Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ela

Rwa kulszowa w ciąży

Polecane posty

Gość Ela

Miałyście ? Jak sobie radzicie? Jestem w 1trymestrze i zupełnie niewiem co mam począć. Miałam problemy już od lat ale aktywny tryb życia skutecznie chronił mnie przed nawrotami. Teraz uważam na siebie i odstawiłam na bok aktywność fizyczną. 9tydzień zaczęłam. Większą cześć czasu leżę. W sensie po pracy. Pracuje w sklepie więc się nachodzę, nastoje za cały dzień. Wcześniej po pracy była siłownia teraz leżenie. Powiecie że kobiety biegają w ciąży podnoszą ciężary i ćwiczą. Ja miałam 2 poronienia więc boje się zrobić cokolwiek, nawet na basen iść, taka jest prawda. Tylko teraz ten ból który nawet w nocy nie pozwala spać 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
36 minut temu, Gość Ela napisał:

Miałyście ? Jak sobie radzicie? Jestem w 1trymestrze i zupełnie niewiem co mam począć. Miałam problemy już od lat ale aktywny tryb życia skutecznie chronił mnie przed nawrotami. Teraz uważam na siebie i odstawiłam na bok aktywność fizyczną. 9tydzień zaczęłam. Większą cześć czasu leżę. W sensie po pracy. Pracuje w sklepie więc się nachodzę, nastoje za cały dzień. Wcześniej po pracy była siłownia teraz leżenie. Powiecie że kobiety biegają w ciąży podnoszą ciężary i ćwiczą. Ja miałam 2 poronienia więc boje się zrobić cokolwiek, nawet na basen iść, taka jest prawda. Tylko teraz ten ból który nawet w nocy nie pozwala spać 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Do lekarza i na zwolnienie. Rwa kulszowa, zagrozona ciaza i praca w sklepie! Jeszcze sie narobisz a teraz sobie polez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Do lekarza i na zwolnienie. Rwa kulszowa, zagrozona ciaza i praca w sklepie! Jeszcze sie narobisz a teraz sobie polez

Ja właśnie myśle że od tego leżenia wróciła 😔 wczesniej codziennie po pracy chodziłam na siłownie. Chyba z rok miałam spokój. Nie jestem jakąś sportsmenką ani nie wyciskałam 50kilo na klatę ale tak dla relaksu godzinka bieżni rowerek czy basen. Z zajęć grupowych wybierałam aerobik w wodzie i yoge. Często łączyłam zajęcia np. Bieganie i yoga czy basen i rower. Bywało że po 2 godz siedziałam, Codziennie coś innego wybierałam. A teraz poszwendam się po skl i leżenie (sklep z ubraniami więc nie ma noszenia skrzynek czy coś) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja miałam nerwobole w ciąży wiec współczuję ci,bo wiem jaki to ból.

Nie byłam wycwiczona ale chodziłam na spacery.Pomagało.Na rwę najlepsze jest ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Basen nie powinien zaszkodzić,  nie rezygnuj   tego.  A teraz jeśli rwa już Cię dopadła musisz pójść do lekarza bo pewnie samo nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam typowo rwy, ale od 7 miesiąca strasznie bolą mnie biodra i dretwieje cała noga. Nie mogę dłużej na jednym boku. Budzę się co chwilę. Lezac na boku w między kolana wkładam duża poduche, a niedawno kupilam specjalna poduche w kształcie litery C i jest lepiej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Ja miałam rwę w 8 miesiącu dopiero. Co 2 tyg chodzilam na masaże. Pomogło dotrwać do końca ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
1 godzinę temu, GośćAnia napisał:

Ja nie mam typowo rwy, ale od 7 miesiąca strasznie bolą mnie biodra i dretwieje cała noga. Nie mogę dłużej na jednym boku. Budzę się co chwilę. Lezac na boku w między kolana wkładam duża poduche, a niedawno kupilam specjalna poduche w kształcie litery C i jest lepiej. pozdrawiam

No właśnie u mnie tak samo, to dopiero początki są jak zaczyna boleć. Boje się ze się rozkręci i już sobie nie poradzę jak czegoś nie zacznę robić. O 4 rano mnie wybudził taki ból, zdrętwiała noga od biodra użyłam Jaśka między kolana 😅 jak pierwszy raz trafiłam do lekarza już z rwą to faktycznie sobie olewałam te bóle i tak mnie rozłożyło ze nie byłam w stanie się obkrecic z boku na plecy. Ale wtedy nie byłam w ciąży i kiła tygodni mogłam sobie łykać diazepam i przeciwzapalne a teraz będę w czarnej doopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

Kilka nie kiła 😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×