Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Faf

Smród w mieszkaniu... Co robić?

Polecane posty

Gość Faf

Kazałam mężowi wyrzucić ziemniaki zanim wyjeżdżaliśmy, ale on tego nie zrobił i jak wrocilismy po 1,5 mies to zastaliśmy smród i pełno much w mieszkaniu, w tym martwych. 🤢 Oczywiście posprzątaliśmy to i wyrzuciliśmy te ziemniaki (muchy składały tam jaja), wietrzylismy mieszkanie i jest jux trochę lepiej, ale wciąż panuje zaduch i taka jakby kwaskowata woń. Jakieś sposoby na pozbycie się tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gcdtthh7

Niech maz zacznie palic w mieszkaniu. Nikotyna zabija wszystkie zapachy. Zaprosic palaczy i niech pala. Smrod ziemniakow napewno zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześć

Tam gdzie leżały ziemniaki umyć roztworem sody oczyszczonej wody i cytryny ,soda ogólnie pochłania zapachy wiec można wyłożyć ja w jakimś pojemniku jak zwierząt nie mają tam dostępu i dzieci posprzątać środkami czystości całe mieszkanie  zastosować pachnące płyny do mycia uprac firany jak macie czy inne materiały które da się a mogly nasiaknać zapachem  . I wietrzyc wierzyć wietrzyc,jak kuchnia zamykana to zamknąć ja wyjsc na spacer a okna na oścież  .Ewentualnie zastosować odświeżacze powietrza dodatkowo pytanie tylko czy wtedy jeszcze gorzej nie będzie jak się smród wymiesza z zapachem.Po jakimś czasie kilka dni jak jest wysprzatane napewno smród zniknie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześć

A muchy dokładnie wytepic ewentualnie w odkurzacz wciągnąć latające  (w żadnym razie nie jaja)i worek wyrzucić. Bo będą Ci się potem kręcić np.w owocach  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

O mamo. Współczuje. Otwarte okna 24na dobe a wy do hotelu 1-2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Faf
3 minuty temu, Gość Cześć napisał:

A muchy dokładnie wytepic ewentualnie w odkurzacz wciągnąć latające  (w żadnym razie nie jaja)i worek wyrzucić. Bo będą Ci się potem kręcić np.w owocach  .

Much się pozbylam od razu, bo maz zaraz poleciał do ogrodniczego i kupił specjalny spray, po 10 sekundach pospadały. Jaja zmyłam ręcznikiem papierowym i płynem do okien z alkoholem.

8 minut temu, Gość Cześć napisał:

Tam gdzie leżały ziemniaki umyć roztworem sody oczyszczonej wody i cytryny ,soda ogólnie pochłania zapachy wiec można wyłożyć ja w jakimś pojemniku jak zwierząt nie mają tam dostępu i dzieci posprzątać środkami czystości całe mieszkanie  zastosować pachnące płyny do mycia uprac firany jak macie czy inne materiały które da się a mogly nasiaknać zapachem  . I wietrzyc wierzyć wietrzyc,jak kuchnia zamykana to zamknąć ja wyjsc na spacer a okna na oścież  .Ewentualnie zastosować odświeżacze powietrza dodatkowo pytanie tylko czy wtedy jeszcze gorzej nie będzie jak się smród wymiesza z zapachem.Po jakimś czasie kilka dni jak jest wysprzatane napewno smród zniknie. 

Na pewno wypróbuję tę metodę z sodą, odświeżacz powietrza tez trochę pomaga. Myślałam jeszcze o jakichś świeczkach zapachowych i będę wietrzyc dalej. Kuchnia niestety nie zamykana, bo mieszkamy w kawalerce i mamy aneks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześć
12 minut temu, Gość Faf napisał:

Much się pozbylam od razu, bo maz zaraz poleciał do ogrodniczego i kupił specjalny spray, po 10 sekundach pospadały. Jaja zmyłam ręcznikiem papierowym i płynem do okien z alkoholem.

Na pewno wypróbuję tę metodę z sodą, odświeżacz powietrza tez trochę pomaga. Myślałam jeszcze o jakichś świeczkach zapachowych i będę wietrzyc dalej. Kuchnia niestety nie zamykana, bo mieszkamy w kawalerce i mamy aneks.

To na spacer i okna na oścież później ewentualnie świeczki ale jak smród trochę się wywietrzy .Bo zaduch zostanie tylko zapach będzie inny pomieszanie smrodu i aromatu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rozsypać w tym miejscu sodę oczyszczoną, bo wchłania wszelkie zapachy. Dobrze jest jeszcze umyć podłogę wodą z octem, albo zagotować garnek wody z octem i potem wywietrzyć. Do tego polecam jeszcze olejek z drzewka herbacianego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak

dam ci jedną radę.Więcej nie kupuj ziemniaków u tego dostawcy.Zdrowy ziemniaki nie zgnije nawet w ciepłym domu tylko wyschnie i nie będzie śmierdział.Współczuje obiadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Woda z octem do mycia, soda w pojemniczkach. Kadzidełka dobrej jakości (np. Drzewo Sabałowe - ma korzenny zapach, werbena, cytrusowy, swiezy), świece zapachowe w moim odczuciu nie zdają egzaminu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Kup sobie olejki eteryczne (te naturalne)jakie lubisz. Np. trawa cytrynowa czy lawenda. Większość nie tylko ładnie pachnie ale ma jeszcze działanie antybakteryjne. Dodaj kilka kropelek do wody i umyj kuchnię. Takie olejki są w sklepach zielarskich i można sobie najpierw posprawdzać jak pachną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

olejek z bergamotki pochłania brzydkie zapachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×