Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iza

Progesteron suplementacja. Którędy lepiej?

Polecane posty

Gość Iza

Dziewczyny, na pewno wiele z was suplementuje progesteron w ciąży. Czy to luteinę czy dufaston. Ja tez mam od dziś przyjmować. Kapsułki są miękkie i pisze że mogę albo górą albo dołem. Którędy wy suplementujecie? Czy to sprawia jakąś różnice czy je połkne czy dopochwowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Dodam że ginekolog  wspomniała że można stosować tak i tak i że jak mi wygodniej. Ale niewiem. Chciałabym optymalnie skorzystać z ich funkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Na początku ciąży brałam duphaston oczywiście doustnie bo on jest tylko doustnie. Potem luteinę dopochwowo, na opakowaniu pisało, że tylko dopochwowo i nie doustnie. Skoro masz taki lek, ze masz wybor to polecam dopochwowo bo lekarz mi mówił, że tak się lepiej wchłania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do d u p y sobie wsadź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza
1 godzinę temu, Gość Ania napisał:

Na początku ciąży brałam duphaston oczywiście doustnie bo on jest tylko doustnie. Potem luteinę dopochwowo, na opakowaniu pisało, że tylko dopochwowo i nie doustnie. Skoro masz taki lek, ze masz wybor to polecam dopochwowo bo lekarz mi mówił, że tak się lepiej wchłania. 

Właśnie też tak myśle że skoro „bliżej” to może lepiej zadziała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Telimena

Wiesz, tylko pamiętaj, że w ciąży masz zaburzone ph pochwy i łatwiej o infekcje intymne jak będziesz tam sobie  grzebać. Szczególnie jeśli masz pessarium. Jeśli przed ciąża cierpiałaś często na grzybice rozważ doustnie. Ale z drugiej strony luteina np. jest tak paskudna, że ja po niej wymiotowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×