badniach wyszło że przyczyna było wysokie tsh... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za Wasze odpowiedzi! 

Ginekolog mi odpisała i powiedziała, ze muszę potworzyc badania bo TSH musi być poniżej 2.5. Jak będzie powyżej to będę musiała przyjąć lek.

Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

Ja na początku ciąży też tsh ponad 4...Dawka zwiększana z wizyty na wizytę, bo słabo spadało. Na ostatniej wizycie miałam 2 coś i gin powiedziała, że dobrze by było gdyby było jeszcze mniej. Teraz biorę dawkę 125letroxu i mam 0,6. Odebrałam wyniki niedawno a w czwartek mam wizytę, ciekawe co powie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za Wasze odpowiedzi! 

Ginekolog mi odpisała i powiedziała, ze muszę potworzyc badania bo TSH musi być poniżej 2.5. Jak będzie powyżej to będę musiała przyjąć lek.

Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo
Przed chwilą, Gość Momo napisał:

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za Wasze odpowiedzi! 

Ginekolog mi odpisała i powiedziała, ze muszę potworzyc badania bo TSH musi być poniżej 2.5. Jak będzie powyżej to będę musiała przyjąć lek.

Milego dnia!

Widze 2 razy się wysłała ta sama odp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo
5 godzin temu, Gość Emm933 napisał:

Ja na początku ciąży też tsh ponad 4...Dawka zwiększana z wizyty na wizytę, bo słabo spadało. Na ostatniej wizycie miałam 2 coś i gin powiedziała, że dobrze by było gdyby było jeszcze mniej. Teraz biorę dawkę 125letroxu i mam 0,6. Odebrałam wyniki niedawno a w czwartek mam wizytę, ciekawe co powie.. 

Emm, dawkę dobierał Ci ginekolog czy endokrynolog? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam TSH 5 poza ciążą i nigdy nie przejmowałam się jego wartością przed zajściem, dopiero na początku każdej z dwóch ciąż szłam do lekarza i zaczynałam brać euthyrox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie poronilam, zapisalsm się do gin na wizytę, na którą trochę czekałam. Później święta i dostałam okresu, Pani doktor powiedziała że możemy się już starać. Więc zaczęliśmy, ale nie liczyłam że się uda w pierwszym cyklu. U mnie Tsh 2.24 FT4 14.9. FT3 5.0. Mialam ogólnie rozszerzone badania. Tylko szkoda że na tokso nie zrobiłam, bo w 10 tc okazało się że mam i antybiotyk biorę do dnia narodzin dziecka. Jak coś to pisz śmiało, mogę wypisać wszystkie badania jakie miałam.

Norma tsh jest napisane 0.27- 4.20.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo

Dzieki Ania za odpowiedz! Przykro mi z powodu tego, co Cię spotkało. 

Mi w pierwszym badaniu TSH „samo” wyszło 4.1. Gin zaleciła dodatkowe badania bo do ciąży musi być poniżej 2.5. Minęły 2 tygodnikiem, zrobiłam dodatkowe badania o TSH wyszło 2.54 (spadek 1.5 mniej więcej), ft3 4.42, ft4 15.9, anti -TPO 13, anti-TG <10 wiec oprócz TSH do ciąży wszystko książkowe wręcz. Brałam wtedy od 2 tyg. Prental Uno, który zawiera jod, ale endokrynolog powiedziała, ze różnica w  TSH to błąd laboratorium raczej....(pierwsze badanie robiłam w PL, drugie w UK i jakoś temu pierwszemu bardziej wierze bo w PL badania są dodatkowo zatwierdzane a w UK na wyniki nie ma takiego info wiec biorą chyba to co im „wypluje” komputer.

Reszte badań przedciazowych mam ok. 

W czwartek idę powtórzyć badania. Chce mieć dobre TSH do ciąży i uregulować jak będzie trzeba przed, zwłaszcza ze mam jeszcze obraz jak przy pcos przy okazji także wole dmuchać na zimne :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Optymistka

Hej! Ja miałam 0, 55 przed ciążą, jak się dowiedziałam w piątym tygodniu to wyszło mi 5.85 i po trzech tygodniach zbili mi do 0.43. Pozostaje mieć nadzieję, że się utrzyma i dziecko będzie zdrowe. Czego i Wam życzę 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

3mam kciuki za Was dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
21 godzin temu, Gość Momo napisał:

Emm, dawkę dobierał Ci ginekolog czy endokrynolog? 

Ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo
7 godzin temu, Gość Emm933 napisał:

Ginekolog

dziękuję za odp!

Ide badać TSH w czwartek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo

Mam wyniki!

TSH spadło do 2.41 czyli poniżej 2.5 jest teraz. Ft3 i Ft3 w normie jak poprzednio.

.mam nadzieje, ze już co 2 tygodnie nie będę musiała robić badań. 

Lekarz pewnie powie, ze ok, żeby działać i badać co jakiś czas TSH. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To super wiadomość. Tak będzie trzeba kontrolować. U nas  w Pl tez jest dosc duzo badan dla ciezarnych Dzialajcie ale nie mysl ciągle, uda się. Powodzenia. 🤗😊😊

Pytałaś o toksoplazmoze? Chce Ci tylko podpowiedzieć, bo wiem ile stresu mnie to kosztuje.... antybiotyk od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu. Opakowanie 10 tabl starcza na 3 dni. A później mnóstwo konsultacji mnie czeka aby badać córeczkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Momo
12 godzin temu, GośćAnia napisał:

To super wiadomość. Tak będzie trzeba kontrolować. U nas  w Pl tez jest dosc duzo badan dla ciezarnych Dzialajcie ale nie mysl ciągle, uda się. Powodzenia. 🤗😊😊

Pytałaś o toksoplazmoze? Chce Ci tylko podpowiedzieć, bo wiem ile stresu mnie to kosztuje.... antybiotyk od 10 tygodnia ciąży do dnia porodu. Opakowanie 10 tabl starcza na 3 dni. A później mnóstwo konsultacji mnie czeka aby badać córeczkę. 

Dziękuje Ania! Wszystko będzie dobrze z córeczka, trzeba myśleć pozytywnie.

Tokso mam w porządku, robiłam wszystkie badania w PL przed i tylko tsh musiałam „dobadac”. Doktor tez mi odpisała, żeby działać po skończeniu blistra tabletek także trzymajcie kciuki.

Dzieki dziewczyny za wszystko odpowiedzi i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×