Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość roszponka1

Jak sprawic zeby dziecko polubilo mycie zebow

Polecane posty

Gość roszponka1

Co robi? Moja mała kompletnie nie chce myc zebow, nie i u juz, i prosba ani ani niczym nie da sie przekonac, co robicie/robiliscie w takich sytuacjach??? zmuszaliscie? wolalabym polubownie to zalatwic.... moze pasta jakas ciekawa? widzialam arbuzowa nature on chyba w rossmanie ale czy to pomoze? jak umilic ten czas dziecku by chcialo zeby myc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Minutnik albo klepsydra, fajna szczoteczka elektryczna, wspólne mycie zębów.  Jak nie zadziała pokazać drastyczne zdjęcie próchnicy 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Ja mojemu trzylatkowi opowiadam śmiesznym głosem, coś w stylu " jestem ząbkiem nr jeden i lubię być umyty, a ja jestem ząbkiem nr dwa, gdzie szczoteczka i pasta, o i ząbek nr trzy woła,  że jest brudny. Mały zaczyna się śmiać i jakoś myjemy. Nakładam kolorowe pasty, pytam którą wybiera. Sama myję i wygłupiam się przy wypluwaniu, wtedy mnie naśladuje. Jak czasem jest mega opór to odpuszczam mycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nasza roczna córeczka bardzo się broniła przed myciem zębów. Zawsze był ryk i zmuszanie do mycia siłą. Okazało się, że problemem była szczoteczka. Gdy ją zmieniliśmy na inną, trochę większą i baardzo miękką, teraz daje sobie umyć ząbki bez problemu. Jeśli chodzi o starsze dzieci to nie mam doświadczenia, ale widziałam kiedyś w telewizji taką szczoteczkę dla dzieci, która gra, wydaje jakieś dźwięki, aż do momentu gdy zęby są czyste (3 minuty chyba). Może coś takiego byłoby dobre dla takiego 2-4 latka. Nie mam pojęcia tylko gdzie coś takiego kupic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Nasza roczna córeczka bardzo się broniła przed myciem zębów. Zawsze był ryk i zmuszanie do mycia siłą. Okazało się, że problemem była szczoteczka. Gdy ją zmieniliśmy na inną, trochę większą i baardzo miękką, teraz daje sobie umyć ząbki bez problemu. Jeśli chodzi o starsze dzieci to nie mam doświadczenia, ale widziałam kiedyś w telewizji taką szczoteczkę dla dzieci, która gra, wydaje jakieś dźwięki, aż do momentu gdy zęby są czyste (3 minuty chyba). Może coś takiego byłoby dobre dla takiego 2-4 latka. Nie mam pojęcia tylko gdzie coś takiego kupic,

Swiecące są w rossmanie i w biedronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolaaa

Arbuzowa pasta od nature on to mistrzostwo spróbujcie koniecznie a problem zniknie, mowie z naszego doswiadczenia, tez mialam takiego anty czysciocha zebowego :ddd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ona nie ma lubić mycie zębów, tylko ma to po prostu robić. Ja jestem dorosła osoba i nie widzę w tym nic do lubienia, trzeba myć i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Przepraszam bardzo... ale szczoteczki do gryzienia daje sie od pierwszego zabka.. polozna cie nie uswiadamiala? Dziecko nie bedzie sie bronilo przed czyms co jest naturalne. Moje dzieciaki w tej chwili 5 latek i 3 latka maja w nawyku po kazdym posilku isc i unyc zeby.. raz , ze bylo tlumaczone, ze tk bardzo wazne a dwa.. oni to po prosfu znaja. 

A jak juz masz takie zaleglosci to pokaz dzircku zdjecia popsutych zebow.. powiedz, ze tak beda wygladac jej jesli nie bedzie ich myla. Zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość ... napisał:

Przepraszam bardzo... ale szczoteczki do gryzienia daje sie od pierwszego zabka.. polozna cie nie uswiadamiala? Dziecko nie bedzie sie bronilo przed czyms co jest naturalne. Moje dzieciaki w tej chwili 5 latek i 3 latka maja w nawyku po kazdym posilku isc i unyc zeby.. raz , ze bylo tlumaczone, ze tk bardzo wazne a dwa.. oni to po prosfu znaja. 

