Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dorjanka

Wiano dla córki

Polecane posty

Gość Dorjanka

Cześć dziewczyny. Czy macie jakieś pomysły na wiano dla córki? Na pamiętnik już za późno, bo ma 10 lat i jakoś nie pomyślałam, że to byłaby fajna pamiątka. Sama dostałam haftowane przez mamę i babcię serwety, pościele, naczynia, sztućce z Gruzji, Rosji, Azerbejdżanu/wtedy ZSSR/komuna, ale po 20 latach to moje wiano było nawet egzotyczne. Chciałabym też dla córy zbierać/kupić/zrobić coś takiego ponadczasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Torebk Chanel albo Dior może Hermes. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a rozumiem ze jesteś szlachcianka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorjanka

i nie chodzi mi o żadne domy, mieszkania, gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta

Wiano to tez rzeczy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zatem szanuj swoje i potem daj córce.

Możesz zbierac dla niej jakies unikatowe porcelanowe filizanki, np jednej manufaktury albo ze wspólnym motywem. 

Albo co roku kupuj ręcznie malowana bombke na choinke i dasz w dniu ślubu.

Albo co roku kupuj dobre wino, ktore nadaje sie do dlugiego orzechowywania i bedzie miala mini winniczke.

Ja bym wybrala cos takiego.

A o co chodzi z tym pamietnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Kobieta napisał:

Wiano to tez rzeczy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zatem szanuj swoje i potem daj córce.

Możesz zbierac dla niej jakies unikatowe porcelanowe filizanki, np jednej manufaktury albo ze wspólnym motywem. 

Albo co roku kupuj ręcznie malowana bombke na choinke i dasz w dniu ślubu.

Albo co roku kupuj dobre wino, ktore nadaje sie do dlugiego orzechowywania i bedzie miala mini winniczke.

Ja bym wybrala cos takiego.

A o co chodzi z tym pamietnikiem?

To ja już bym wolała rzeczywiście tę torebkę 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

To ja już bym wolała rzeczywiście tę torebkę 😄

Torebkę to jej mąż kupi, bo jako posazna panna wyjdzie za takiego, ktorego bedzie stać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta

A po za tym wartosciowe wiano, typu unikatowa porcelana czy dobre roczniki wina może sprzedac i kupic torebkę , o ile bedzie taka potrzebująca 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorjanka

rzeczywiście, super pomysł z tymi unikatami i winem! Pamiętnik-chodziło mi o blogi zakładane córkom, albo i wersja papierowa będące taką relacją z ważnych wydarzeń dziecka i rodziny i prowadzone od niemowlęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta

Pamiętników faktycznie nie odtworzysz. Ale na 18 mozesz zrobic taka foto-ksiazke, o ile w miare regularnie robisz zdjecia.

Teraz wszystko jest w necie ale moi znajomi w czasach przed internetowych w dniu urodzenia dziecka kupowali gazety codzienne na pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 minut temu, Gość Kobieta napisał:

A po za tym wartosciowe wiano, typu unikatowa porcelana czy dobre roczniki wina może sprzedac i kupic torebkę , o ile bedzie taka potrzebująca 🤣

No, żeby znalazła takiego, bo jej Hermesa za 120 tysięcy kupi, oby 🙂 Oby porcelanka pomogła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Kobieta napisał:

Pamiętników faktycznie nie odtworzysz. Ale na 18 mozesz zrobic taka foto-ksiazke, o ile w miare regularnie robisz zdjecia.

Teraz wszystko jest w necie ale moi znajomi w czasach przed internetowych w dniu urodzenia dziecka kupowali gazety codzienne na pamiątkę.

A co to za wiano taka książka???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

A co to za wiano taka książka???? 

Też tego nie rozumiem, w jaki niby sposób ta książka ma ją zabezpieczyć? Torebki marek luksusowych to inwestycja, zabezpieczenie, no i przyjemność z użytkowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

A co to za wiano taka książka???? 

Nie wiano tylko na 18-tke i nie ksiazka tylko foto-ksiazka, dawniej album ze zdjęciami 😙

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Też tego nie rozumiem, w jaki niby sposób ta książka ma ją zabezpieczyć? Torebki marek luksusowych to inwestycja, zabezpieczenie, no i przyjemność z użytkowania. 

