Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Hop

Wyczułam guz w piersi

Polecane posty

Gość Hop

Nie wiem po co zakładam ten temat. Jestem przerażona. Mam 31 lat i 2.5 letnie dziecko. W sobotę podczas kąpieli wyczułam w lewej piersi guz. Część górna, lewa piersi. Dziś mam usg i wiem, że muszę, ale boję się iść. Wręcz umieram że strachu co usłyszę. Wiem, że jeśli to rak to jestem tak słaba psychicznie, że nie ma mowy żebym przeszła przez leczenie. Jeszcze mam synka do tego wszystkiego. Siedzę i ryczę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

I po co tak histeryzujesz skoro nawet nie wiesz co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elza

To ja ci już napisze żebyś się nie stresowała. Tak, to rak. Żeby się dowiedzieć czy tylko niegroźny guz czy złośliwy nowotwór musisz zrobić szereg badań i usg jest tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Nie rozumiem takiego podejścia.

W ubiegłym roku musiałam podstępem zaprowadzić przyjaciółkę do ginekologa bo mając guza bała się Iść do lekarza po diagnozę. Matka 3 niepełnoletnich dzieci!  Jeśli nie chcesz zrobić tego dla siebie zrob to dla syna który cię potrzebuje.

Masz 80% szans na całkowite wyleczenie. Moją koleżankę zawlekłam późno ale i tak się udało. Jej guz miał już 6cmx3cm i był guzem hormonalnym w 3 fazie i jakims tam skomplikowanym rodzajem.. musieli usunąć cała pierś ale ona żyje.

Cycki sobie zrobiła nowe po zakończeniu chemioterapi. 

Mieszkam na stałe za granicą i dopiero jak przyjechałam do polski zamówiłam wizytę dla nas obydwu, miała mi towarzyszyć a na miejscu okazało się że dla niej tez jest kolejka. Nie miała odwrotu, później mi dziękowała. Od pół roku rozmawiałyśmy na Skypie o tył guzie i próbowałam ja wysłać samą do lekarza (a jescZe kto wie ile czasu ona o tym wiedziała zanim mi powiedziała) jedyne co żałuje to że nie mogłam przylecieć wcześniej tego załatwić .

rak piersi to najbardziej wyleczalny z nowotworów wieęc od ciebie zależy jak rozległe będzie leczenie, im później pójdziesz tym będzie gorzejn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elza

Jeśli chcesz znać więcej szczegółów pytaj. Jeśli czegoś nie pamietam zapytam koleżanki. Musisz zrobić to badanie i później punkcję, to powinno być twoim priorytetem. Powodzenia i głowa do góry, będzie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja siostra miała guza-zmiany hormonalne a wy tu straszycie odrazu rakiem...Nie ma to jak podnieść kogoś na duchu, jesteście najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elza
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Moja siostra miała guza-zmiany hormonalne a wy tu straszycie odrazu rakiem...Nie ma to jak podnieść kogoś na duchu, jesteście najlepsze.

Każdy guz jest nowotworem. Złośliwym lub łagodnym ale nowotworem. Nawet jeśli się okaże łagodny trzeba obserwować co pół roku robić badania czy przypadkiem nie złośliwieje. 

możesz sobie odbierać mój komentarz jak chcesz, nawet jako strasznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hop

Zaraz mam usg, napiszę co się dowiedziałam. Liczę, że to jakaś torbiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elza
1 minutę temu, Gość Hop napisał:

Zaraz mam usg, napiszę co się dowiedziałam. Liczę, że to jakaś torbiel

Co by nie było Najważniejsze ze się  szybko zdecydowałaś, będzie dobrze ❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezłośliwy

Nie histeryzuj. Moja koleżanka też miała guzek piersi, wyczuła go podczas kąpieli i okazał się niezłośliwy. Usunięto i po kłopocie. Idź się przebadaj, niech zrobią punkcję i usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata

Może być to zwykła torbiel. Nie martw się idź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hop

Tłuszczak. Nic groźnego. Odetchnelam z wielką ulgą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1

Ja od 7 lat mam guzka w piersi. Zmiana łagodna, którą muszę kontrolować co 6-12 miesięcy. Robiłam kolejne USG w zeszłym tygodniu. Bez zmian, do obserwacji i tyle. Wiele zmian w piersiach jest niegroźnych. Nie zakładajcie z góry najgorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie guzki zdarzają się dość często. I ja, i moja siostra wyczułyśmy kilka takich właśnie podczas samobadania. Poszłyśmy na konsultację i badania do SCM clinic, prywatnego centrum, żeby mieć wyniki i jasność jak najszybciej. Na szczęście nie były to zmiany nowotworowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×