A jak juz masz takie zaleglosci to pokaz dzircku zdjecia popsutych zebow.. powiedz, ze tak beda wygladac jej jesli nie bedzie ich myla. Zadziala

Bo się naczytała pewnie na kafeterii, że po co dziecko męczyć szczoteczka od małego, że mleczakow się nie myje bo wypadna i teraz takie kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitka

Moja córka myje zęby od początku, nie pamiętam, żeby się przed tym wzbraniala szczególnie, ale skutecznie ją straszylismy bakteriami skaczącmi po zębach i gryzacymi gdy jej się nie chciało iść umyć. Pokazywałam jej zdjęcia sprochnialych mleczakow. Do tego stopnia się bała, że jak czasem nie umyla bo np. Zasnęła znienacka to się budziła i płakała, że musi umyc bo będą bakterie będą gryzly zęby. Ma 6 lat teraz, od 3 r. Z szczoteczkę elektryczna i nadal jej myjemy sami. Do 8 roku powinno się myć dziecku zęby bo dziecko nie robi tego dokładnie. Wszystkie ząbki ma jak perełki, niestety ostatnio zauważyłam przebarwienie na ostatnim tylnim. Musimy iść do dentysty. Mała była przerażona próchnica. Ona lubi słodycze, staram się jej ograniczać, ale gdzie teraz nie ma cukru.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Moje też niespecjalnie lubily myc, jak zaprowadziłam do dentysty pierwszy raz i dentysta opowiedziała i pokazała nie tylko jak myć ale jak się leczy jak ząbek jest chory od brudu to zaraz było bycie w domu. Syn się buntowal jeszcze i co jakiś czas odwiedzał dentyste, córka za to chodzi tylko na przeglądy i średnio raz na 2 - 3 lata ma leczonego mleczaka, teraz ma 11 lat już i piękne białe zęby, używa też plukanki. Nigdy nie używałam słodkich past czy świecących szczoteczek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trudny temat

Moja mała ma 1,5 roku, nie przepada za myciem zębów. Pastę smakową wysysa ze szczoteczki... Co nam pomaga:

- kilka szczoteczek do zębów (dzisiaj ta, jutro inna, albo mała "myje" sama zęby na dole, a ja drugą szczoteczką myję jej zęby na górze)

_ sadzanie podczas mycia na pralce

_ wspólne mycie zębów

_ książka "Wielkie mycie zębów w zoo" o tym jak w zoo śmierdziało, bo zwierzątka nie chciały myć zębów 😉 Mała ją uwielbia, wszystkim zwierzątkom na obrazku myje zęby

Jak ma gorszy dzień i nie chce wcale umyć, to odpuszczamy i próbujemy za kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire
1 godzinę temu, Gość Kitka napisał:

Moja córka myje zęby od początku, nie pamiętam, żeby się przed tym wzbraniala szczególnie, ale skutecznie ją straszylismy bakteriami skaczącmi po zębach i gryzacymi gdy jej się nie chciało iść umyć. Pokazywałam jej zdjęcia sprochnialych mleczakow. Do tego stopnia się bała, że jak czasem nie umyla bo np. Zasnęła znienacka to się budziła i płakała, że musi umyc bo będą bakterie będą gryzly zęby. Ma 6 lat teraz, od 3 r. Z szczoteczkę elektryczna i nadal jej myjemy sami. Do 8 roku powinno się myć dziecku zęby bo dziecko nie robi tego dokładnie. Wszystkie ząbki ma jak perełki, niestety ostatnio zauważyłam przebarwienie na ostatnim tylnim. Musimy iść do dentysty. Mała była przerażona próchnica. Ona lubi słodycze, staram się jej ograniczać, ale gdzie teraz nie ma cukru.... 

Kitka, wiem że każdy rodzic radzi sobie najlepiej jak potrafi, jednak wasz przykład jest dla mnie nie do naśladowania. Raczej jako przestroga, czego nie robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia88