Napisałam juz powyżej.  Autorka nie pyta o wiano w kontekscie zabezpieczenia, od tego to są specjalne rachunki, lokaty itp. Potem dziecko samo zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta
13 minut temu, Gość Gosc napisał:

No, żeby znalazła takiego, bo jej Hermesa za 120 tysięcy kupi, oby 🙂 Oby porcelanka pomogła 

A może wystarczy jej Batycki, duzo milosci i poranna kawa w dobrej porcelanie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale jakie wiano? To jest coś,co kobieta wnosi do małżeństwa, te czasy w Polsce już minęły...A na 18stke, to prezent, a nie wiano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwe

https://f.kafeteria.pl/temat-7621758-cholernie-zazdroszcze-jej-bogactwa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka
2 godziny temu, Gość Kobieta napisał:

Pamiętników faktycznie nie odtworzysz. Ale na 18 mozesz zrobic taka foto-ksiazke, o ile w miare regularnie robisz zdjecia.

Teraz wszystko jest w necie ale moi znajomi w czasach przed internetowych w dniu urodzenia dziecka kupowali gazety codzienne na pamiątkę.

Również polecam wydrukować zdjęcia i zrobić album ! To unikatowa pamiątka. A o tych komputerowych nikt nie będzie pamiętał. Komputery się zmieniają, sprzęt też. Wszystko może się zaprzepaścić. A album będzie !!!! Z serca polecam album.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jezu, was chyba porypalo. Po co zbieracie dla waszych dzieci jakiś śmietnik? Nawet nie wiecie czy będą chciały używać takiej zastawy jak wy wybierzecie albo kłaść na stół jakieś stare pożółkłe obrusy. Nie wspomnę już o gównianych pamiętnikach czy bieganiu gazet przez lata 🤦‍♀️

To nie te lata, że w sklepach nic nie ma i trzeba zbierać jakiś badziew przez kilka pokoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccc
3 godziny temu, Gość Kobieta napisał:

Napisałam juz powyżej.  Autorka nie pyta o wiano w kontekscie zabezpieczenia, od tego to są specjalne rachunki, lokaty itp. Potem dziecko samo zdecyduje.

No, ok, ale fotoksiazka to jest zwykły prezent, który można dostać na urodziny. Torebka to jest faktycznie coś luksusowego, co może przekazać matka córce, a później córka wnuczce, bo pewne modele nigdy z mody nie wyjdą. Albo biżuteria złota. Wtedy to ma jakikolwiek sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

no weźcie już przestańcie z tymi śmiesznymi torebkami. Chodzi o coś, co będzie miało wartość sentymentalną, nie torebki, które teraz się komuś podobają, bo np. są drogie, a za parę lat beda obciachem i wylininiałym badziewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Odkop przodków i zrób jej piękne drzewo genealogiczne w jakiejś fajnej formie z albumem ze starymi zdjęciami, aktami urodzenia pra dziadków, listami... masz czas więc możesz pogrzebać w archiwach , popytać rodzinę o zdjęcia, historie.. mi brakuje takich pamiątek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta
42 minuty temu, Gość Gosccc napisał:

No, ok, ale fotoksiazka to jest zwykły prezent, który można dostać na urodziny. Torebka to jest faktycznie coś luksusowego, co może przekazać matka córce, a później córka wnuczce, bo pewne modele nigdy z mody nie wyjdą. Albo biżuteria złota. Wtedy to ma jakikolwiek sens. 

Dlatego napisałam o fotoksiazce jako prezencie na 18-tke.

Luksusowa torebka to jest jednorazowy bardzo duzy wydatek, biżuterię i tak na ogol córka po matce dostanie a autorce chodzilo o kontynuowaniu tradycji, robieniu czy tez kolekcjonowaniu czegos co przekaże jako wiano córce, tak jak i ona dostała. Jak kogos stac to niech kupuje co roku luksusowa torebke i kolekcje przekaże córce ale kogo na to stac? Bizuterie kupujemy wg aktualnych wzorow a one nie sa ponadczasowe, o ile nie sa to klejnoty krolewskie to ich wartosc jest taka jak za zlom. Poza tym tu nie chodzi o wielkia wartosc materialna czy inwestycje a o staranie sie przez caly okres do wyjscia corki za mąż, tak jak robila to jej mama i babcia. Przeciez autorka nie bedzie haftowala jak dawniej obrusow czy kupowala artykulow gospodarstwa domowego. Ale może stopniowo nabywac za rozsadne pieniądze cos co bedzie mialo tez wartosc użytkowa, jak unikatowa porcelana znanych manufaktur. Osobiscie mam kilka takich rzeczy z rodzinnych serwisow i darze je ogromnym sentymentem i chetnie z nich korzystam. A jak corka autorki bedzie wolała kawę z kubka z  porcelitu, to wystawi porcelane na jakimś portalu i napewno znajdzie chetnego kolekcjonera.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorjanka

też świetny pomysł, to chyba nawet zrobię i dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorjanka

Kobieta, dziękuję Ci za zrozumienie i dzielne objaśnianie, że nie samą torebką człowiek żyje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×