Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

6 miesięcy i gorączka.

Polecane posty

Gość Gosc

Witajcie. Powiedzcie mi czy wam sie takie coś zdarzyło. Dziecko 6 miesięcy, od kilku dni zatwardzenie. Gorączka 38,4. Nie chce pic mleka, wody ani nic innego, wcisnąć też nie da rady. Ale stan ogólny dobry, śmieje sie nie jest placzliwe. Czy to gorączka to objaw choroby? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Czy może to być z niegroznego powodu tj. zabkowanie? Skoro stan ogólny jest dobry? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jezu. Z taką temperaturą i tyloma dniami bez wypróżnienia dziecko musi zobaczyć lekarz. Twoje dziecko może mieć niedrożność jelit która jest śmiertelna. Kilka dni bez wypróżniania to dla tak małego dziecka bardzo długo. Prawdopodobnie musi mieć zrobioną lewatywę w szpitalu. Chociaż może pediatra sobie z tym poradzi. Gorączka może być od zaparcia i ząbkowania, ale tak wysoka jest objawem mocno niepokojącym. Dziecko musi zobaczyć lekarz. Zbadać palpacyjnie brzuch, stwierdzić czy nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka i rozwiązać problem zaparcia. Może temperatura jest od tego a może nie. Coś się dzieje z twoi dzieckiem. Nie lekceważ tego. Weź go do lekarza z samego rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Gosc napisał:

Czy może to być z niegroznego powodu tj. zabkowanie? Skoro stan ogólny jest dobry? 

Jaki stan ogólny dobry? Dziecko nie wypróżnia się, nie przyjmuje płynów i ma niemałą gorączkę.

Taki maluch może się odwodnić w ciągu kilkunastu godzin. Szczególnie przy temperaturze i zaparciu. Jak najszybciej dziecko musi być zbadane, jelito musi zostać odbarczone a dziecko musi mieć podane płyny choćby w postaci kroplówki. Coś się dzieje niedobrego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

O ile samo zatwardzenie nie jest jeszcze tragedia, dzieci potrafia nie wyprozniac sie nawet do tygodnia o tyle zaparcie polaczone z goraczka i odmowa przyjmowania plynow jest juz bardzo niepokojace. Idz do lekarza, szczerze to dziwie sie, ze jeszcze nie poszlas skoro trwa to kilka dni. Dziecko musi pic, o odwodnienie u takiego maluszka jest bardzo latwo, co wiecej zbyt male ilosci wody w organizmie poglebiaja problem z zaparciem a tu jeszcze wystepuje goraczka. Nie wiem co u Twojego dziecko Autorko jest konsekwencja czego ale nie zwlekaj idz do lekarza. Dzisiaj! Jak najszybciej. To lekarz zdecyduje czy stan Twojego malenstwa jest ogolnie dobry, jak piszesz, czy tez masz jechac do szpitala na lewatywe, kroplowke i badania. Byc moze to zeby ale jezeli powod jest powazniejszy? Idz do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tfghhgg

Do lekarza a nie na forum obcych ludzi pytasz. Nikt na odległość dziecka nie zbada. W takich sytuacjach nie ma co zwlekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jaki stan ogólny dobry? Dziecko nie wypróżnia się, nie przyjmuje płynów i ma niemałą gorączkę.

Taki maluch może się odwodnić w ciągu kilkunastu godzin. Szczególnie przy temperaturze i zaparciu. Jak najszybciej dziecko musi być zbadane, jelito musi zostać odbarczone a dziecko musi mieć podane płyny choćby w postaci kroplówki. Coś się dzieje niedobrego. 

Stan dziecka jest dobry z tego względu, ze się śmieje, gaworzy, nie jest marudne, takie jak zawsze kiedy jest zdrowe. Co do wyróżnienia... Ogólnie ma problemy z wyproznianiem od urodzenia i doktor już mnie nie chce przyjmować z takiego powodu. Za zwyczaj daje czopek no i robię masaż brzuszka... Robi kupkę, tylko z wysiłkiem, na początku kupka była twarda jak kamień, teraz jest bardziej jak plastelina. Wody nigdy nie chciał pic, muszę podawać z łyżeczki, herbatkę to samo. Mleka dopiero od niedzieli nie chciał pic, a w niedziele lekarze nie przyjmuje, gorączka była dopiero nad ranem. No i tak jak myślałam lekarz zlekcewarzyl... Uznał, ze to normalne i nie wie jaka jest przyczyna gorączki. Dlatego chciałam się dowiedzieć czy moze wasze dzieci miały podobny problem. Może jakieś badania choćby prywatnie... Bo jak dla mnie to nie jest normalne.. A to kolejna rzecz jaka lekceważy ten doktor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Mój syn gorączkowal wysoko przy zabkowaniu. Do tego rzadkie kupy i wodą z nosa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fdyjh

Może być też stan zapalny układu moczowego, dobrze by było zrobić prywatnie crp w laboratorium. No i mocz zbadać jeśli będzie ta gorączka się utrzymywać. Również może to być trzydniowka, wtedy po 3 dniach będzie wysypka. Jeśli dziaselka nie są czerwone i opuchnietr, to raczej nie od tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×