U nas na szczęście z myciem zębów nie było żadnych problemów, córka chętnie myje ząbki, oczywiście pokazywaliśmy jej, jak to robimy, ma kilka kolorowych szczoteczek, były różne materiały edukacyjne w tym zakresie, książeczki, bajki itp. Ostatnio byliśmy na wizycie kontrolnej, mała lubi chodzić do dentysty, nie boi się i bardzo się z tego cieszę, bo pamiętam własną traumę jako dziecka... Na szczęście w klinice Luxdentica, gdzie chodzimy, podejście do małych pacjentów jest wręcz wzorowe, są pod tym kątem bardzo dobrze przygotowani i myślę że to też nie bez znaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na każde dziecko trzeba znaleźć sposób. Idźcie razem na zakupy niech sama wybierze szczoteczke, kubeczek, pastę. A w domu spróbujcie różnych sposobów, myjcie zęby razem, może z ulubiona zabawka (w sensie jakiejś lalce) suchą szczoteczką, może w czasie kąpieli. Nic na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Moja corka nie lubila myc zebow do czasu jak pokazalam jej zdjecia zepsutych zebow. Yeraz jak marudzi to wystarczy ze jej wspomne o tych zdjeciach i biegnie myc tak sie boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

Zdjęcia próchnicy działają, to prawda:) Bardziej po dobroci - kupiliśmy naszej (3 lata) szczoteczkę soniczna z aplikacją, jest dodatkowa atrakcja to myje chętniej. Dodatkowo jestem trochę spokojniejsza bo wiem że machnięcie parę razy taką szczotką soniczna da jednak więcej niż to samo zwykłą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuas

Kupcie w rossmanie paste nature on arbuzową do tego kolorowa szczoteczka i kubeczek jak ktos wczesniej napisal. Slowo ze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuas

Kupcie w rossmanie paste nature on arbuzową do tego kolorowa szczoteczka i kubeczek jak ktos wczesniej napisal. Slowo ze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malka

u mnie np zdjęcia zepsutych zębów nie podziałały. Syn nie chciał myć i już powiedział że woli być szczerbatkiem. Stwierdziłam że kupię gadżety z samochodzikami, nową cool szczoteczkę i zmieniłam pastę na nature on kids i jakoś to poszło. Teraz dużo chętniej myje zęby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amla
Dnia 7.10.2019 o 23:09, Gość Malka napisał:

u mnie np zdjęcia zepsutych zębów nie podziałały. Syn nie chciał myć i już powiedział że woli być szczerbatkiem. Stwierdziłam że kupię gadżety z samochodzikami, nową cool szczoteczkę i zmieniłam pastę na nature on kids i jakoś to poszło. Teraz dużo chętniej myje zęby. 

dobra chyba i ja to zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anja

a czym sie wyroznia ta nature on? chodzi o to ze jest bezpieczna dla szkliwa czy po prostu jakos dziala szybciej leiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak po dobroci nie da rady, to spróbuj w drugą stronę. Wytłumacz, że ząbki zrobią się czarne, pojawią się robaczki itd. Na mojego syna działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie napisalas ile lat ma Twoje dziecko. Synek ma 3 lata i teraz myje chetnie, pomogla szczoteczka elektryczna ktora sam sobie wybral. A wczesniej zamiast myc to po prostu gryzl szczoteczke i zadne tlumaczenia nie pomagaly, czasami dogadalismy sie, ze ja myje jemu a on mi, ale najczesciej bylo ja sam, ja sam! U nas swiecaxa szczoteczka nic nie dala, w rossmanie sa takie z ksiezniczkami, z spidermanem i chyba z batmanem cos ok 30 zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiga
Dnia 29.10.2019 o 08:17, Gość Anja napisał:

a czym sie wyroznia ta nature on? chodzi o to ze jest bezpieczna dla szkliwa czy po prostu jakos dziala szybciej leiej?

Bezpieczna dla szkliwa i z tej serii mają arbuzowy smak, dzieci lubią i to dodatkowy plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia
Dnia 4.10.2019 o 11:20, Gość yuas napisał:

Kupcie w rossmanie paste nature on arbuzową do tego kolorowa szczoteczka i kubeczek jak ktos wczesniej napisal. Slowo ze pomoze

Chętnie sprawdzę tę pastę. Też mamy problem z naszym 4 latkiem i wszystkie pasty są ble i na tym się kończy mycie zębów 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fioletowa
Dnia 13.11.2019 o 08:57, Gość Asia napisał:

Chętnie sprawdzę tę pastę. Też mamy problem z naszym 4 latkiem i wszystkie pasty są ble i na tym się kończy mycie zębów 😞 

Pomogła nam to i wam pomoze! trzymam kciuki wiem przez ci przechodzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×